Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényekre tanulhatnak...

A keresztényekre tanulhatnak önvédelmet? Járhatnak küzdősportra? (nem ilyen spirituális dolgokra gondolok)

Figyelt kérdés

Egy ideje foglalkoztat az önvédelem kérdése.


Régebb kipróbáltam a kungfut, de csak pár hónapot jártam. Egyszer rossz álmom volt egy meditációs óra után. Megkérdeztem egy nénit a gyülekezetből, hogy mi a véleménye erről és mondta, hogy ez nem összeegyeztethető a kereszténységgel. Akkor úgy döntöttem, hogy abba is hagyom és majd keresek egy másik önvédelmi módszert. Ő is azt mondta, hogy ne legyen ilyen spirituális vagy szellemi háttere.


Néhány hónapja találtam egy krav-maga edzést. Ide járok egy ideje. Viszont elgondolkodtam, hogy ez vajon helyes dolog? Istennek tetsző? Én nem látok igazán rossz dolgot benne, csak mozgás, erősítés és azt tanuljuk, hogy ha valaki bánt, hogyan reagáljuk le. Csak önvédelmi része van. Viszont nem nagyon hallottam olyat sem, hogy keresztény önvédelmi sportok vagy tanfolyamok lennének. Ami nem értem miért van így, mert szerintem nekünk is meg kéne védenünk magunkat.


Szerintetek? Keresztényként tanulhatok önvédelmet?


2012. nov. 7. 23:22
1 2 3
 11/25 Hazardteam ***** válasza:
0%
Térdelő helyzetből bocsi:) Kissé fáradt vagyok
2012. nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Pietrosol ***** válasza:
39%

Szia!


Hogyne járhatnál!Sőt valójában olyanra érdemes,amelynek van spirituális háttere is!Az aikido például egy békés belső utat is tanít,mindamellet,hogy kimondottan önvédelmi és nem támadó sport!


A meditációnak és a rossz álomnak pedig semmi köze egymáshoz!

2012. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Hazardteam ***** válasza:
28%
"A troll az internetes szlengben olyan személy megnevezése, aki provokatív, ingerlő módon, tárgyhoz nem tartozó üzenetekkel bombáz egy online közösséget (például internetes fórum, chat, blog, levelező lista), vagy személyes hitbeli meggyőződését ellentmondást nem tűrő, pökhendi erőszakossággal sulykolja, azzal a konkrét szándékkal, hogy más felhasználókból heves reakciókat provokáljon ki, vagy egyéb módon zavarja, lehetetlenítse el a témába vágó eszmecserét"
2012. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
10%

Még egy érdekes idézet:


"1Tim 4,8 - A test gyötrésének ugyanis kevés a haszna, de az istenfélő élet mindenre jó, mert a jelen és a jövendő élet ígérete kapcsolódik hozzá."


A test gyötrése itt edzést jelent. Vagyis Szent Pál szerint nem sok értelme van. Érdekes hogy nem azt mondja hogy semmi haszna nincs csak azt hogy kevés a haszna.

2012. nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Pietrosol ***** válasza:
68%

Hazardteam!


[link]

2012. nov. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
27%

Én nagyon kevés önvédelmi sportot ismerek, amiket hívőknek is ajánlani tudnék. Az egyik ilyen éppen a krav-maga.

Tekintve, hogy semmiféle spirituális háttere nincs, a fejlesztője pedig zsidó ember volt, ezt oktatják hadseregben, rendőrségen is, szerintem nyugodtan járhatsz. Én is megyek majd.

2012. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Hazardteam ***** válasza:
38%

"Még egy érdekes idézet:


"1Tim 4,8 - A test gyötrésének ugyanis kevés a haszna, de az istenfélő élet mindenre jó, mert a jelen és a jövendő élet ígérete kapcsolódik hozzá."


A test gyötrése itt edzést jelent. Vagyis Szent Pál szerint nem sok értelme van. Érdekes hogy nem azt mondja hogy semmi haszna nincs csak azt hogy kevés a haszna"


Na az ilyenektől óvok mindenkit, rühellem a negatív vallásos szellemet.. Belemagyarázás, az igazság elferdítése, ráadásul behelyettesített/kicserélt/félrefordított szavakkal. A betű öl, a Szellem elevenít. "Gyötrés"? Te edzettél már életedben jóember? előszöris, ott nem "gyötrés" van, hanem "gyakorlása", másrészt meg nem erre írta, amire te ráhúztad Isten igéjét, harmadrészt meg sokkal jobb egészségi állapotot, sokkal jobb közérzetet, lelki egészséget, hosszabb, kiegyensúlyozottabb életet, jobb nemi és mentális életet-képességeket eredményez a sport, a testedzés. Ha te tunyulni akarsz és elhanyagolni a testedet, az a te dolgod, de ne magyarázz bele hülyeségeket a bibliába, tiszteld már annyira Isten beszédét, hogy nem teszed hozzá a zagyvaságaidat, főleg nem egy fiatal, tapasztalatlan életnek ajánlva vallási alapon! Komolyan a hideg kiráz az ilyenektől és akkor még nagyon enyhén fogalmaztam..

2012. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem simán :-) Egy időben én is aikidóztam. Nem sértette a keresztény érzéseimet.

A meditáció, ami ott van, semmiféle idegen istenséghez nem kötődik, csak simán "kikapcsoljuk" az agyunkat, és fél-egy percig próbálunk semmire sem gondolni. Szerintem ez sehol nem Bibliaellenes.

A foglalkozás elején és végén van egy olyan, hogy meghajlás az alapító képe előtt - nos, ennek megértéséhez szükség van némi kulturális ismeretre. Japánban ugyanis nem csak az istenség(ek) előtt szokás meghajolni, hanem bárki más előtt is, akit tisztelünk, pl. az emberek üdvözléskor is meghajolnak egymás előtt. Ennek tehát egyáltalán nincs semmiféle "bálványimádó" tartalma. Amúgy az aikido egy teljesen békés sport, csak önvédelemre használják.

Más küzdősportot nem ismerek, csak egy-két dolgot hallottam róluk. Kimondottan keresztény önvédelmi sport tudtommal nem létezik, ez valahogy kimaradt a mi kultúránkból. De gondolj bele, pl. harci kiképzések léteztek már a bibliai időkben is, és valamiért azt sem tartották bűnnek.

Tanulj nyugodtan önvédelmet :-)

2012. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
50%

Igen, járhatsz, teljes nyugalommal, gondolj a keresztény utazókat védelmező hős keresztes lovagokra!


Adjátok meg az Istennek, ami Istené és a császárnak, ami a császáré.


Bízzál Istenben, és tartsd szárazon a puskaport.

2012. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
18%

HazardTeam: "Te edzettél már életedben jóember?"


Igen, régebben karatéztam, úsztam, mostanában pedig kevesebb időm van ezért a napi munkába menet/jövet nekem az edzés ami kb. 1 óra biciklizést jelent.

Tisztában vagyok vele hogy ez nagyon jó hatással van az egészségi állapotomra és jobban is érzem magam ha sportolok.


Amit mondani akartam az csak az hogy a sport könnyen lehet bálvány ezért vigyázni kell vele.


Az idézetem pedig az általam ismert egyetlen utalás a Bibliában a sportolásra, nem értem hogy miért nevezed ezt félremagyarázásnak. Mi alapján döntöd el hogy mit nevezel félremagyarázásnak és mit veszel komolyan a Bibliából?


"A foglalkozás elején és végén van egy olyan, hogy meghajlás az alapító képe előtt "


18-asnak: Karatéban térdelve kell a földig hajolni a már meghalt alapító szelleme előtt. Valamint külön ugyanígy köszönni kell a "dojo"-nak vagyis az edzőteremnek. Ezt se érzed problémásnak?

Kétlem hogy mondjuk egy ókeresztény vértanu ilyesmire hajlandó lett volna annak idején.

2012. nov. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!