Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki írna pár sort az...

Valaki írna pár sort az evangélikus kereszténység szokásairól?

Figyelt kérdés

Sajnos a google-ben csak ennyit találtam:

Az étkezés elején és végén az evangélikusok is imádságot mondanak:

Az étkezés elején: " Jövel Jézus, légy vendégünk, álld meg amit adtál nékünk".

A végén pedig: " Aki ételt italt adott, az úristen legyen áldott".

Természetesen itt is van böjt, de nem kötelező, tehát -más jellegű- . A böjt itt a belső fegyelmezésre való irányultság, önmegtartóztató állapot, felkészülés Krisztus halálára, és feltámadására.


Valami egyéb?


2012. szept. 16. 19:21
 1/1 anonim válasza:

Szia! én evangélikus vagyok, egy éve konfirmáltam, úgyhogy tudok segíteni: )

Igen, a konfirmáció, nem tudom hogy tisztában vagy e vele, mi is az pontosan. Körülbelül olyan mint a katolikusoknál az elsőáldozás, és általában mindenki átmegy a vizsgán, a végén pedig úrvacsorát kapnak a lekonfirmáltak. Ez olyan, mint az áldozás, csak az evangélikusok egy korty bort is kapnak.

A böjt annyira nem fontos nálunk, inkább lelki jellegű, mint testi. Ugyanúgy eszünk húst - legalábbis nem vagyunk eltiltva tőle - , de például becsülendő, ha lemondasz a napi számítógép adagodról, és helyette tanulsz: )

Hát, egyenlőre ennyi, ha kíváncsi vagy még, nyugodtan kérdezz!Remélem hasznát veszed: )

2012. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!