Jézus isten?

Figyelt kérdés
esetleg félisten?
2012. nov. 10. 12:58
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 43-s válaszoló!


"Azt mindenki elismeri, hogy Jézus bölcs, igazságos és jó élőlény volt. Azonban ő több helyen Istennek mondta önmagát."


Ez egy gyakran alkalmazott nagyotmondás, valójában Jézus EGYSZER SEM MONDTA, hogy Ő az Isten - éppen ellenkezőleg, mindig alárendelt szolgájának tartotta magát!


A János 5:18 szerint: "Emiatt aztán a zsidók még inkább azon igyekeztek, hogy megöljék őt, mert nemcsak hogy megszegte a sabbatot, hanem Atyjának is nevezte az Istent, egyenlővé téve magát az Istennel."


Először is: Jézus zsidó ellenségei arról voltak ismertek, hogy becsületes eszközökkel, igazsággal vádolták Jézust? NEM, minden más esetben hamisan rágalmazták! Miért pont ebben az esetben mondtak volna igazat - tán csak nem azért, hogy a háromságimádóknak ez pont jó legyen? Nekem nagyon gyanús!


Másodszor: miért szokták ezt a verset is csak magában kiemelve felhasználni a háromság dogma támogatói, holott a következő sorok szerves részét képezik a történetnek, miszerint Jézus VÁLASZOLT erre a vádra.


19. "Jézus azért még ezt mondta nekik válaszul: „Bizony, bizony mondom nektek, a Fiú semmit sem tehet a maga kezdeményezéséből, hanem csak amit lát, hogy az Atya tesz. Mert amiket Az tesz, azokat teszi hasonlóképpen a Fiú is. 20. Mert az Atya vonzalmat érez a Fiú iránt, és megmutatja neki mindazt, amit ő maga tesz, és ezeknél nagyobb cselekedeteket is mutat majd neki, hogy álmélkodjatok."


Kérdésem a következő: vajon így válaszolna az a Krisztus, aki elismeri és megerősíti a hitehagyott zsidók (hamis) vádjait, miszerint Ő az Istennel "egyenlővé tette" magát??? Ez a jézusi válasz nem éppen azt erősíti meg az olvasóban, hogy Jézusnak esze ágába sem volt Istennel egyenlőnek állítani magát?


Rafinált cseleket művelnek a háromság hívei, de nem becsületes a módszerük!

2012. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
69%

Sziasztok!


Akkor még egy "rafinált cselt" mutatok János evangéliumából, mégpedig a 12:39-42 verseket:

"Azért nem hihetnek (Jézusban), mert ismét monda Ésaiás:

Megvakította az ő szemeiket, és megkeményítette az ő szívöket; hogy szemeikkel ne lássanak és szívökkel ne értsenek, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.

Ezeket mondá Ésaiás, amikor látta az ő dicsőségét; és beszéle őfelőle. Mindazáltal a főemberek közül is sokan hivének ő benne..."


Nos ha megnézzük a hivatkozást akkor Ésaiás könyve 6. fejezetéhez jutunk:

"Amely esztendőben meghala Uzziás király, láttam az Urat ülni magas és felemeltetett székben, és palástja betöltötte a templomot; szeráfok álltak felette: mindeniknek hat-hat szárnya volt: kettővel orczáját fedte be, kettővel lábait fedte be, és kettővel lebegett; és kiáltott egy a másiknak, és mondta: Szent, szent, szent a seregeknek Ura, teljes mind a széles föld az ő dicsőségével! És megrendültek az ajtó küszöbei a kiáltónak szavától, és a ház betelt füsttel. Akkor mondtam: Jaj nékem, elvesztem, mivel tisztátalan ajkú vagyok és tisztátalan ajkú nép közt lakom: hisz a királyt, a seregeknek Urát láták szemeim! És hozzám repült egy a szeráfok közül, és kezében eleven szén volt, amelyet fogóval vett az oltárról; és illette számat azzal, és mondta: Ímé ez illette ajkaidat, és hamisságod eltávozott, és bűnöd elfedeztetett. És hallottam az Úrnak szavát, aki ezt mondta: Kit küldjek el és ki megyen el nékünk? Én pedig mondtam: Ímhol vagyok én, küldj el engemet! És mondta: Menj, és mondd ezt e népnek: Hallván halljatok és ne értsetek, és látván lássatok és ne ismerjetek" (1-9. versek).


Nos a kérdésem: kinek a dicsőségét látta Ésaiás? ;-)


Üdv. Péter

2012. nov. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
82%

EGYÉRTELMŰEN Jézusét:DDD

Ez szép volt!

2012. nov. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:

"188. ’’..Valóságban fel is támasztotta önmagát..” "


Jn 10,17-18: "Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt. Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt.


"melyek BIZONYÍTHATÓAN fokozatosan alakultak azzá"

Tessék bizonyítsd.


"Másodszor: miért szokták ezt a verset is csak magában kiemelve felhasználni a háromság dogma támogatói, holott a következő sorok szerves részét képezik a történetnek, miszerint Jézus VÁLASZOLT erre a vádra. "

Ahogyan ezek is szerves részét képezik:


"21. Mert a mint az Atya feltámasztja a halottakat és megeleveníti, úgy a Fiú is a kiket akar, megelevenít.


22. Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;


Hogy mindenki ÚGY tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát. A ki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát, a ki elküldte õt.

Mert a miként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában"

Igen,így válaszol Jézus ,aki Istennel egyenlővé tette magát.Ez a válasz pontosan megerősíti isteni mivoltát.

2012. nov. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon szépen köszönöm minden testvérnek a kulturált vitát. Jó érzés úgy olvasni a pro és kontra érveket, hogy egymást tiszteletben tartjátok.
2012. nov. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
6%
Nah ez egy kedvemre való fórumtéma volt :) véleményt nem írok mert amit én gondolok azt már megtették előttem...
2012. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Igen Jézus az Istenség második személye:

Zsid 1:3 Aki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, aki hatalma szavával fenntartja a mindenséget...


A visszatükröződés és a képmás mindig azt jelenti hogy valamiből több lett, jelen esetben a fenti vers szerint Istennek a Fiáról van szó, aki egyenlő Istennel, hiszen az Ő dicsőségének a (ki)ragyogása, és a valóságának képmása, vagyis Isten láthatatlan lényegének a láthatóvá válása(karaktere).

2012. nov. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
91%

"valójában Jézus EGYSZER SEM MONDTA, hogy Ő az Isten"


Tényleg nem? A zsidók pont azért ölték meg, mert Istennek mondta magát!


"Mielőtt Ábrahám volt, ÉN VAGYOK"! Csak gyengék kedvéért, az "Én vagyok" az Isten neve a héberben!


Üdvözlettel, a "háromságimádó".....(viszont ha annyira elveted a háromságot, szerintem legyél inkább muszlim)

2012. nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
bocs a pünkösdistákért
2012. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
0%

Először is Kedves Péter, arra lennék kíváncsi, hogy a válaszod miért nem volt válasz az előző hozzászólásomban feltett kérdésemre? Tudod, nekem az a természetes és a logikus, hogy ha nézeteltérést beszélünk meg, akkor válaszolunk a másik oldal kérdéseire, nem soroljuk az újabb és újabb ötleteinket, mindig keresve egy másik kifogást, a tisztázatlan előző kérdés figyelmen kívül hagyásával. Lehet, hogy én vagyok a régimódi, ezért nem értem ezt a sietős tempót.

Így aztán kíváncsian várom az 51-s hozzászólásom végén feltett kérdéseimre a választ!


De a következővel is foglalkozom azért: miből gondolod, hogy az 52-s példádban szereplő, Ézsaiásra visszautaló történet csak és kizárólag a háromság misztériumával érthető? Mert van egy sokkal egyszerűbb és logikusabb válasz is, mely szerint nem kell semmiféle, emberi ésszel felfoghatatlan háromságistent beleszőni a Bibliába, sőt a teljes Írással csak és kizárólag így lesz érthető.


Júdea királya, Uzziás halála évében Isten prófétája, Ésaiás látomást látott Jehováról, aki magasztos trónján ült. Jehova ezt kérdezte: "Kit küldjek el, és ki megy el nekünk?" Ésaiás önként vállalkozott, de Jehova figyelmeztette, hogy izraelita társai nem fognak reagálni a kijelentéseire. De miért kérdezi Jehova, hogy "ki megy el nekünk"? Azzal, hogy Jehova az egyes szám első személyből többes szám első személybe vált, önmagán kívül még legalább egy másik személy nevében beszél. Vajon ki az? Vajon nem egyetlen-nemzett Fia volt az, aki később a Jézus Krisztusként ember lett? János apostol az első századi hitetlen zsidókat az Ésaiás napjaiban élő emberekhez hasonlította, és megjegyezte: "Ezeket mondta Ézsaiás, mert látta az ő dicsőségét" Kinek a dicsőségét? Jehováét, és mellette az emberré válása előtti Jézusét az égi udvarokban (Ésaiás 6:1, 8–10; János 12:37–41).


Ebben vajon hol van a háromság, vagy akárcsak Jézusnak a Mindenható Istennel való "egyenlősége"? Ja, hogy "bele kell hallani"?

2012. nov. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!