Jézus isten?

Figyelt kérdés
esetleg félisten?
2012. nov. 10. 12:58
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
5%

Péter Péter, sok jó gondolatod van, és sok mindenben egyet értek veled.


Ám nézd meg még egyszer amit te magad írtál:

"Amikor Isten volt, nem tekintette magát istennel egyenlőnek.....

Ha Isten volt, akkor miért nem tekintette magát annak ami.


Rossz fordítás...

Más fordítások így adják helyesen vissza:

amikor isteni formában volt, nem tekintette magát Istennel egyenlőnek.

Igen Istentől kapott hatalommal rendelkezik, és az atya felruházta mindenkinél feljebb valónál,Az az a Teremtő Istenen kívül van mindenkinél másnál nagyobb hatalma.

De ezt a hatalmat vissza fogja adni az ezer éves milleniumi időszak után, az Atyának, hogy mint Ádám idejében a teremtő lesz minden mindenkinek.


Katy Weaver

2012. nov. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
83%

Igei igazolások,hogy Jézus Isten(nem azonos személy az Atyával):


1.

a)Jézus a dicsőséd Ura,Királya:1kor.2,8:

"Ha megismertétek volna,nem feszítettétek volna meg a Dicsőség Urát"

b)A Dicsőség Ura=a Seregek Ura,az egész Föld Istene Ézs,54,5

"kicsoda a dicsőség Királya?A seregek Ura,ő a dicsőség Királya"zsolt.24,10

A:Jézus=A Dicsőség Királya

B:A Dicsőség Királya= A Seregek Ura

C:A Seregek Ura=Az egész Föld istene,tehát Jézus AZ EGÉSZ FÖLD ISTENE!

(Aki szellemben nem VAK,az erős igazolást vesz észre arról,hogy Jézus kicsoda!)

A Bibliában hány megváltóról van szó és hány seregek Uráról: EGYES SZÁMBAN SZEREPEL-de az Atyáról is ezt mondja az Ige és Jézusról is!

(Ézs 54,5. 63,16.GAL3,13)

Két személyről beszél az Ige,de egy megváltó van és egy seregek Ura!

Ezzel megegyező üzenete van Isten Elohim nevének amely az EL Isten-név többesszáma,erős utalás arra,hogy az egy Isten az Atya a Fiú és a Szent Szellem,ezért van "EL" Isten-név többesszámban.

2.Azzal minden Ige ismerő és igaz hivő egyet ért,hogy az Úr amit ígér,be is tartja,amit mond az igaz!

Ézs42,8-ban azt mondja:"dicsőségemet másnak nem adom..."

Hogyan lehet ez az állítás a szín-tiszta igazság,ha Jézusnak adta a dicsőséget?(jn.17.22:" azt a dicsőséget amit nekem adtál...")

Ézs42,8 egyetlen esetben igaz és az felettébb csodálatos:az atya és jézus valóban egyeK(ezért nem adta másnak a dicsóséget!!!)


3. A TEREMTŐ=ISTEN

A fiú teremtő(1,kor8,6.Kol 1,16)

A teremtő nem lehet más csak Isten!

A MEGVÁLTÓ(JÉZUS)=SEREGEK URA(Jer50,34-Ézs54,5=>Isten

4.A menny Királyáról szól sz Ige,EGYES SZÁMBAN,egyetlen mennyei Királyról,amikor az Atyáról szól(1.tim.6,15-16:..hatalmas,Királyok Királya és uraknak Ura,akié egyedül a halhatatlanság,és hozzáférhetetlen világosságban lakozik,akit az emberek közül senki nem látott és ne mis láthat...")

B)és a menny egyetlen királyáról(egyesszámban)

Jézusról szól sz Ige:Jel.17,14"..a Bárány legyőzi őket,mert uraknak Ura és királyok Királya..."

Ha csak egy van az urak Urából,a királyok Királyából,akkor melyik a kettő közül?

Buta kérdés,mert ők valóban egyek(MÁSKÉNT NEM VOLNA IGAZ ISTEN EGYIK ÁLLÍTÁSA,ami teljesen kizárt.Így csak az az igazság marad,hogy Jézus az urak Ura,a királyok Királya,a két Ige(1tim,615-16 és jel.17,14)egyetlen Istenről szól!

5.Nézd együtt a két Igét és valami nagy igazságot látsz:

jn,1,1:"Isten az Ige(a szo)"

jn1,14"Az Ige testté lett.."

A:az Ige=Isten

B: A testté lett Ige=Jézus

C:1tim.3,16:ISTEN MEGJELENT TESTBEN!

ha 1tim.3,16 nem lenne megirva,az első két Igéből is pont ez következik annak,aki becsületesen gondolkodik.Már gazembernek kell lenni ha ezt az összefüggést félremagyarázza valaki!

6.Az apostolok és az első Egyház nem JHVH nevét hívták segítségül,hanem Jézusét:

1kor.1,2:"... elhívott szentek..akik a mi urunk,Jézus Krisztus nevét segítségül hívják

Csel.15,26:"... életüket tették kockára a mi urunk J.K. nevéért

Csel:4,12„És nincs senki másban üdvösség; mert nem is adatott embereke között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk”

Csel9,15 Menj, mert választott edényem ő, hogy elvigye a nevemet a nemzeteknek és királyoknak, és Izrael fiainak is.

Annyira ismert volt,hogy az apostolok Jézus nevét hívták imájukban,hogy még a lézengő zsidók is eltanulták: Elkezdék némely lézengő zsidó ördögűzők közül az út Jézus nevét hívni"csel.19,13

Efézusban az első megtérési hullámról is így ír az Ige(csel.19,17)és magasztaltatik az Úr Jézus neve

"megszentelődtetek és megigazultatok az Úr Jézus nevében

István is JÉZUSHOZ IMÁDKOZOTT és az ő nevét hívta:Csel 7,59

akik a te nevedet segítségül hívták... csel9,14

Mindent amit csak tesztek szóval és cselekedettel,mindent az Úr Jézus nevében cselekedjetek

7.Amikor az Ige elsőről és utolsóról beszél,hány elsőről és utolsóról szól?Mindenki látja, egyről-

éspedig csak Istenről:

Ézs 44,6 : Én vagyok az első és utolsó,rajtam kívül nincs Isten

Aztán jelenések 1,17-ben megismétli:

Ne félj!Én vagyok az első és utolsó-MONDTA JÉZUS

Több pontnál is azt láthatjuk,hogy az Atya annyira egy Jézussal,annyira valóságosan egy ,hogy EGYETLENRŐL BESZÉL RÓLUK,mint

-a teremtőről-mint szabadítóról

-mint megváltóról

-mint Urak Uráról,királyok Királyáról

-mint Elsőről és Utolsóról

tehát teljesen igaz,amit Jézus mondott erről:"Én és az Atya egy vagyunk"

Van akinek gondot jelent,hogy ha Jézus Isten,akkor hogyan imádkozhat Istenhez,az Atyához.

Ebből a sötétségből Fil 2,7 vezet ki:Jézus amikor testben megszületett,levetette isteni formáját,önmagát megüresítette és felvette emberi-szolgai formáját.Teljesen ember lett!Fázott,melege volt,sírt,örült,elfáradt...-és imádkozott.Szüksége volt rá.Amikor visszament a mennybe,újra felvette Isten-Királyi mivoltát,és az Igetanúsága szerint most már megint így van a mennyben.

Jel.19,11-16.MOST TELJESEN ISTEN.Illik tudni,hogy Jézus Krisztus neve is erről a kettős létformájáról szól:

A)Jézus az ember(aki megkisebbítette magát)

B)Krisztus a magasságos,az Úr,az Isten

8.Az Ige az alábbiakra azt mondja,hogy Isten nevei

ELOHIM:1móz1,1/2570-szer van a Bibliában!

EL-SHADDAI:1móz17,1

JHVH:2móz.3,24

EL:217-SZER FORDUL ELŐ

SILO:1móz.49,10

JAH:zsolt.68,5

Jelzőként használt neve:Seregek Ura.Ézs 47,4.51.15.54,5.Jer32,28

Amire az Úr azt mondja,hogy az Ő neve(nem jelzők ezek)azt önkényesen fölösleges és hibás alá-vagy fölérendelni a többi nevének.Istennek több neve van,erre utal többek közt ez az Ige is:

Zak 14,9:" És az Úr lesz az egész földnek királya,e napon egy Úr lesz és a NEVE IS egy"

Tehát ha lesz egy neve,akkor most egy van?Becsületes gondolkodással tudjuk a választ.

2012. nov. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 Pietrosol ***** válasza:
82%

" Mielőtt Ábrahám lett volna: én vagyok"!


"Ehje, aser Ehje"="Vagyok aki Vagyok"!

2012. nov. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 Molnár Sándorné ***** válasza:
6%

Kedves Kérdező!

Jézus nem egyenlő Istennel. Egyetlen egy Isten van, a teremtő. Jézus az első teremtménye volt, ezért is nevezik Isten "elsőszülött Fiának". Utána már minden mást együtt teremtettek.

Jézus soha nem tette magát egyenlővé Istennel. De erről a Bibliában rengeteg idézet van, ami ezt alátámasztja. Bár a keresztény vallásban azt tartják, hogy "Atya, Fiu, Szentlélek" három személy egy Istenben. De ezt a Biblia nem támasztja alá. Jézus számtalan esetben fordult mennyei Atyjához imában. Nyilván nem magához imádkozott, hanem valakihez, aki "felette állt". De erről sokat tudnék neked irni bizonyitékot a Bibliából.

A "háromságtan" pedig babiloni eredetü pogány vallásokból alakult ki. Babilonban és Egyiptomban imádtak "hármas, triád isteneket".

Ha kérdésed lenne, irj privátba. Üdv.: Judit!

2012. nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
5%

Ez egy emberi tulajdonság.

Kötni az ebet a karóhoz.


Ha valami nem úgy van ahogy addig tudtuk, nehéz lemondani, és változtatni.


A Seregek Ura nem Jézus. Sajnos a rossz fordítás miatt sehova nem teszik oda a teremtő nevét, ahova megilletné.

Ennél fogva, mind a két személyt Úrként jelölik meg igy összekeverik a teremtőt a teremtménnyel.


Ha Jézus a teremtő Isten, akkor megteremtette utána saját magát még egyszer?

Vagy hogyan gondolják az emberek.

Az hogy Ő Ábrahám előtt volt, az biztos, Sőt minden teremtménynél előbb volt.

De a teremtőnél előbb soha nem volt, nem létezett.

Miért kell becifrázni.

De hát van akinek nehéz a gondolkodása. és nem érti a lényeget, mert nem adatott meg, hogy az egyszerűt ne bonyolítsa.

2012. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
28%

Igen, Jézus Isten és én soha nem merném megpróbálni sem, hát még megmagyarázni egyszerű emberi előmémmel a teremtés csodáját.


Amúgy ez egy összeugrasztós kérdés, és most a gonosz jót röhög a markában, ahogy a hívők egymás haját tépik.

2012. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
8%

Tévedsz, Én békés ember vagyok, és nem tépem a haját senkinek.

Csak annyit írok, amit a biblia is mond, abban vagy egyet értenek vagy nem. ezért nem fogok senkit megbántani pedig mind a két válaszom nullás lett.

2012. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
Nem szokásom nullázni, és nem konkrétan rád értettem a hajtépést, hanem mindenki másra. Amúgy meg mindenki a Bibliára hivatkozik. Van, aki ezt szelíden teszi van, aki nagyképűen.
2012. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
0%
nem
2012. nov. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
52%

"kedves utolsó ez hazugság"

Hazugság az, ha valaki szándékosan félrevezet. Én a legjobb tudásom szerint írok.


"És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön."

Ahogy írod: hatalom *adatott* neki.

Ez azt jelenti, hogy megbízást kapott, és a hozzá illő hatalmat.

Ezt a hatalmat az isten akkor veszi vissza tőle, amikor csak akarja. Bárki fölött hatalma van - csakis az isten fölött nincs!

Ez bizony a társistenek tipikus ismérve.

2012. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!