Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten a 21 században? Melyik?

Isten a 21 században? Melyik?

Figyelt kérdés
Amon Re, Zeusz, Tollaskígyó, Baal, a Római Istenek vagy a Görögök, Buddha, Katolikusok,zsidók? Miért kéne hinni bármelyikben is, amikor akik hittek bennük azok ma barbároknak vannak titulálva nem beszélve az ősemberekről. Kinek higgy, vagy senkinek?
2012. okt. 9. 19:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Látom,kiakadtál.Ne tedd.Én becsülöm azokat akik hisznek Istenben,ha én nem is.Nem a hittel van gond,hanem ahogyan tálalják.Azért írtam a T betűs példát is.Más a világnézetünk,de ez természetes,nem lehet mindenki ugyanolyan.De neked is szentírás a Biblia és abban rengeteg ellentmondás van amit a fejesek megpróbálnak eltusolni,ami hívőket vesz el a nyájtól.Miért nem lehet a hibákat bevallani?Sokkal hihetőbb lenne.És visszatérve az eredeti kérdésre nem írtál választ...Hol vannak a régi istenek és mi lett az ő hitükkel?
2012. okt. 9. 21:19
 12/16 anonim ***** válasza:
"Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert ezt bárki mondhatja, akárki kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról." - Balise Pascal
2012. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ennyi?És a te gondolatod?Csak egy idézet?Szomorú vagyok,mert nem kaptam választ.
2012. okt. 9. 22:14
 14/16 anonim ***** válasza:

Ezzel értek egyet :)


A leresztény vallásban sok beteljesedett prófécia van, és én itt ismertem meg egy személyes, létező Istent

2012. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hogy lehet a 21. században istenekben hinni? Inkább meg kellene fordítani a kérdést: hogy nem lehet... Ugyanis a világ lakosságának túlnyomó többsége hívő / vallásos:


"Religions:

Christian 33.35% (of which Roman Catholic 16.83%, Protestant 6.08%, Orthodox 4.03%, Anglican 1.26%), Muslim 22.43%, Hindu 13.78%, Buddhist 7.13%, Sikh 0.36%, Jewish 0.21%, Baha'i 0.11%, other religions 11.17%, non-religious 9.42%, atheists 2.04%"

Forrás:

[link]


Részemről pedig abban hiszel, amiben akarsz, kérdező; vagy ha nem akarsz, akkor ne higgy semmiben. De két javaslatom azért van:


1. Nézz utána alaposan mindennek, mielőtt valamit állítasz. A keresztre feszítés témájában megtalálod az állításod részletes cáfolatát a 14., 15., 19., 20., 21. és 22. sz. alatti válaszokban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


2. Tanuld meg és alkalmazd a magyar helyesírás szabályait. Segítek:

2. 1 A sorszámnevek jelölése: tőszámnév + pont; tehát a 21. században élünk, nem 21-ben egyszerre.

2. 2 A közneveket és az -i képzős főneveket is kisbetűvel kezdjük; tehát: római, görög, katolikus.

2. 3 A vesszőhasználat szabályait nem részletezem, keresd ki innen:

Akh. (Akadémiai helyesírás)

[link]

Ez is egy nagyon hasznos oldal:

[link]


Üdv. :)

2012. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy létezik-e valamiféle isten - és ha igen, melyik -, annak maga ez a bizonyos isteni személy a legbiztosabb megmondhatója, már, ha létezik. Ha tudni szeretnéd, hogy létezik-e valamiféle felsőbb hatalom, nevezhetjük akár istennek is, kérdezd meg őt, magát!

Nekem is ezt tanácsolták anno, amikor még nem tudtam, hogy mi a helyzet. Sokan sokfélét mondtak, és én oktalanságnak tartottam volna emberek szavára adni. Aztán egyszer valaki ezt tanácsolta, hogy magától, Istentől kérdezzem meg, hogy létezik-e, Neki tegyem fel a kérdéseimet.

Gondoltam, egy próbát megér: imádkoztam hát. Kész voltam befogadni a választ, bármi legyen is.

Azóta tudom, hogy Isten - a keresztény Isten - él.

Kérdezd meg Őt, magát, a saját szavaiddal, és légy ha nyitott vagy a válaszra, meg is fogod kapni azt.

2012. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!