Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért titulálják sokan a...

Chrishu kérdése:

Miért titulálják sokan a metált a "sátán zenéjének"?

Figyelt kérdés

Csomó természethívő, fantasy, sőt keresztény bandát is többen sátánistának titulálnak. Én keresztény vagyok mégis hallgatok metált sőt az egyik sátánista(ami nagyon ritka!) banda énekse hívő keresztény!

Elsősorban azoknak szl ez a kérdés akik sátánistának titulálják a metált



2012. szept. 4. 14:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
57%

Én nem titulálom sátánistának, de tudtommal az az oka ennek, hogy "durva" a dallama, ritmusa (azért metal és metal közt ég és föld a különbség, van tényleg durva is, de van kifejezetten lágy is), illetve némelyeknek trágár, erkölcstelen vagy éppen pogány szövegük van. Én hívő keresztény létemre hallgatok metalt: nagy Rapsody of Fire rajongó vagyok, aki ismeri őket, tudja, hogy a zenéjük nem, hogy nem sátáni, de egyenesen FELEMELŐ. Mély erkölcsi mondanivalója van a zenéjüknek (amely szimfonikus metal, tehát nagyrészt komolyzenei elemek szövik át).

Az természetesen nem igaz, hogy a metal a Sátán zenéje, ezt ilyen kerek perec nem lehet kijelenteni. A "Sátán zenéje" az, aminek durva a dallama vagy a szövege, ez viszont nem köthető műfajhoz. E között a sok rettenetes, színvonaltalan disco szemét között például, amik sajnos olyan népszerűek manapság, szerintem bőven több "sátáni" zene van. Fűvel-fával kefélés, megcsalás, alulöltözött nők a klipekben, ez a Sátán zenéje. (Szintén nem általában mondom a disco zenékre, hogy sátáni, csak sajnos elég sok közülük az.)

Műfajtól függetlenül meg kell válogatni, hogy mit hallgat az ember. Olyan zenéket hallgassunk, amelyeknek sem a dallama, sem a szövege nem durva. Olyat nem lehet mondani, hogy ez vagy az a műfaj sátáni, a többi meg nem. Szinte minden műfajból vannak "sátániak" is, és helyénvalóak is.

2012. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


A "Keresztény", a görög chrisztianosz (Χριστιανος)kifejezésből származik, ami lefordítva annyit jelent, hogy "Krisztus követő" Krisztus követése pedig nem csupán jelent, hogy hiszünk Istenben, hanem a cselekedeteinknek is összhangban kell lennie Krisztus parancsaival, és jellemével. "Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.(Jak 2,17)" -Mondja Jakab apostol. A metál pedig "világi" zene, és ezen dolgoktól Pál apostol óvott (Róm 12,2) A Thessalonikai gyülekezetet pedig többek közt kifejezetten felszólítja hogy "csendes életet éljenek" (1Thess 4,11), ami azért egy olyan embernél aki alapból ilyen zenéket hallgat/koncertekre jár, nehezen megvalósítható. Hozzátenném még, hogy amíg az Ószövetségben felfedezhetünk a témához kapcsolódó elemeket, az Újszövetség erről mélyen hallgat. Az Ősegyházban nem volt divat az ilyesfajta "bulizás, pogózás" ami a rock koncerteken folyik. Ezeket inkább azon vallási rituálékhoz lehetne hasonlítani, amik a pogányoknál voltak. Tudjuk a történelemből, hogy a Rómaiak például éppen ezért is üldözték az Ókeresztényeket, mert elzárkóztak ezektől a dolgoktól.


A sátánista banda keresztény énekeséről pedig inkább no comment...Lehetne még erről többet is írni de nem akarok nagyon mélyen belemenni a témába, nézzetek utána. Nekem ez a személyes véleményem röviden. Nem kívánok senkit sem meggyőzni, csak leírtam, hogy én így gondolom.

2012. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
67%

Első vagyok megint. Nesze nektek, metal. :) (Egy JÓVAL kevésbé "sátáni" példány. :) )


http://www.youtube.com/watch?v=z0DIPOg4aDc

2012. szept. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Indoktól függetlenül az igazi motiváció az elítélésre mindig érzelmi. Ezt letagadják, pedig igaz, az ember ember marad. Tehát többnyire félnek a zene atmoszférájától, vagy egyszerűen idegesíti őket, ez szokott lenni a legfőbb VALÓDI ok az ördöginek bélyegzésre. Van egy ritkább ok is, az már ördögi alapból táplálkozik. Ezeket, akiket ez a ritkább ok vezérel, irigység motiválja a keresztények szabadságára, gyakran a cél a lelkiismeretük megmérgezése. Ezért alapos kutatásokat végeznek jelképek, meg sötét szokások terén, és ezeket igyekeznek párhuzamba állítani gyakran keresztény zenészekkel is. Még nevetséges hazugságoktól sem riadnak vissza. Összefoglalva nagyon kevés olyan kemény zenés bírálat van, ami szeretetből fakadna. Eddig egyetlen valakitől láttam csak ilyet, pedig 17 éve vagyok keresztény.


A leírásodban említett dologhoz hozzászólva: olyan nincs, hogy egy megtért keresztény sátánistákkal zenéljen sátánista zenét. Vagy a banda nem sátánista, vagy az énekes nem keresztény, esetleg egyik sem az. Olyanra volt példa, hogy a Mayhem dobosa segített a keresztény Antestornak, de Hellhammer nem hívő, se sátánban, sem Istenben, tetszett neki a keresztény banda zenéje, ezért elvállalta a stúdiómunkát. Melyik bandáról beszélsz egyébként?

2012. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
49%

Csatlakozom a 2.- hozzászólóhoz.


Azt szoktam ilyenkor mondani, amikor ilyen kérdések merülnek fel, hogy kérdezzük meg Jézus tenné-e, vagy egyet ért-e vele?

Persze amit írt a másik hozzá szóló az is mélyen igaz.


Vagy keresztény valaki, vagy Sátánista. a kettő együtt nem megy!


(Máté 6:24) 24 Senki sem szolgálhat rabszolgaként két úrnak; mert vagy az lesz, hogy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az, hogy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti.. . .


Zsömle/lány

2012. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Ozmium42 ***** válasza:
9%

Többnyire nem kell titulálni, hanem sátánista az önmeghatározás.


Ha nem az, akkor lehet sátánista a szimbolika.


Ha nem sátánista a szimbolika, akkor szélesebb értelemben lehet sátánista minden tartalom, ami ellentétes a keresztény bibliai felfogással, vagy akár egy másik vallást jelenít meg.

2012. szept. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom. Pedig tök jó :P


http://www.youtube.com/watch?v=8CoGDjtBtVE&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=U_em6JvRat8

http://www.youtube.com/watch?v=VB15SwWoJgk

http://www.youtube.com/watch?v=ZnbAWlYXhg4

http://www.youtube.com/watch?v=snu9VsSBn7Q


http://www.youtube.com/watch?v=uL1CL2zl0jA

/,,/


"Azt szoktam ilyenkor mondani, amikor ilyen kérdések merülnek fel, hogy kérdezzük meg Jézus tenné-e, vagy egyet ért-e vele? "


Elmondanád a véleményét az internetről?

2012. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%
Hát metál és metál között tényleg rengeteg a különbség. Nálam pl a szimfonikus metál örökké az angyalok zenéje marad :)
2012. szept. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
64%

Bocsáss meg de Jézus helyett nem nyilatkozom, benne van a szent írásban a véleménye.


Persze a biblia szerint az Én meglátásom, hogy meg kell vizsgálni mindent ami ezzel kapcsolatos. A zene erejét mondani valóját, szövegét, stb, mennyire van összhangban a keresztény magatartással, gondolkodással.

Zsömle/lány

2012. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
68%

Az Internet.


Jézus nem hiszem, hogy útját állna a fejlődésnek ha azt az Ő akaratával összhangban használják.


Mint ahogy a nyomda ipar is nagyon jól célt szolgált a bibliák folyamatos nyomtatására, hogy minél jobban elterjedjen a világon.

Vagy a hajók feltalálása, hogy minél messzebb országba is eltudják vinni Jézus üzenetét az apostolok.

Ezenkívül nem szennyezi a levegőt, mert nem üzemanyaggal működik, mint pl az autó mobilok.(Internet)


Szerintem ez a véleménye.De igazából nem vagyok felhatalmazva,de arra igen hogy kb. tudjam a gondolkodás menetét.

2012. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!