Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Mit tanít valójában a...

A "Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványt nem volna helyesebb úgy elnevezni, hogy "Mit tanít valójában a Biblia-Jehova Tanúi szerint"?

Figyelt kérdés

2012. nov. 11. 22:37
1 2 3
 11/28 Molnár Sándorné ***** válasza:
27%

Kedves hozzászólók!

Főleg azok, akik "leszólják" a "Mit tanit valójában a Biblia c. könyvet". Ez a könyv kimondottan a Biblia alapján készült. Minden állitása alátámasztva Biblia idézetekkel. Lehet ellenőrizni.

Másrészt, mig ez a könyv - segédeszköz - nem volt a kezünkben, addig hosszu évtizedeken keresztül a Károli-féle Bibliát használtuk, és ugyan azt tanitottuk belőle, mint most a könyv segitségével. Aki nagyon kiváncsi, lehet ellenőrizni, nem fog eltérést találni.

A "háromságtan" valóban nem Bibliai tanitás. Jézus idejében ezt a fogalmat nem ismerték. Jézus soha nem tette magát egyenlővé az Atyjával. A rengeteg példa közül most csak egyet emlitek: "Mikor Jézus bemeritkezett a Jordán folyóba, megnyilt az ég, és egy hang szólalt meg: "Ez az én fiam, akiben gyönyörködöm". Ha Jézus egy volna az Atyjával, akkor vajon ki szólalt meg?

Jézus mindig "egyes szám kettes személyhez" szólt, vagyis az Atyjához. De erről idézet rengeteg van, amiben mindig igy utal, második személyként.

Üdvözlettel: Judit! Ha irsz, irj privátba!

2012. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Cseppet sem feltűnő, hogy egymás alatt emelted ki két, gyakorlatilag ugyanarról szóló kérdésedet...
2012. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
58%

Bármit mondotok, tényleg sokféleképpen lehet értelmezni a Bibliát, valamibe többet láttok bele, valamit figyelmen kívül hagytok, jó kis kiadványotok van, de azért bele lehet kötni.


Olvassatok csak vissza végtelenségbe nyúló vitákat, vannak bőven ilyenek, ahol a különböző megértés okozza a véleménykülönbséget.

2012. dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
36%

A Biblia Isten ihletett szava. Mint ilyen, azt állítja magáról többek között, hogy "alkalmas az igazságban való nevelésre". Tehát igenis megtudhatjuk belőle az isteni igazságokat a hitünket illetően. Ezt el is várjuk egy ilyen könyvtől.


De akkor miért van ekkora zűrzavar az értelmezésében? Mert sokakat jobban érdekel a "szent hagyományuk", mint a bibliai igazság. Mert sokak nagyon felületesek és csak látszatkeresztények. Mert sok ember Sátán befolyását nem veszi komolyan és hagyja magát félrevezetni!


A Biblia pedig - mint Istentől ihletett mű - képes arra, hogy önmagát magyarázza. Ha az a tanítás, melyet vallasz, összhangban van a teljes Írással, akkor nincs, nem lehet több értelmet adni egy-egy tanításnak, mondatnak!

2012. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
17%
szerintem jò könyv jobban megèrtetti a bibliai alapelveket , amelyeket amugy is mindenki betart,pl, ne paràznàlkodj, ne hazudj , ne tègy semmi olyat ami neked sem sem Istennek nem jò csak ebben a könyvben gyakorlatiasabban el van magyaràzva
2013. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
63%

Alaposan átolvastam a könyvet. A Bibliáról szól, de ahogyan azt Jehova Tanúi sajátosan látják. Már a címe is azt sugallja, hogy nem szokványos bibliaértelmezésre, bibliamagyarázatra kell számítani.


Nem ez a címe:„Mit tanít a Biblia”, amitől azt várná az ember, hogy a Biblia a tanításait foglalja össze, objektíven.

Címe: „Mit tanít valójában a Biblia”: azaz értelmezés egy speciális nézőpontból. A „VALÓJÁBAN” szó azt sugallja, hogy mások tévesen értik a Bibliát, de Jehova Tanúi értelmezése az a valóság. Az „Igazság”.


Érdeklődőknek kritikai elemzés a könyvről, keresztény szemmel:

[link]

2013. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
16%

Mert mire jó, mire elég egy "szokványos" bibliaértelmezés? Elég arra, hogy akik ezeket vallják és tanítják(??) a híveiknek, azok ezzel elérjék bennük, amit Jézus mondott a tanítványairól, miszerint "Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek."? Erre elég????

Ugye nem akarod meghazudtolni a hitehagyott kereszténység, ebből következően borzalmas és kegyetlen történelmét?

2013. jan. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
8%
Nem válaszoltál a kérdésre, csak a nullázásra tellett??
2013. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
69%

A hozzászólásodból csöpög a gyűlölet és a gőg. Ez lenne a szeretet? Még hogy „Hitehagyott keresztlénység”... Ilyenek a tipikus Tanúk, én is így ismertem meg őket..


Lásd:

[link]

"Ideje van a szeretetnek, és ideje a gyűlöletnek"

w11 12/1 23–25. o. (azaz: Őrtorony 2011. december 1.)

2013. febr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%

Hohóóóó, kedves felebarátom, ugye nem akarsz ítélkezni felettem?

A kérdésemre adott korrekt válasz helyett személyeskedsz? Pedig én - akárhogyan is minősíted a hozzászólásomat -, ezt nem tettem! A hitehagyott kereszténység megjelenése benne van a Bibliában, mi ebben a hihetetlen???

Semmi különlegeset nem írtam, csak tényeket. De cáfolat helyett mindig könnyebb vagdalózni.

2013. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!