Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényekre tanulhatnak...

A keresztényekre tanulhatnak önvédelmet? Járhatnak küzdősportra? (nem ilyen spirituális dolgokra gondolok)

Figyelt kérdés

Egy ideje foglalkoztat az önvédelem kérdése.


Régebb kipróbáltam a kungfut, de csak pár hónapot jártam. Egyszer rossz álmom volt egy meditációs óra után. Megkérdeztem egy nénit a gyülekezetből, hogy mi a véleménye erről és mondta, hogy ez nem összeegyeztethető a kereszténységgel. Akkor úgy döntöttem, hogy abba is hagyom és majd keresek egy másik önvédelmi módszert. Ő is azt mondta, hogy ne legyen ilyen spirituális vagy szellemi háttere.


Néhány hónapja találtam egy krav-maga edzést. Ide járok egy ideje. Viszont elgondolkodtam, hogy ez vajon helyes dolog? Istennek tetsző? Én nem látok igazán rossz dolgot benne, csak mozgás, erősítés és azt tanuljuk, hogy ha valaki bánt, hogyan reagáljuk le. Csak önvédelmi része van. Viszont nem nagyon hallottam olyat sem, hogy keresztény önvédelmi sportok vagy tanfolyamok lennének. Ami nem értem miért van így, mert szerintem nekünk is meg kéne védenünk magunkat.


Szerintetek? Keresztényként tanulhatok önvédelmet?


2012. nov. 7. 23:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
50%

18-as vagyok. Hát, magamtól eszembe nem jutna köszönni az edzőteremnek... nekünk fura, de ott ez a szokás. Ez is inkább a többi ember miatt fontos, akik tiszteletlenségnek látják, ha nem hajolsz meg, amúgy nincs jelentősége (szerintem). Nem problémás; nem tisztelik sem az alapítót, sem az edzőmestert, de még az edzőtermet sem istenként! Az általános tisztelet NEM ugyanaz, mint a vallásos tisztelet!

Persze ha nem tetszik az ilyesmi, nem kell művelni.

Az ókori vértanúkat konkrétan a hitük megtagadására kényszerítették, arra, hogy boruljanak le idegen ISTENEK előtt... manapság ilyesmire sehol senkit nem kényszerítenek (ha jól tudom).

2012. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Tudnátok még ajánlani olyan önvédelmi sportokat, amiknek nincs spirituális háttere?


Pl mint a krav maga.

Gondolom a box is ilyen.


És a capoeira például?

Mik vannak még?

2012. nov. 9. 20:22
 23/25 Hazardteam ***** válasza:
50%
Capoeirát nem javaslom, ultra gyenge.. Krav Magához hasonló? Az orosz "Systema" hasonlít talán leginkább, de az inkább támadó jellegű és elég brutális. Krav Maga miért nem jó?
2012. nov. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Azért a tai chi és a meditálás két különböző dolog, mintha a jógát kevernéd a fitnessel. Az meg h a meditáció izé taichitól rossz álmod volt... Evés után ha eszel, akkor is rossz álmod lehet, teli hassal nem jó álmodni, nem a tai chitól volt rossz álmod. Az önvédelem miért ne lenne helyes dolog? komolyan mondom, h az egyház egyre rosszabbul teszi a dolgát. Fegyvert is tarthatsz otthon, ha nem pusztításra használod, hanem önvédelemre. Az erő nem pozitív, nem negatív, attól függ, mire használod, ha kifejleszted magadban a testi erőt (amúgy megsúgom, Jézus elég erős volt, ácsként dolgozott gyermekkorától kezdve, szerinted mi izom kell egész nap fával dolgozni, akár magasban is), szóval ha erőt és tudást szívsz magadba, az nem bűn.

De az egyház ilyenkor hol van, hogy helyrerakja a dolgokat. Rossz olvasni ezeket a sorokat, h ennyi bizonytalan vezethető fiatal van.

2013. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom már írták-e, de a systema névre hallgató orosz tradicionális harcművészet elég komoly cucc és az 90%-ban passzív védekezésre épül. Ami lényeges, hogy nincs szellemi háttere.

2016. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!