Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Szerintetek igazságos...

Hívők! Szerintetek igazságos lenne-e a halálbüntetés visszaállítása?

Figyelt kérdés
Azt is írjátok le hogy miért igen vagy nem a válaszotok.
2012. nov. 14. 12:43
1 2 3 4
 31/34 pelgrim ***** válasza:
Kedves utolsó, szerintem helytelenül hivatkozol Jézusra, én Őt nem így ismerem.
2012. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Kedves pelgrim, szerintem lényegtelen, te hogy ismered őt, mivel Jézus az Igazság, az abszolútum, ami nem szubjektív vélemény kérdése.

A legostobább naivitás az, amelyik Jézusból egy joviális, szinte már buddhista-szerű, semmit sem akaró apókát akar faragni, aki mindent csak helyesel és mindent csak vakon megbocsát.....Nem! Jézus azt mondta, hogy ő kő, méghozzá szegletkő, szikla, amin szét fog zúzódni az, aki nem tartja be parancsait! Ugyanakkor azt is mondta, hogy aki nem teljesíti Isten parancsait, az a pokol örök tüzére fog jutni, ahol a világ végéig mérhetetlenül fog szenvedni!

Jézus a Törvény maga, nem pedig egy ókori pacifista hippi, aminek manapság akarják feltüntetni Őt....

2012. dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

#32, érvelésedben csupán annyi a hiba, hogy nem teszel különbséget a földi és a mennyei, örökkévaló igazságszolgáltatás között. Ha Jézus itt a földön a mennyei igazságszolgáltatást akarta volna képviselni/megvalósítani, és úgy jelent volna meg már akkor, mint Bíró, akkor már rég véget ért volna a történelem.

De épp azért jött, hogy meghirdesse a kegyelem korszakát, amely tudtommal még most is tart. Ezért véleményem szerint keresztényként olyan álláspontra kell helyezkednünk a kérdésben, amely a lehető legtöbb embernek a lehető legnagyobb esélyt adja meg arra, hogy igénybe vegye Isten kegyelmét egészen addig, amíg Ő ezt az időszakot nyújtani akarja.

Nekem ez a mottóm a kérdésben:

"Zsolt 51:15 Hadd tanítsam a bűnösöket a te utaidra, hogy a vétkezők megtérjenek hozzád.

Zsolt 51:16 Szabadíts meg engemet a vérontástól, oh Isten, szabadításomnak Istene! hogy harsogja nyelvem a te igazságodat."

és:

"Máté 9:13 Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hívogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre."

2013. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
33 - A te érvelésedben meg csupán annyi a hiba, hogy nem veszed figyelembe Pál apostol munkásságát, aki a legkevésbé sem állította azt, hogy a keresztényeknek nem kéne törődniük a világi törvényekkel, vagy hogy annyira nagyon mindenkinek kegyelmet kéne kapnia....ennek fényében Jézust sem lehet úgy értelmezni, ahogy azt te teszed....
2013. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!