Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Az Őrtorony...

Jehova Tanúi! Az Őrtorony parancsolatai nehezek, Jézuséi pedig könnyűek?

Figyelt kérdés

Tudnátok konkrét példát mutatni arra, hogy egy olyan esetben, amikor valamelyik szeretteteket kiközösítettétek, és szóba se állhattatok az illetővel az Őrtorony parancsolata szerint, akkor ennek könnyen tudtatok engedelmeskedni még akkor is, ha az illető utána nem jött vissza a szervezetetekhez? Ha netalántán van is ilyenre példa, mekkora szeretet lehet az illetőben, hogy egy ilyen kegyetlen parancsolatnak szemrebbenés nélkül, könnyen engedni tudott?


Csak én gondolom úgy, hogy egy ilyen kegyetlen parancsolatnak nagyon nehéz engedelmeskedni? Nem azt tanította János apostol, hogy Jézus parancsolatai nem nehezek? Az Őrtorony parancsolatai nehezek, Jézuséi pedig könnyűek?



#kiközösítés #Jehova tanúi #Jézus parancsolatai
2012. okt. 8. 23:48
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


Kérdező!


A szóban forgó hölgy miért lett kiközösítve?

2012. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező


Köszönöm a válaszod. Nem nehéz leszűrni belőle, hogy eme Őrtornyos szektának nem sok köze van Jézus tanításához.

Ez borzalmas! Farizeus banda. :(

2012. okt. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
14%
Ezt válaszra se méltatom, minden ki fog derülni...
2012. okt. 10. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
0%

A kiközösítésről egyébként lehet olvasni, mert volt már szó erről, és mivel nem szeretnék hit vitába szállni ezért javaslom, hogy tekintsetek bele egy régebbi evvel foglalkozó kérdéssel


Más részt a bűnt elkövető igen is jöhet gyülekezetbe, sőt pontosan azzal bizonyítja, hogy megbánta a tettét, ha továbbra is Isten földi szervezetének szeretne a tagja lenni.

Pál azt írja, hogy aki testvér létére tesz ilyen dolgokat, az ilyennel még együtt se egyetek. ami azt sugallja, hogy nem köszönthetjük, mert nem méltó rá, mivel testvér létére tett ilyet nem világi létére, aki ismeri ezt hogy nem tehette volna, ezért nyilván a büntetése is nagyobb mint egy kívül állónak aki nem volt isten törvénye alatt levő.


Azt írod, hogy látod a próféciákat beteljesedni.

Valóban?

Akkor miért támadsz. A teremtő egy egységes imádatban egyesíti a mennyeieket és a földieket a jövendölés szerint.

(Efézus 1:9, 10) 9 azzal, hogy megismertette velünk akaratának szent titkát. Ez jótetszése szerint való, melyet elhatározott magában 10 egy olyan igazgatás felől, mely a meghatározott idők teljességének végén történik, hogy tudniillik ismét egyesít mindent a Krisztusban, az egekben levőket és a földön levőket.. . .

Nem 41000 féleségben hanem egy félébe, mert egyféle hit lesz egy Isten imádat egységben "vállvetve"szolgálják, és nem Én ide tartozom, Ő oda tartozik felfogásban.

Minden élőlény egységesen fogja betartani és imádni az egyedüli igaz Istent Jehovát.

Nem felekezetek minden féleségében, hanem e g y imádatban. ezért van a világméretű oktató program amit Jézus irányít.

A királyság pedig a mennyből vezeti az országát, nem fog a földre jönni.

2012. okt. 10. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
0%

Kedves # 3/14 A kérdező kommentje:


Tudod mit jelent az hogy ,,dogma,,?


Valószinű, hogy nem mert akkor nem írnál valótlan ostobaságokat.


A dogma:......gör.-lat.vallási.kifejezés.Magyar megfelelője:


1.Bizonyítás nélküli s minden hívő számára kötelező hittétel.


2.Merev,megváltóztathatatlannak hirdetett, kötelező erejű tétel, vallási tan.


Röviden:Minden bizonyítás nelküli, ellentmondást nem tűrő tantétel.


Ez messzemenőkig sem igaz Jehova Tanuira.Mert ha megfigyeled más helyeken, éppen azért bírálgatnak bennünket mások, hogy időnként, finomításokat végzünk egyes hittételeinkben.Azt azonban meg kell jegyezni, hogy az úgynevezett finomítások soha nincsenek ellentétben az előbbi állításokkal.

Ezért a Biblián alapuló alapelveink, nem lehetnek dogmatikusak, merevek.


De térjünk vissza a kérdésedre.


A kérdésemet azért tettem fel, hogy tisztázzuk azt, hogy vajon...... az Őrtorony Társulatnak ez a ....dogmája.... összhangban van-e..... Isten Igéjével...... Jézus parancsolatairól János apostol azt tanította, hogy nem nehezek. Amennyiben az Őrtorony Társulatnak ezt a tanítását nehéz megtartani, akkor az azt jelenti, hogy ez nem lehet Jézus parancsolata!..... Vagyis ebben az esetben az Őrtorony Társulat valami olyat tanít, aminek semmi köze sincs Jézus szavaihoz.


Azt szeretném megkérdezni, mennyire ismered a Bibliát és azt a történelmi hátteret, amiben Jézus élt?


Valószinű, hogy semennyire, mert megint csak hansúlyoznám, hogy nem írnál ekkora ostobaságokat.


Figyeld meg Jézus egyértelmű szavait: a Máté 18:15-17.


15,, Ezenkívül ha a testvéred bűnt követ el, menj, tárd fel a hibáját négyszemközt. Ha hallgat rád, megnyerted a testvéredet. 16 De ha nem hallgat rád, végy magad mellé még egyet vagy kettőt, hogy két vagy három tanú szájával legyen megerősítve minden dolog. 17 Ha nem hallgat rájuk, szólj a gyülekezetnek. Ha még a gyülekezetre sem hallgat, éppen olyan legyen előtted, mint egy nemzetekből való, és mint egy adószedő.,,


Jézus idejében a zsidók a nemzetekből valókat és az adószedőket úgy kerülték, mint a leprásokat.Sohasem keveredtek velük egy társaságba.Ezért amikor azt mondta nekik Jézus, hogy a megátalkodott bűnösöket úgy kezeljék, mint a nemzetekből valókat vagy az adószedőket, tudták, hogy Jézus miről beszél, s ennek megfelelően cselekedtek

is.


Habár Jézus halála után a helyzet változott,Péter által kiterjedt az evangélium jó hírének a hirdetése a pogányok (nemzetek) között is..(Kornéliusz megtérése)..az erkölcsi irányadó mértékek nem váltóztak.Ugyanígy a helytelenül cselekvőkkel szembeni magatartás sem.


Pál az alábbiakat írta: Róma 16:17.


17,, Buzdítalak pedig titeket, testvérek, hogy tartsátok a szemeteket azokon, akik meghasonlásokat támasztanak, és .....botránkozásra.... adnak alkalmakat, ellentétben azzal a tanítással, amelyet tanultatok, és.... kerüljétek őket.,,


1Korintusz 5:9-13.


9 ,,Levelemben azt írtam nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba paráznákkal,

10 de nem úgy értve, hogy általánosságban e világ paráznáival vagy a kapzsikkal, a zsarolókkal vagy a bálványimádókkal. Különben bizony ki kellene mennetek a világból.

11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit.... testvérnek neveznek..., de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek. 12 Mert mi közöm nekem a kívül levők megítéléséhez? Vajon ti nem a belül levőket ítélitek meg, 13 míg a kívül levőket az Isten ítéli meg? „Távolítsátok el a gonosz embert magatok közül.”


Megfigyelhetjük, hogy Pál szavai szerint nem kis kihágásokról van szó, hanem komoly bűnökről....,paráznaságról....,bálványimádásról,....szidalmazásról,(azaz átkozódásról),...részegességről.


Ez távolról sem Őrtornyos dogma, hanem a Teremtő Isten egyenes és jól érthető parancsa, amit a hűséges Biblia írók által közölt az emberiséggel.


Miért kell ilyeneket kiközösíteni és mikor?


Ha egy személy komoly helytelenséget követ el,pl:paráználkodik, házasságot tör,vagy olyan súlyos kihágásban részes, ami már a hatósági szerveket is bevonja, pl.csalás, uzsorázskodás, mások megfenyegetése,ittas gázolás,rablógyilkosság vagy abban való részvétel,és hasonlók, kiközösítést érdemel.

Ugyanígy a tartós részegeskedés,kábítószerezés, kicsapongás,gátlástalan kirívó viselkedés,verekedések,lopások és ezekhez hasonló dolgokban való folyamatos gyakorlatok.Ha az illető többszöri figyelmeztetés, vagy tanács ellenére is kitart e dolgok mellett, nincs helye irgalomnak.

Ezzel azt szeretném érzékeltetni, hogy egy kiközösítésnek alapos oka van.


Jakab 4:7. szerint:


17,, Ha tehát valaki tudja, hogyan kell helyesen cselekedni, és mégsem teszi, bűne az annak.,,


Ahogy ezt az egyik előttem író is írta, pontosan egy kiközösített személy bűne az ha valamit elkövet, tudatában van annak, hogy Isten törvénye ellen vét.


Ha idővel kellő megbánást tanusít valaki, nyitva áll előtte a lehetőség, hogy újra Jehova világméretű gyülekezetéhez tartozzon.


2Korintusz 2:5-8.


5,, Ha pedig valaki szomorúságot okozott, nem engem szomorított meg, hanem — hogy ne legyek túl kemény abban, amit mondok — bizonyos mértékig mindnyájatokat. 6 Elég az ilyennek az, ha a többség dorgálja, 7 úgyhogy éppen ellenkezőleg: bocsássatok meg kedvesen, és vigasztaljátok őt, hogy túl nagy szomorúsága valamiképpen el ne nyelje az ilyet. 8 Buzdítalak tehát titeket, hogy.... bizonyítsátok az iránta való szereteteteket.,,


Jézus éppen egy ilyen esetet ismertetett a tanítványaival

a

Lukács 15:17-24.


17,, Amikor észhez tért, így szólt: »Apámnak hány bérese bővelkedik kenyérben, én meg itt éhen veszek! 18 Fölkelek, elmegyek apámhoz, és azt mondom neki: ,Apám, vétkeztem az ég ellen és teellened. 19 Nem vagyok már méltó arra, hogy fiadnak hívjanak. Tégy engem olyanná, mint béreseid közül egy.’« 20 Fölkelt tehát, és elment az apjához. Még mikor távol volt, az apja meglátta őt, és szánalomra indult. Odafutott, a nyakába borult, és gyengéden megcsókolta. 21 Akkor a fiú ezt mondta neki: »Apám, vétkeztem az ég ellen és teellened. Nem vagyok már méltó arra, hogy fiadnak hívjanak. Tégy engem olyanná, mint béreseid közül egy.« 22 Az apa azonban így szólt rabszolgáihoz: »Gyorsan! Hozzatok ki egy köntöst, a legjobbat, és adjátok rá, húzzatok gyűrűt a kezére, és sarut a lábára. 23 Hozzátok a hizlalt, fiatal bikát, vágjátok le, és együnk és vigadozzunk, 24 mert ez az én fiam halott volt, és ismét életre kelt, elveszett, és megtaláltatott.« És vigadozni kezdtek.,,


A # 8/14-ben levő

[link]

utalásról meg csak annyit.

Itt egy egyoldalú elfogult sérelem van leírva, aminek nem tudjuk minden részletét.Elolvasva tényleg felháborítónak tűnik az eset.

De vajon ugyanez tükröződne az esetből, ha a másik felet is megkérdeznénk?

Ne felejtsük el, hogy ez az illető nem éppen a példás magaviselete miatt lett kiközösítve Isten gyülekezetéből.Bibliai alapelv vagy parancsolat áthágása miatt történt vele ami történt.

Akkor mi szavatolja, hogy amit itt közzé tett, teljesen igaz.

Mi van akkor, ha ő nem engedi az unokákhoz a nagyszülőket?

Ezt csak azért hozom fel mert a mi gyülekezetünkben is van hasonló eset, sőt a környékünkön több is, ahol az unokák és a nagyszülők együtt járnak a gyülekezetbe, és nem különcködnek a fiuk vagy a lányuk vétke miatt.Sőt az após, anyós viszony töretlen a meny, vagy vő között, s csak az rintett családtaggal van éreztetve, hogy amit tett, helyre kellene hoznia.


És, hogy ezt nehéz-e betartani?

Valószinű,hogy nem könnyű.


A 1János 5:1-4. nem erről szól, amit idéztél.Olvasd el figyelmesen.


5,, Mindaz, aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, az Istentől született, és mindaz, aki szereti a szülőt, szereti azt, aki attól született. 2 Abból ismerjük fel, hogy szeretjük az Isten gyermekeit, ha szeretjük az Istent, és cselekedjük a parancsolatait. 3 Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek, 4 mert minden, ami az Istentől született, legyőzi a világot. És ez az a győzelem, amely legyőzte a világot: a hitünk.,,


Azt is figyelembe kell venni amit a Cselekedetek 5:29.ír.


29,, Péter és a többi apostol így válaszoltak: „Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek.,,


László

2012. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

László

Blablablablabla

A fától nem látod az erdőt, üres oksokodás az egész okfejtésed.


Hogy viselkedett Jézus a szajhával akit meg akartak kövezni?! Megvédte! Azt mondta, az vesse rá az első követ, aki büntelen. Senki sem merte felvállalni ezt, mert mindenkinek volt bűne, és senki sem mert előállni, a "legbsecsületesebbek" "legtiszteletreméltóbbak" sem, mert pontosan tudták, hogy ott a helyszínen lerántja Jézus róluk a leplet és ott szégyenülnek meg, és beállhatnak rögtön akkor ők is kövezésre!


Miket tanított még Jézus?

Szeresd felebarátod mint önmagadat. Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel. Szeresd ellenségeidet is ugyanúgy mint a családodat. Mert a sajátjait szeretni az állat is képes, de az embernek többre kell lennie képesnek ennél.


Nagyon farizeus magatartást csináltok ti ott az Őrtoronynál, akárhogy is ágáltok ellene, nem sok keresztényi vonás van bennetek. A kiközösítés szöges ellentétben áll a szeretettel és a megbocsátással. Aki kiközösít, az nem szeret és nem bocsát meg. A kiközösít, az a Sátán kedvére tesz. Ezt egy kisgyerek is tudja, csak az olyan nagyfejűek nem mint ti!

2012. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


14. kommentelő!


"Azt írod, hogy látod a próféciákat beteljesedni.

Valóban?

Akkor miért támadsz."


Azt is írtam hogy maradjunk a pontos részleteknél. Kértem!

De oké akkor támadlak. De áruld el ,hogy amit eddig írtam az tévedés lenne?

Azt elismerem hogy kissé nyersen fogalmaztam. Ezért elnézést kérek.


"Nem 41000 féleségben hanem egy félébe, mert egyféle hit lesz egy Isten imádat egységben "vállvetve"szolgálják, és nem Én ide tartozom, Ő oda tartozik felfogásban."


Igen de amiről te írsz az tanításbeli eltérés. A hit az egyfajta csak nem mindegy hogy kiben hisznek. De ebben nincs eltérés a különféle keresztényfelekezetek között. Van az Atya és van Jézus. S ebben hisznek más felekezetek tagjai is. Az Atya a teremtő Jézus a megváltó.

Arról ismered meg őket hogy szeretet van közöttük.

Ha a gyülekezeti tagok között van szeretet akkor megértették Jézus tanítását. Ha nincs csak olyan látszat féle akkor.........

Jómagam meg azt jelentem ki hogy azok a felekezetek akik tényleg a Bibliára alapoznak és nem a hagyományokra azok között a felekezetek között tanításbeli különbségek vannak. Az alapok ugyan azok.


"10 egy olyan igazgatás felől, mely a meghatározott idők teljességének végén történik, hogy tudniillik ismét egyesít mindent a Krisztusban, az egekben levőket és a földön levőket.. . ."


Te úgy érzed hogy ez az egyesítés már megtörtént? Mert én nagyon nem.

2012. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

"Azt azonban meg kell jegyezni, hogy az úgynevezett finomítások soha nincsenek ellentétben az előbbi állításokkal."


Ezt ki mondta neked? Ki kellene közösíteni az illetőt a hazugsága miatt :)

2012. okt. 10. 19:15
 19/39 anonim ***** válasza:
47%
Jezus szerint arrol ismerik meg az igazi hivoket ha egymast szeretik,nos ez a Jehova tanuirol nem mondhato el sajnos,nem az a jelemzo rajuk hogy egymast szeretik,hisz hogyan beszelhetnek szeretetrol akik a sajat gyermekeikkel sem beszelnek ha a testulet tagjai ugy kivanjak,mert ugye az o tanitasuk sokkal fontosabb mint Jezus Krisztus tanitasa,na ennyitt az igazi szeretetrol.
2012. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
52%

Vidiripi


Ebcsont!


"Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel."


Ez hol található a Bibliában?


"Nagyon farizeus magatartást csináltok ti ott az Őrtoronynál, akárhogy is ágáltok ellene, nem sok keresztényi vonás van bennetek."


Ők nem az Őrtoronynál vannak. A szervezet az Amerikában van. Onnét jön az irányítás is. A tanúk között is van sok őszinte Isten kereső ember. Vannak tanítások amelyek vitathatók. De az erkölcsi dolgok azok nem ilyenek.


Ahogyan itt írja is a kommentelő: "Ha egy személy komoly helytelenséget követ el,pl:paráználkodik, házasságot tör,vagy olyan súlyos kihágásban részes, ami már a hatósági szerveket is bevonja, pl.csalás, uzsorázskodás, mások megfenyegetése,ittas gázolás,rablógyilkosság vagy abban való részvétel,és hasonlók, kiközösítést érdemel.

Ugyanígy a tartós részegeskedés,kábítószerezés, kicsapongás,gátlástalan kirívó viselkedés,verekedések,lopások és ezekhez hasonló dolgokban való folyamatos gyakorlatok.Ha az illető többszöri figyelmeztetés, vagy tanács ellenére is kitart e dolgok mellett, nincs helye irgalomnak.

Ezzel azt szeretném érzékeltetni, hogy egy kiközösítésnek alapos oka van."

2012. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!