Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez így lehetséges?

Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok de nagyon érdekel a mágia világa, sokat olvasok róla. A bibliát is szoktam olvasni meg ugye ezeket is. Remélem ez így lehetséges együtt mert nagyon érdekel mind a kettő.

2012. okt. 20. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne lehetne?
2012. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy lehetséges.

[link]

2012. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges. Ezt már nincs miért törölni.

Foglalkozhatsz a témával, de nem használhatod.

2012. okt. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

"És átvitték fiaikat és leányaikat a tűzön, jövendőket mondtak és varázslást űztek, és magokat teljesen eladták a bűnnek az Úr bosszantására."


"És fiait átvitte a tűzön a Hinnom fiának völgyében; és az időnek forgására ügyelt, jövendőmondásokat, varázslásokat és szemfényvesztéseket űzött, ördöngösöket és jövendőmondókat szerzett, és sok gonoszságot cselekedett az Úr szemei előtt, hogy őt haragra indítaná."


"A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás.

20

Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, visszavonások, pártütések,

21

Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, amiképpen már ezelőtt is mondottam, hogy akik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek."


"10 Ne találtassék te közötted, aki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;

11 Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző;

12 Mert mind útálja az Úr, aki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled."


"Mert a bálványok hazugságot szólnak, a varázslók pedig hamisságot látnak és üres álmokat beszélnek, hiábavalósággal vígasztalnak; azért elszélednek, mint a juhnyáj, amely sanyarog, mert nincs pásztora."


"Történt pedig egyszer, hogy amikor az imádkozás helyére mentünk, egy szolgálóleány jött velünk szembe, akiben jövendőmondó lélek volt, és jóslásával nagy hasznot hajtott gazdáinak.

17 Követte Pált és minket, és így kiáltozott: "Ezek az emberek a Magasságos Isten szolgái, akik az üdvösség útját hirdetik nektek!"

18 Ezt több napon át is művelte. Pált azonban bosszantotta ez. Ezért megfordult, és ezt mondta a léleknek: "Parancsolom neked Jézus Krisztus nevében, hogy menj ki belőle!" És az még abban az órában kiment belőle."


Szerintem ítéld meg magad a kérdést a fentiek alapján.

2012. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Én is keresztény vagyok és én is elismerem hogy van olyan mágia amely hatásos (persze nem a tévés hülyeségek.

De a mágia az ördögtől van, tehát csak szenvedést hoz rád. Olvashatsz róla könyveket, még hiheted is hogy használ arra amire kitalálták de rengeteg hátulütője van, használata pedig bántja Istent.


Menyus

2012. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Molnár Sándorné ***** válasza:
51%

T.Kérdező!

Ami választ irta 4/5-ös, az ugy igaz. Valóban Isten elitéli azokat, akik ezt müvelik. Másrészről nagyon veszélyes dolog. Elét ha egy olyan tárgyat viszel a lakásodba, ami mondjuk egy mágiával foglalkozó személy tulajdona volt, és nálad is megjelennek a démonok. Ugyanis hozzájuk kötődnek ezek a dolgok. MInden varázslás, jóslás, spiritizmus, mind a démonok hatalmában van. Nem hiába az Ujszövetségben is számtalan Bibliavers óv minket attól, hogy ilyesmivel foglalkozzunk. Mert ezzel megszomoritjuk Istent, és magunknak is ártunk. Üldvözlettel:Judit!

2012. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem szolgálhat két úrnak. Ha pedig te olvasod a Bibliát akkor tudnod kell hogy az okkultizmus bűn. Hivatkoztak előttem már több igével is így én ezt most nem teszem meg.

Ráadásul az okkultizmus olyan bán, amire Isten átkot mondott ki, valamint azon bűnök közé tartozik amiket Isten utálatosnak nevez, magyarul undorító, hányingert keltő bűnnek.

Nem arról van szó, hogy okkult tevékenységekkel nem lehet "eredményeket" elérni. Viszont ilyenkor mindig a Sátán királyságával kerül kapcsolatba az ember. A Sátán is tud adni dolgokat, de gondolom nem kell ecsetelni hogy semmi jó nem származik tőle, csak a jó látszata.

A Biblia alapján minden olyan szellemi tevékenység ami nem Jézus nevében történik az bűn. A természetfeletti utáni vágya az embernek normális és jó, viszont ezt csak Jézuson keresztül teheti meg, csak Ő az Út, akin keresztül az Atyához lehet menni. Minden más út a Sátán királyságának része, és a Sátán erőivel, gonosz szellemeivel kerül kapcsolatba. Óvva intelek az ilyen dolgoktól, még ha gyerekesnek is látszanak! Ezekből a bűnökből meg kell térni, ott kell hagyni őket, és megvallani őket.

Egyébként is mit akarsz te a gonosz oldaltól? Ne dőlj be a Sátán hazugságainak. Ő csak gonosz módon csaliként próbálja lemásolni a jót hogy az ő vesztőhelyére juss. Minden jó amire szükséged van az ott van Istennél, és Jézussal oda lett neked adva, csak el kell fogadnod Őt Megváltódnak, Szabadítódnak, és behívni a szívedbe.

2012. okt. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kétféle mágia van, az egyik a fehér mágia amibe maga az imádkozás és a jótevés is tartozik a másik pedig a fekete mágia amit roszra használnak olyan céllal, hogy ártsanak másoknak. A mágia használatát semmiképp nem ajánlom ami a fekete mágiát illeti, mert olyan mind a bumeráng, a rosz amit másnak teszel visszaüt neked. Az, hogy olvasol róla nem rosz, mert legalább tudod, hogy mit nem szabad tenni és egyes emberek mire képesek. Engem is érdekeltek mindig az elvont tudományok és sokat is olvasgattam róluk.
2012. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Cselekedetek 19:18 Akik hívőkké lettek, azok közül sokan eljöttek, és nyíltan megvallották és elmondták gyakorlataikat. 19 Igen, a mágiát űzők közül elég sokan összehordták könyveiket, és mindenki előtt elégették őket. Összeszámolva azok árát, értéküket ötvenezer ezüstnek találták.

Tehát a Biblia megadja a választ.

2012. okt. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!