Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok Jehova Tanúiról?

Mit gondoltok Jehova Tanúiról?

Figyelt kérdés
2009. aug. 8. 22:16
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
58%
Azt hogy zsidó szekta. Hazamehetnének Jizárélbe, nincs szükségünk rájuk, nekem ne terjesszék a hülyeségeiket...az sem érdekel jó emberek-e vagy rosszak, a világnézetük nem használ nekünk
2009. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
75%

ehovatanúi, egy álkeresztény szekta.Nem is elsősorban a Bibliából, idézgetnek, hanem van egy saját propagandaanyaguk az őrtorony, azt kell bebiflázniuk, és onnan idéznek.

-Szerintem is mindjárt megjelennek és bemásolnak 2-3 oldalt az őrtornyos propagandájukból.

- Azt csinálják, hogy feltesznek egy álkérdést, és utána ömlesztik a propagandájukat.Néhányuk már le is bukott így elszólta magát, vagy belezavarodott.

Az egyik topicban az egyik hozzászóló meg is kérdezte ( mikor a jehovatanú válaszra azt írta a kérdező, hogy az a jó válasz) Mi ez valami kvízjáték?

- Szintén gyakori, hogy feltesznek egy (ál)kérdést és válaszolnak is rá.Némelyik topic már úgy néz ki mint egy chat oldal.

-Nem is veszik észre, hogy már mindenki röhög rajtuk.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2009. aug. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
75%
Az álkérdések igazak ,egyszer ezzel jöttek nálam csőbe,mert vegyész vagyok és jöttek az elektron szerkezettel hogy ki mozgatja.Mikor rájöttem hogy kik(5perccig nyomták a dumát hogy statisztikai felmérés)utána tudtam hogy mit kell kérdeni.Kb félóráig kíváncsiskodtam,de neki már 10 perc után nagyon mehetnékje volt.
2009. aug. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
62%

Nekem voltanyósom Jehova tanú.Mindössze 4 évemet,a kapcsolatomat tette pokollá...

Soha semmi jót nem tudtam csinálni,soha semmiért nem kaptam egy jó szót.Minden hétvégén szombaton volt 1 óra!!! kimenőm!

Hogy mit gondolok róla?Sajnálom a családját,kik nem azok.

2009. aug. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
74%

10.01-es vagyok

És tudjátok mi volt a legundorítóbb?

Amikor hazajött a házalásból,és mindenkit kibeszélt,leszólt,hogy nála még kávét se kaptak,őnála meg hideg volt,a másiknál koszt látott...stb.

2009. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
68%
A házalás, utcai leállítás zavar. Amit adnak prospektust, elfogadom, hogy OK majd elolvasom, és lerázom őket. Agymosottnak tartom őket.
2009. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
71%

HAHAHAHAHA.

Ez az őszinte véleményem.

2009. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
36%

Aki itt azt írta h Jehova tanúja volt az hazudik, mert akkor tudhatná h az nem egy szekta. De mind1. Nem tilos a vérvétel, viszont a vérátömlesztést azt nem hagyják, hiszen ellenkezik a Biblia alapelvével. Az Őrtorony és Ébredjetek folyóiratok segítenek jobban megérteni az írásokat, minden bekezdés végén ott áll az a bibliai szöveg ami alapján írták a cikket. Nem álkeresztények hanem a biblia tanításai szerint élik az életüket. A "házalás" mint itt valaki említette, az h eljárnak a házakhoz, vagy megszólítanak az utcán, ez nekik kötelességük. A bibliában van leírva h ezt kell tenniük, ezért teszik. Ebből is látszik h igaz keresztényként, azt teszik amit tanít a biblia. Nem muszáj meghallgatni őket, el lehet őket zavarni, de ők csak segíteni akarnak az embereken. Aki egy kicsit is jártas az írásokban tudja h Armageddon be fog következni, és akik elutasítják az igaz Istent Jehovát, azok meg fognak halni.

Valakik még Isten nevét sem fogadják el, nem használják, a Tanúk viszont igen. És ezért: Zsoltárok 83:19

Az én szüleim Jehova Tanúi, és több éven át jártam a Királyság terembe. Amit ott tanítanak teljesen megegyezik a Bibliában tanítottakkal.

Utálom amikor mások hazugságokat terjesztenek róluk, főleg azt vetem meg aki leszektázta őket. Menjen el egyszer az egyik összejövetelükre, és ha ezután is szektának tartja őket akkor jól van.

Bocsi ha hosszú lett, de le kellett írnom! Nagyon sok ember nincs tisztában azzal h mit takar ez a vallás és úgy ítélkezik h nem is ért semmit.

2009. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
68%

Hozzánk becsengettek,és azt mondták hogy felmérést végeznek,mi a véleményem az orvosokról,gyógyításaikról,tényleg kell ez?Mikor mondtam hogy nincs különösebb kifogásom,szerintem igen kell.A kezembe nyomtak valami újságfélét,hogy olvassgassam,és következő héten újra eljönnek megkérdezni,h mi a véleményem.Hát mikor megláttam az elejét hogy valami bibliás,és mikor belelapoztam,látom a jehova szöveget,leesett a dolog,és már adtam volna vissza h nem érdekel,de nem vették el,mondták hogy olvasgassam!

Következő héten megint becsengettek,de nem mentem ki!

2009. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Pesty László készített egy dokumentum filmet a Szcientológiáról és Jehova Tanúiról


[link]


elgondolkodtató...

ugyan akkor mindenki maga dönti el milyen nézeteket vall, miben hisz, hogyan alakítja életét.

2009. aug. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!