Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ti prófétáknak...

Jehova Tanúi! Ti prófétáknak tartjátok magatokat?

Figyelt kérdés

Persze, először tisztázni kéne, hogy mit értünk próféta alatt. Az én leegyszerűsített definícióm a következő.


Próféta az a személy, aki először is, ismeri Istent. Másodszor, hallja az Ő hangját (mindenféle közvetítő nélkül). Harmadszor pedig, amit Istentől hallott (esetleg látott), azt megosztja az emberekkel, vagy bizonyos emberekkel.


Ez alapdolog, amit egy igazi prófétától elvárhat az ember. Ilyen értelemben prófétának tartjátok-e magatokat?



2012. nov. 6. 19:47
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem pedig a 36 és a 40-s válaszoló szemetel, ugyanis én többek között az oldal fenntartói figyelmeztetését is tiszteletben tartom, miszerint ne ismételjük meg a korábbi bejegyzéseinket, csak mert lusta emberek nem óhajtanak kutatni az igazság után! Lehet, hogy nem csak lustaság persze.
2012. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
90%
Én inkább a Bibliának hiszek mit mond a prófétákról,és az idézetek önmagukért beszélnek,nem kell nekem feleslegesen válaszolgatni.született egy újabb "elvérzős" kérdés.:D
2012. dec. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
16%
A 24-s válaszom éppen a bibliai értelmezésről szól, ezt kérdezte a kérdező is! Ja, ha esetleg el sem olvastad...
2012. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
92%

OFF:


Még kezdőnek számítok itt a GyK-n, de hamar rájöttem, hogy nem szabad felvenni a kesztyűt a trollokkal.

Nagyon vegyes a hozzászólók összetétele, de vannak visszatérők, akik nem vesznek figyelembe semmilyen érvelést, tényt. Mint a lejárt lemez. Nem a segítségnyújtás, nem az informálás a céljuk, a tények sokadrangúak.


Pl. a 30% hasznosság már önmagában sokat elárul az ilyen személyről.


Do not feed the troll.

DNFTT

2012. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
0%

Miféle "tényekről" beszélsz? Egyet mondj e témában, melyet nem cáfoltam meg - többek között a bibliából! Nem fog menni, és tudod miért? Mert néhány önjelölt szakértő okoskodása ellenében talán hitelesebb az, aki a szervezetet belülről és régóta (sokszor 50-60 éve) ismeri és nehogy már ezen felületes, EGYMÁST MÁSOLGATÓ kívülállók mondják meg, hogy mit tanítanak Jehova Tanúi erről a tárgyról!!


"Pl. a 30% hasznosság már önmagában sokat elárul az ilyen személyről."


Ezt viszont a tapasztalatlanságodnak tudom be, mivel nem régen vagy itt. Valaki már egyszer szépen kifejtette (mivel erről is volt már kérdés, hitted volna?), miszerint törvényszerű, hogy azok, akik felvállalják a Biblia vallási nézeteit, sokaknak nem tetszik. Tudod miért? Mert az bizonyos lemondásokkal jár, melyről kevesen hajlandók lemondani ebben a világban - még sok magát kereszténynek valló ember sem. Így aztán inkább élik a világi szabados életüket.


Jehova Tanúi pedig speciális, még egyedülállóbb helyzetben vannak, mert olyan módon ellenséges velünk a világ, mint az első sz.-i keresztényekkel. A legvadabb hazugságokkal vádolták őket, és Jézus világossá tette, hogy a későbbi tanítványok sem számíthatnak ettől jobbra. Ma ezen dob néhány lapáttal az is, hogy a "rossz gyümölcseiről" ismert, hitehagyott kereszténység nagy része fanatikusan védi azon megkövesedett (nem bibliai) szellemi örökségét, melynek nagyrészt pont a "rossz gyümölcseit" köszönheti! De nem tud mást tenni - bármennyire tarthatatlanok is -, mert különben az egész szervezetük összedőlne, hiszen erre épültek ezen egyházak.


Aki erre rámutat nekik, az természetesen gyűlöletes a szemükben, akit akár a legmocskosabb eszközökkel is hiteltelenné kell tenni, le kell járatni. Ez van.

2012. dec. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Jehova Tanúi pedig speciális, még egyedülállóbb helyzetben vannak, mert olyan módon ellenséges velünk a világ, mint az első sz.-i keresztényekkel. A legvadabb hazugságokkal vádolták őket, és Jézus világossá tette, hogy a későbbi tanítványok sem számíthatnak ettől jobbra. Ma ezen dob néhány lapáttal az is, hogy a "rossz gyümölcseiről" ismert, hitehagyott kereszténység nagy része fanatikusan védi azon megkövesedett (nem bibliai) szellemi örökségét, melynek nagyrészt pont a "rossz gyümölcseit" köszönheti! De nem tud mást tenni - bármennyire tarthatatlanok is -, mert különben az egész szervezetük összedőlne, hiszen erre épültek ezen egyházak."


Nem csak velük ellenséges a világ. A világ mindenkivel ellenséges.

Így van a tanítványok sem számíthatnak jobbra. De van a jó hír.

Mi a bibliai jó hír?

2012. dec. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

Nincs az a szövegkörnyezet ami megmásítaná eme koholmányaitokat:D

Igen mondják,hogy Isten dátumai,ennél több nem is kell.De egyszer ezt, máskor azt mondják,hát lehet hinni ennek a vicc szervezetnek,ami emberek ezreit félrevezette és tönkretette életüket?Annyira szánalmas ez a betűrágó, erőltetett mellébeszélésed...

2012. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
ajh ezt nem ide akartam XD
2012. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
0%

"Nem csak velük ellenséges a világ. A világ mindenkivel ellenséges."


De ezzel megint nem engem vonsz kétségbe, hanem az ihletett bibliát! Elmondanám, hogy a világ relatíve az övéit sokkal jobban "szereti", ahogy Jézus is megfogalmazta ezt.

2012. dec. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!