Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Szerintetek igazságos...

Hívők! Szerintetek igazságos lenne-e a halálbüntetés visszaállítása?

Figyelt kérdés
Azt is írjátok le hogy miért igen vagy nem a válaszotok.
2012. nov. 14. 12:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
53%
Igazsagosnak igazsagos lenne, ha emberi aggyal gondolkozunk, en megsem ertenek egyet. Emberek eleterol kizarolag Isten donthet.
2012. nov. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
65%

Igen. Mégpedig ez alapján:

"5 De a ti véreteket, amelyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképpen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.

6 Aki ember-vért ont, annak vére ember által ontassék ki; mert Isten a maga képére teremté az embert."


Erről egyébként van egy érdekes cikk is, amit teológus írt, de nem tenném ki, mert szerintem sokaknak nem tetszene. De ha valaki kíváncsi rá, elküldöm priviben.

2012. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
66%

Köszi!

Ismerem szerintem azt a teológust és egyetértek vele.:-)

2012. nov. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%
Isten megparancsolta Noénak és a leszármazottainak hogy az ember bosszúlja meg a kiontott embervért.
2012. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%
Jézus pedig megparancsolta, hogy szeresd ellenségedet, és ha megűtnek jobb orcádon fordítsd oda a másikat is.
2012. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Szerintem egy idézet egy ilyen témában nem túl releváns. Mert lehet hozni ellentmondóakat. Meg van egy csomó olyan dolog is a bibliában amit ma már nem tartunk. Szóval inkább az egész szellemisége lenne a fontos szerintem.


Szerintem az a baj a halál büntetéssel, hogy az a szokást erősíti meg, hogy szabad ölni, bizonyos körülmények között. Azt, hogy nem teljesen elfogadhatatlan, ha van rá elég indok. És számomra egy olyan közösség vonzóbb, ahol azt gondoljuk, hogy nem ölünk ha törik, ha szakad.


És szerintem, ha a keresztény alapon vesszük, ott valami olyan közösség van megálmodva, amit a feltétel nélküli szeretet és a megbocsájtás ural. Szerintem ennek sokkal jobban megfelel az északi országok gyakorlata, ahol nem büntetni igyekeznek, hanem rehabilitálni, megtanítani beilleszkedni a közösségbe, ezért vannak elég szabad börtönök is. Hogy felelősséget tanítsanak az illetőnek, hogy megtanulja, milyen a normál élet, mik annak az örömei stb. És érdekes, hogy ott a legalacsonyabb a visszaesés.

2012. nov. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
58%

Mindenképpen igazságos lenne.

A gyilkos látja egy szerettünk utolsó lélegzetvételét.A hozzátartozóknak bizony kijár hogy ők láthassák a gyilkos utolsó lélegzetvételét.


Aki emberi életet vesz el szánt szándékkal és itt nem autóbaleset , önvédelem vagy hasonlóról van szó hanem szánt szándékkal gyilkol az nem érdemli meg az életet , igenis halálra kell ítélni.

2012. nov. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Andizsuzsi ***** válasza:
63%
Nem. Emberi és vallási okokból sem. Én úgy gondolom, ha ölni bűn, az minden kürölmények között bűn. A szemet szemért, fogat fogért elvet Jézus felülírta.
2012. nov. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
64%

Nem lenne az, mert semmilyen körülmények között nincs jogunk mások életéről döntenünk (egy kivétel van: a jogos önvédelem)


Az Ószövetség fontos része a Bibliának, de Jézus ezt tanította: "Hallottátok, hogy azt mondták: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet. Én viszont azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért, hogy fiai legyetek mennyei Atyátoknak." (Mt 5,43-45)

Emellett, ez egy elég rázós dolog lenne, mert volt már olyan eset nem egy, amikor kiderült utólag, hogy ártatlan volt az elítélt. A szabadságot vissza lehet adni, de az életet nem.

Én halálbüntetés helyett inkább az életfogytiglan börtönbüntetést szigorítanám kényszermunkával. Így legalább nem az "adófizetők pénzén" tartjuk el a sorozatgyilkost, hanem dolgozik, és azért kap enni. Másfelől a megjavulás lehetősége is megmarad.

2012. nov. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Hazardteam ***** válasza:
69%
Magyarországon igen. Itt ugyanis a törvények a bűnözőknek kedveznek és nincs semmilyen visszatartó erejük. Amikor brutális szadizmussal elkövetett, csoportos nemi erőszakért "legjobb" esetben is maximum 2-2.5 éveket osztanak ki a bíróságok és azt az időt is végigrettegheti az áldozat, míg az elkövetők a börtönben üdülnek és "továbbképzi" odabent őket a többi bűnöző, mert a kint lévő cimboráikat még annyira sem tartja vissza a kiosztott 2 év, mint magát az elkövetőt/elkövetőket és sok esetben az áldozat egyedüli lehetősége a nyugodt/normális életre, újrakezdésre az ország elhagyása, illetve amikor brutálisan elkövetett családirtások elkövetői 2életfogytiglan" címszó alatt maximum 15 év letöltendőt kapnak egy fogházban, amiből elengednek 2 éveket "jó magaviseletért" akkor azt mondom igenis legyenek szigorúbb törvények és halálbüntetés is. Régen volt: nem volt ekkora mértékű elterjedtsége ezeknek a brutális bűncselekményeknek. Nap mint nap ezeket hallom, hogy 20 éves, 5 hónapos terhes nőket vernek halálra, meg ilyenek? Védeni kell egy ilyen elkövető "jogait", aki szívfájdalom nélkül KIVÉGEZ egy fiatal életet, aki még szinte csak most kezdene élni, hasában egy meg sem született kisbabával együtt? Igen, az ilyen ember haljon. Nem a bosszú miatt. Hanem mert a társadalmat meg kell védeni az ilyenektől és erre úgy látszik az elzárás (az a pár év elzárás) nem nyújt elegendő visszatartó erőt. USA-ban más a helyzet, mondjuk az is egy beteg társadalom.. De ott simán kiosztanak bolti rablásokért 15-20 éveket, ha pedig életfogytiglant, az meg van, hogy 450 év, nem pedig 15. Az egy rossz vicc, hogy olyan országban élünk, ami már lassan élhetetlen többek közt amiatt, hogy a becsületes állampolgároknak kell rettegnie attól, hogy mikor üt be a ménkű, mert gátlástalan bűnözők nagy számban vannak az utcán "hagyva" és a rendőrséget is csak akkortól érdekli egy "ügy", ha vagy valamilyen nagykutya tyúkszemét érinti, vagy átlagos állampolgár esetében, ha ki kell menni körberajzolni a vérbe fagyott tetemét. Gyengék a törvények, a rendőrség korrupt, alulképzett, részrehajló és maga is felér egy bűnszervezettel, csak állami cimkével. Az átlag állampolgárok tömegeit sarcolják, hatalmaskodnak felettük, a bűnözőkhöz meg hozzá se nyúlnak, csak kivételes esetekben. Egyébként mindegy, a kérdés okafogyott: Nem lesz újra halálbüntetés, tiltja az EU. Abban a pillanatban, ha visszaállítanánk, kiléptetnének.
2012. nov. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!