Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Az Őrtorony...

Jehova Tanúi! Az Őrtorony parancsolatai nehezek, Jézuséi pedig könnyűek?

Figyelt kérdés

Tudnátok konkrét példát mutatni arra, hogy egy olyan esetben, amikor valamelyik szeretteteket kiközösítettétek, és szóba se állhattatok az illetővel az Őrtorony parancsolata szerint, akkor ennek könnyen tudtatok engedelmeskedni még akkor is, ha az illető utána nem jött vissza a szervezetetekhez? Ha netalántán van is ilyenre példa, mekkora szeretet lehet az illetőben, hogy egy ilyen kegyetlen parancsolatnak szemrebbenés nélkül, könnyen engedni tudott?


Csak én gondolom úgy, hogy egy ilyen kegyetlen parancsolatnak nagyon nehéz engedelmeskedni? Nem azt tanította János apostol, hogy Jézus parancsolatai nem nehezek? Az Őrtorony parancsolatai nehezek, Jézuséi pedig könnyűek?



#kiközösítés #Jehova tanúi #Jézus parancsolatai
2012. okt. 8. 23:48
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%

Ebcsont válasza:

László

Blablablablabla

A fától nem látod az erdőt, üres oksokodás az egész okfejtésed.

Nagyon farizeus magatartást csináltok ti ott az Őrtoronynál, akárhogy is ágáltok ellene, nem sok keresztényi vonás van bennetek. A kiközösítés szöges ellentétben áll a szeretettel és a megbocsátással. Aki kiközösít, az nem szeret és nem bocsát meg. A kiközösít, az a Sátán kedvére tesz. Ezt egy kisgyerek is tudja, csak az olyan nagyfejűek nem mint ti!


Tudod ebcsont, veled az a baj, hogy nem érted a Bibliát,és csak szajkózod a hülyeségeket.


Jézus találóan beszélt rólatok:a Máté 13:13-15.


13,, Azért szólok hozzájuk szemléltetésekben, mert nézvén, hiába néznek, és hallván, hiába hallanak, és az értelmét sem fogják fel;

14 és beteljesedik rajtuk Ézsaiás próféciája, amely így szól: »Hallván hallotok majd, de semmiképpen nem fogjátok fel az értelmét; és nézvén néztek majd, de semmiképpen nem láttok.

15 Mert érzéketlenné vált e nép szíve, és fülükkel úgy hallottak, hogy nem válaszoltak, és szemüket behunyták, nehogy valaha is lássanak szemükkel, és halljanak fülükkel, és felfogják az értelmét szívükkel, és megtérjenek, és meggyógyítsam őket.«,,


Azokat amiket írtam Jézussal és az apostolok szavaival kapcsolatban a Bibliából idéztem, ha nem tudnád.

De úgy látszik neked az sem segítene ha maga az Úr Jézus Krisztus mondaná neked azokat a szavakat.Azért idéztem most a Mátét.


László

2012. okt. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
47%

Amiket idézel, mintha csak magadról beszélnél.

Biztos igazad lehet, tuti, hogy Jézus a kirekesztésre, a kiközösítésre nevel. A szeretet meg a megbocsátás azok meg olyan dolgok, amit mi megtévedtek hallottunk ki a bibliai tanításokból.

2012. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
52%

Vidiripi


László!


Talán Ebcsont nem úgy értelmez bizonyos dolgokat mint te. De azért nem csak és kizáróan hülyeségeket hoz fel.


Mert ne felejtsük el hogy igen is meg kell bocsájtani akár 77-szer is. László te biztosan tudod hogy miről is beszélek.

Van egy másik is "az vesse rá az első követ aki bűntelen".

De Jézus azt is hozzá tette hogy "ne vétkezzél többé".


Ha újra elköveti ugyan azt a bűnt akkor erősen kétséges hogy valóban megbánta e első alkalommal. (persze ez csak az én véleményem)

2012. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vidiripi.


Én távolról sem vitatom azt, hogy Ebcsont nem csak és kizáróan hülyeségeket hoz fel.


Tisztában vagyok én is azzal, hogy Jézus azt mondta, hogy még 77x is meg kell bocsátani a felebarátunknak.


De mikor és miért?


Akkor ha valaki figyelmetlenségből követ el valamit ellenünk, kisebb bűnt.


Figyeld meg a következő Bibliai részeket:

Máté 18:21-22.


21,, Akkor Péter odament, és ezt kérdezte tőle: „Uram, hányszor vétkezhet ellenem a testvérem úgy, hogy meg kell neki bocsátanom? Még hétszer is?”

22 Jézus így szólt hozzá: „Mondom neked, nemhogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.,,


Márk 11:25.


25,, És amikor megálltok imádkozni, bocsássatok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van, hogy égi Atyátok is megbocsássa nektek vétségeiteket.”


Lukács 17:1-4.


17,, Azután így szólt a tanítványaihoz: „Elkerülhetetlen, hogy ne jöjjenek.... megbotránkoztató dolgok.... De jaj annak, aki által jönnek!

2 Előnyösebb lenne neki,.... ha malomkövet akasztanának a nyakába, és a tengerbe dobnák...., mint hogy megbotránkoztasson egyet e kicsinyek közül.

3 Ügyeljetek magatokra. Ha a testvéred bűnt követ el, ....dorgáld meg...., és.... ha megbánást tanúsít....., bocsáss meg neki.

4 Még ha egy nap hétszer vétkezik is ellened, és hétszer jön is vissza hozzád, ezt mondva: »Bánom«, bocsáss meg neki.”


Megfigyelted,... ha megbánást tanusít.De nem úgy, hogy csak azt mondja,hogy bocs, megbántam, aztán ugyanazt újra elköveti, mint pl:


Oda megy hozzád, lekever egy hatalmas pofont, majd azt mondja bocs.Te ráfeleled, jól van felejtsük el, kezet rá, majd megfordul és abban a pillanatban lekever mégegyet.

Te hagynád ezt 77x is.


Egyértelmű, hogy Jézus nem ilyen esetekről beszélt, hanem olyanról, amikor valaki tudtán kívül követ el valamit.

Pl.Az illető túl bohém, fecsegő és időnként olyat mond,vagy tesz amivel megsért.Ilyen esetben van a 77x is.


De amiről én írtam,olyan eset, amikor valaki tisztában van vele, hogy a paráznaság vagy házasságtörés Isten elleni vétek, és azt folyamatosan gyakorolja.

Itt már nem lehet érvényesíteni a 77x is-t,mivel itt már nemcsak bűnről van szó, hanem megátalkodott gonosztettekről.

Ebben az esetben úgy kell eljárni, ahogy a Bibliában olvassuk.


1Korintusz 5:9-13.


9 ,,Levelemben azt írtam nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba paráznákkal,

10 de nem úgy értve, hogy általánosságban e világ paráznáival vagy a kapzsikkal, a zsarolókkal vagy a bálványimádókkal. Különben bizony ki kellene mennetek a világból.

11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit.... testvérnek neveznek..., de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek.

12 Mert mi közöm nekem a kívül levők megítéléséhez? Vajon ti nem a belül levőket ítélitek meg,

13 míg a kívül levőket az Isten ítéli meg?.... „Távolítsátok el a ....gonosz.... embert magatok közül.”


Megfigyelhetjük, hogy Pál szavai szerint nem kis kihágásokról van szó, hanem komoly bűnökről....,paráznaságról....,bálványimádásról,....szidalma

zásról,(azaz átkozódásról),...részegességről.


Ez távolról sem Őrtornyos dogma, hanem a Teremtő Isten egyenes és jól érthető parancsa, amit a hűséges Biblia írók által közölt az emberiséggel.


Erre kaptam az Ebcsont-tól, hogy:


László

Blablablablabla

A fától nem látod az erdőt, üres oksokodás az egész okfejtésed.


Hát ha ő az előbb említett Bibliai idézetekre azt mondja, hogy Őrtornyos üres okoskodás meg okfejtés, nem tudok mást javasolni, mint sem hogy keressen fel egy pszihológust, mert nem tud külömbséget tenni akközött, hogy mit olvasott az Őrtoronyban és mit a Bibliában.


Nagyon sajnálom.


László

2012. okt. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


László!


"Megfigyelted,... ha megbánást tanusít.De nem úgy, hogy csak azt mondja,hogy bocs, megbántam, aztán ugyanazt újra elköveti, mint..."


S te megfigyelted hogy én mit írtam? - "Ha újra elköveti ugyan azt a bűnt akkor erősen kétséges hogy valóban megbánta e első alkalommal."


Az hogy tényleg megbánta a tettét az a későbbi viselkedéséből tudható meg nekünk embereknek. A példa ami felhoztál nagyon nem életszerű.


"Ebben az esetben úgy kell eljárni, ahogy a Bibliában olvassuk."


Oké én meg arra akartam felhívni a figyelmet hogy azért a megbocsájtást is meg kellene említeni mert ez így nagyon egyoldalú dolog.


Ebcsonttal kapcsolatban azt írtam neked hogy nem csak kizárólag hülyeségeket ír. De van ami hülyeség.

Azért hadd kérdezzek egy dolgot. A házasságtörő nő tudta e hogy bűnt követ el?

2012. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem úgy tűnik, hogy apám könnyen engedelmeskedett, mert először annyi volt, hogy nem köszönt nekem, meg nem beszélt velem, aztán, amikor férjhez mentem, megmondta, hogy többet hozzájuk ne menjek (anyukámat látogattam néhány havonta ugyanis). Ez már évek óta történt, azóta gyerekem is van, akivel apám még nem is találkozott, és a testvéremmel, meg az ő gyerekeivel sem tartja a kapcsolatot.

Apám vén, mi meg rájöttünk, hogy milyen átverés ez a vallás, de igazából nem is akartunk elkülönülni, vagy kiközösítve lenni, mert tudtuk, hogy akkor senki nem fog beszélni velünk a régi ismeretségeink közül, mert ugye egy Tanú főleg csak Tanúkkal barátkozhat. De engem apám kényszerített, hogy különüljek el, én csak szimplán nem akartam gyülekezetbe járni, nem próbáltam másokat lebeszélni erről a vallásról. De ez, úgy látszik, neki nem volt elég. Akkoriban volt egy hullám, hogy sokan, úgymond, ráébredtek a dolgokra, és valószínűleg rólam is tudták a gyülekezetben, hogy már nem értek egyet a tanokkal, és tennie kellett valamit. El kellett különítenie engem, mert rossz fényt vetettem rá.

Mielőtt elkülönültem, próbáltak a vének győzködni, de igazából nem adtam nekik lehetőséget (apámnak sem), mert tudtam, hogy nem igaz, amit tanítanak, és ha mondok egy érvet nekik, akkor ők 3-an, 4-en kitörpölnek nekem valami választ rá, amire nem volt energiám, meg nem is voltam rá kíváncsi, ezért írtam egy elkülönülő levelet, amiben leírtam a véleményemet a hű és bölcs rabszolgájukról (persze ez égbekiáltó bűnnek számít), és faképnél hagytam őket.

Eleinte fájt apám viselkedése, és amikor másokkal beszélgettem erről, azt mondták, hogy biztos az én hibám, hogy apám nem beszél velem, meg hogy nem hiszik el, hogy nem lehetne kibékíteni. Csak hát apámat a pozíció tartja ott, ő a gyülekezeten kívül nem tudna érvényesülni, ott viszont felnéznek rá a "testvérek", hozzá fordulnak tanácsért.

Eleinte sokat tépelődtem ezen, de manapság úgy vagyok, hogy sok embernek meghal az apja, és mégis normális életet tud élni, akkor én is túlteszem magam a veszteségen, és úgy teszek, mintha nem is létezne. Nekem így könnyebb. Reményt nem fűzök hozzá, hogy megváltozik a helyzet, főleg, amíg ő vén. Addig semmi esély rá.

2012. okt. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
"Ha atyám és anyám elhagynának is, az Úr magához vesz engem." (Zsolt 27:10)
2012. okt. 15. 22:01
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszélek én hülyességeket.

Konkrétan 2 dolog nem tetszik.

1. A családtagok, testvérek kiközösítése. Ez nem keresztényi magatartás, hanem valami régi levél félreértelmezése. László, te írod, hogy csak a súlyos bűnöket elkövetőket közösítik ki, pl. a paráznákat (ami szintén butaság), de ezzel szemben a valóság az, hogy kiközösítitek azt is, aki pusztán nem hajlandó közzétek állni. Zsarolva térítettek. Elveszítek a gyerektől apját anyját vagy fordítva, ha nem jár a gyülekezetetekbe. Ha befűztetek valakit ráveszitek ilyen Jézus tanításaival gyökeresen ellentétes magatartásra, mindezt persze Isten nevében.

2. Szó szerinti Biblia értelmezésetek és fanatizmusotok miatt nem egy embert, akár gyermeket hagytok meghalni. Ráveszitek a szülőket, hogy ne engedjék meg az orvosoknak, hogy a súlyosan beteg gyermekük vérátömlesztést kapjon. Sok ilyen történt már a fennállásotok óta.


Keresztény alapokkal rendelkezik a vallásotok, de igazából több dologban szembe mentek a keresztény gondolkodással. Nektek fontosabb néhány "szent" nem megfelelően megfogalmazott levele, mint magának Jézusnak a tanítása. Nagyot fogtok csalódni majd, amikor Isten itélőszéke elé kerültök. Az, hogy megtévesztettek benneteket, nem mentség, azért nem mentség, mert hagytátok magatokat megtéveszteni. Fontosabb nektek a dogma a józan észnél, a szeretetnél.


Van egy kedvenc idézetem a Republic együttestől. "Azért széles a folyó, mert nagyon hosszú a híd". Ez rátok tökéletesen illik. Ha megkérdezik tőletek, hogy miért vagytok keresztények, a válaszotok az, hogy hát Isten, Jézus, szeretet, megbocsátás stb. De ha megbocsátani és szeretni kell, akkor ti inkább elfordultok és kiközösítettek másokat, vagy akár hagyjátok meghalni saját véreiteket pusztán vallási okokból.


Nyugodtan lehülyézhetsz, ha fáj az igazság, de ez semmin nem változtat. Ez van.

2012. okt. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
52%

Vidiripi


Ebcsont!


1. A paráznaság az egyértelmű akit testvérnek neveznek és ilyet követ el de nem bánja meg azt kell kiközösíteni.

"Ez nem keresztényi magatartás, hanem valami régi levél félreértelmezése."

De kíváncsian várom hogy mi van félre értelmezve. (1Korintusz 5:9-13.)


2. Ez így megint csak egyoldalú dolog. Igaz hogy a vérátömlesztés tiltott a tanúknál. De miért ne választhatná meg az ember azt hogy ő milyen orvosi kezelést szeretne? S a vér nélküli orvoslás rengeteget fejlődött.

Az az elképzelés hogy hadják meghalni az kissé téves. Mert ha tényleg azt akarják hogy meghaljon legyen az felnőtt vagy gyermek akkor miért viszik orvoshoz? Azért nem kell valakit bevinni a kórházba hogy meghaljon. (logikus)

Sokszor hallottam már azt hogy: - Az én testem az én életem! (nőktől)

Igen az ő teste de nem az ő élete az a magzat amelyik ott növekszik a szíve alatt. Az a szomorú tény hogy sokkal több EMBER hal meg abortusz következtében mit azért mert elutasítja a vérátömlesztést.

Bár én úgy gondolom hogy a vérátömlesztésnek lelkiismereti kérdésnek kellene lennie. De ez nem így van.


"Nektek fontosabb néhány "szent" nem megfelelően megfogalmazott levele,..."


Eddig én úgy tudtam hogy a Biblia Isten által ihletett szent írás.

"Fontosabb nektek a dogma a józan észnél, a szeretetnél."

Ez melyiknek a megnyilvánulása a józan észé vagy a szereteté?

Ugye nem arra akarsz célozni hogy a Bibliával van a baj?

2012. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 25 os leirt az nagyon durva,elege elgondolkoztato azert hogy mit is tesznek a tanuk Isten neveben?Embereket tesznek tonkre es csaladokat szakitanak szet.
2012. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!