Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Még sem volt evolúció? Isten...

Még sem volt evolúció? Isten teremtette a világot?

Figyelt kérdés

Ha a republikánusok győznek, talán eltörlik az evolúció tanítását, ami tévút ?


Az amerikai szövetségi kongresszus egy republikánus képviselője „pokoli hazugságnak” tartja az evolúciót, az egyedfejlődés tudományát, valamint az ősrobbanás elméletét. Mindezek szerinte csak azt szolgálják, hogy meggyőzzék az embereket, nincs szükségük megváltóra.


[link]


2012. okt. 9. 14:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%
Amerikából mindig is ömlött a hülyeség...
2012. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Vadkan01 ***** válasza:
nem, igen, nem hinném
2012. okt. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
66%
Azt az ürgét ott sem veszik komolyan. Van ott is sok fanatikus keresztény, de nem a többség. Ez a fazon meg olyan, mint nálunk Csurka vagy Torgyán volt.
2012. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Ez a "pokoli hazugság" kifejezés csak arra jó, hogy felbosszantsa azokat, akik a tudományos világképben hisznek. Ahogyan elítélendő az, ha valaki "lehülyézi" a Teremtésben hívőket, ugyanúgy elítélendő az is ha valaki a tudományos világképben hívőket minősíti.


Teológiailag nézve valóban problémás abban hinni, hogy a halál már az ember megjelenése előtt jelen volt a Földön. A Biblia ugyanis teljes határozottsággal állítja, hogy a halál az ember bűnének következményeképpen jelent meg a Földön. A Szentírás szerint Jézus ebből váltotta meg az embert, és így lehet örök élete. Az lenne a korrekt, ha a tudományos világkép mellett ezt a lehetőséget is bemutatnák a tanulóknak a döntés szabadságának fenntartása mellett.


Üdv. Péter

2012. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
63%
Én azt olvastam erről a fazonról - igaz-e vagy sem, nem tudom, de hihető - hogy az utasszállító repülőgépekre nyitható ablakot kellene tenni, hogy lehessen szellőztetni. Egy ilyen embertől mégis, mit várunk?
2012. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%
Szerencsére a valóságot nem az határozza meg,hogy mit írtak az amerikai tankönyvek.
2012. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
36%
Én nem hiszek az evolúcióban, én a bibliában hiszek, de nem e miatt, hanem mert igazolt dolog hogy a biblia hiteles.
2012. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
56%

én katolikus vagyok és kérek mindenkit arra hogy tüntesse fel vallását a kommentjében.

A Biblia a hitem szerint nem természettudományos hanem teológiai igazságokat közöl. Az ősrobbanáselmélet és az evolúcióelmélet sem áll ellentétben a Bibliával. A teremtéstörténetben sehol nincs írva hogy földi nap hanem nap van írva, de ez lehet tejútrendszeri is ami 200 millió földi év. Az egész teremtéstörténet lényege hogy mindent Isten teremtett és hogy ez változik ugyan nap mint nap de ezt a változást Isten felügyeli és korrigálhatja.

2012. okt. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
13%

Az ősrobbanáselmélet és az

evolúcióelmélet sem áll

ellentétben a Bibliával. Ilyen egetverő baromságot hogy lehet írni?! olvastad te egyáltalán még egy kicsit is a bibliát? Ha igen akkor hol található az benne hogy a világegyetemet nem isten teremtette, uagy hogy az ember majmokból lett? Ilyen minek ír ide, aki azt se tudja hogy mi van a bibliában, még a lényegét sem. És még te vagy katolikus, mégis hogy??

2012. okt. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
34%

Egyrészt: Az, hogy Amerikában mi történik nem tudhatod 100%-osan, hiszen kétszeresen manipulálva van a hír.


Másrészt: Nem hiszem, hogy eltörölnék, persze bármi lehet.


Harmadrészt: Biztos, hogy Isten teremtette a világot. Ha úgy csinálta, hogy egyik pillanatról a másikra lettek bolygók, meg állatok akkor úgy, ha úgy, hogy több milliárd év alatt bonyolult kémiai és fizikai reakciók során létrejött a mai világ akkor úgy. A lényeg, hogy Ő irányított.

2012. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!