Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Újabb fegyencedzés kérdés:...

Újabb fegyencedzés kérdés: kezdem a programot, előtte súlyzós edzéseket csináltam, és számomra nagyon könnyűek az első gyakorlatok némelyike. Honnan tudom, mikor lépjek tovább, ha már most könnyűnek?

Figyelt kérdés
Elolvastam a könyvet, és nehézségem van azzal, hogy a példában megadott 1-1 hónapot töltsek a különböző gyakorlatokkal. Egyrészt szeretném szabályosan csinálni, tehát elég időt hagyni a fejlődésre, inaknak, izületeknek, de másrészről nem akarom elveszíteni a meglévő izomzatom/erőm, amíg nagyon lassan feledződöm a magasabb szintekre, ugyanis eddig súlyzós edzéssel dolgoztam, de a súlyzó nélküli jobban tetszik, mert az izületekkel kapcsolatos negatív hatások nyomait már érzem. Na most olyan 70-80 kg-okkal nyomtam fekve, és az első lépés, a fallal szembeni fekvő számomra nagyon könnyű, de mivel azt mondja, azzal kell kezdeni, azt csinálom, de így, hogy simán meg tudom csinálni, hogyan mérjem le, hogy meddig csináljam? Tudom, hogy minden szintre (kezdő, középhaladó, haladó egy-egy hónapot ír, de ez nekem kicsit irreálisan sok. Olyan válaszokra vagyok kiváncsi, akiknek tapasztalatuk van ilyesmivel kapcsolatban. Én magamnak a könyv elolvasása után valahogy úgy fogalmaztam meg, hogy ha a megadott szinteket úgy meg tudom csinálni, hogy tökéletes technikával, megfelelő sebességgel (lassan) meg tudom csinálni, úgy hogy érzem, még többet is tudnék nyomni, akkor elértem a szintet. A kérdés, hogy az izületek fejlődését fogom-e érzékelni, és hogyan, mikor tudom, hogy már elég erősek/fejlődtek?
2012. ápr. 5. 02:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Bakker, ne legyél már ennyire gyogyós... nyilván nm előről kell kezdened, ha van edzésmúltad...


Már előre félek mi lesz itt, ha nemsokára megjelenik a 2. rész...

2012. ápr. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szeretném követni a könyvet. Konkrétan leírja benne, hogy mindenki az elejétől kezdje, függetlenül attól, hogy milyen edzésmúltja van.

Azok a gyakorlatok, amiket a könyv alapján végzel, nem azonosak pl. a fekvenyomással. Hasonló, de a fegyencedzéshez használsz más izmokat is, valamint nem csak az erő/izom a cél, hanem az izületek/inak stb. fejlesztése. Nekem ez is célom. A könyv ez a része egyértelmű a számomra. A továbblépés, és az eltöltött idő a kérdés.

2012. ápr. 5. 03:00
 3/7 anonim ***** válasza:
2-3 hetet nem árt szánni a re/prehab gyakorlatokra
2012. ápr. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 N0rbi04 ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy akkor lépek egy gyakorlattal feljebb, ha már lazán megy a 3. szint belőle. Akkor még 1-2 hetet szánok rá és utána lépek tovább. Néha meg visszalépek egyet, hogy meglegyen változatosság. Csinálok pl. normál, meg szűk fekvőt is egy héten. Ahogy jólesik.
2012. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igen, valami ilyesmire gondoltam. Elsőre akkor is annyira irreálisan kevésnek tűnik... na kíváncsi leszek.
2012. ápr. 6. 00:35
 6/7 ✮ʝօк&# ***** válasza:
Én 2 hétig tököltem a könnyű gyakorlatokkal. Ahogy valamiből ment gond nélkül a haladó, mentem tovább. (tehát mikor már különösebb erőlködés nélkül csináltam 50-et a fal mellett.)Én még ajánlanám, hogy a Meztelen Harcost is olvasd el, mert minden veszteség nélkül ----rengeteg---- időt takarít meg az egykezes/lábas gyakorlatoknál.
2012. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, oké, megnézem azt a könyvet is. Köszi.
2012. ápr. 9. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!