Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hìvô katolikus testv&eg...

Hìvô katolikus testvèrek! Benneteket nem zavar, hogy a bibliai 10 parancsolat eltèr attòl, amit a katekizmusban talàlunk?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 21:58
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%

Biblia / Egyiptomi Halottak Könyve


Ne tisztelj más isteneket énelöttem / Nem bolygatom meg az isteni törvényt

Ne készíts bálványokat / Nem állítok meg egy istent sem, ha megjelenik

Ne vedd hiába szádra Isten nevét / Nem sértem meg a kormányzó Istent

Szenteld meg a szombatot / (ilyen az egyiptomiaknak nem volt)

Tiszteld apádat és anyádat / Nem ártok a rokonaimnak

Ne ölj / Nem ölök

Ne légy házasságtörő / Nem vagyok házasságtörő

Ne lopj / Nem rabolok

Ne hazudj / Nem szólok hazugságot igazság helyett

Ne kivánd más tulajdonát / Nem kárositok meg másokat

2012. nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
16%

Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Egyiptomnak földéről, a szolgálat házából.


Jé, vannak írásos átfedések, amik az Egyiptomiak átvettek az okos zsidó néptől? Mekkora felfedezés...

2012. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm Titus Pullo a vàlaszaidat.

Megprobàlom magam teològiailag kèpezni, hogy vilàgosabban làssak ezekben a dolgokban. :)

Persze ezenkivül mindenkinek köszönöm, azoknak is akik jòl lehùzzàk a katolikus egyhàzat.

De azèrt làssuk be, mindenkinek van mit söpörni a hàzatàjèkàn, ugyanis kedves protestàns testvèrek ti sem a bibliai tìzparancsolatot tartjàtok, ugyanis vasàrnap van az Istentisztelet àltalàban. A biblia szerint pedig a szombat az Ùr napja.

Persze tisztelet a kivètelnek, mert van olyan protestàns gyülekezet, akik a szombatot tartjàk. :)

2012. nov. 22. 21:59
 34/41 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Az adventisták kicsavarják mindig ezt az Igét mint ha csak rájuk vonatkozna, pedig azokra is(!) vonatkozik akik NEM tartanak szombatot:


Kol 2:16 Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában:


Ne gondold hogy Pál apostol vagy Isten Igéje tévedne.

Ha nem tartassz szombatot, senki sem kárhoztathat! Ha szombatot tartassz, szintén. Ha eszel húst, ha nem eszel húst, stb...

2012. nov. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
86%

Érted miről van szó?

Bocsánatot kérek nem volt szándékom Katolikusokat sérteni csupán a cselekedeteiket.

Az nem vitatható hogy a protestáns egyházaknak is van sepregetni valójuk, de nem erkölcsi(!) parancsok 'mellőzése' területén. Nem megyek bele részletesen csak ha érdekel. A bálványimádás erkölcsi kategória, a szombat és a többi, ami a fenti versben szerepel, nem az. Egy jó tanács ha ki szeretnél futni 'Babilonból':-): pl. az is tévelygésre utal, ha egy felekezetre jellemző az Isten Igéjének az egyoldalú súlykolása nem erkölcsi kérdések vonatkozásában. Szinte már a törvénykezés és a farizeizmus szintjén. Mint pl. a szombat, vagy az evés, de ide sorolható bármely ünnep megtartása.

2012. nov. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
76%

Kicsit elemzem még hogy kitisztuljon a gondolkodásod a szombattal kapcsolatban. Valóban szerepel a tízparancsolatban a szombat megtartása. De egészítsük ki egy másik verssel is, ahol Isten egyértelművé teszi hogy a szombat egy 'jelkép', tehát nem erkölcsi előírása Istennek, és csak (!) Izraelnek és a leszármazottainak kell megtartani:


2Móz 31:13 Te szólj az Izrael fiainak, mondván: Az én szombatjaimat bizony megtartsátok; mert jel(!) az én közöttem és ti köztetek nemzetségről nemzetségre, hogy megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, aki titeket megszentellek.


Ettől függetlenül aki meg akarja tartani az ÚSZ-ben a szombatot, az Pál apostol fenti verse szerint nem ítélhető el, és az sem, aki nem tartja meg!

A gond akkor van, ha egyoldalúan és törvénykezően egy egész felekezet előírást csinál a szombat kérdéséből, holott az ÚSZ sehol nem tesz ilyet. Csak azért részleteztem ennyire mert olvastam már itt a GYK-n hogy egyes kisfelekezetek mennyire törvénykezően veszik ezt. Azért nem bibliai, mert a szombat árnyék, a valóság pedig Krisztus:

Kol 2:17 Melyek csak árnyékai a következendő dolgoknak, de a valóság(a test) a Krisztusé.


Van olyan felekezet amely a Főhöz akar ragaszkodni, van amelyik csak az árnyékához. Mégegyszer mondom, csak felekezeti gondolkodás szintjén probléma ez, a hívők egyéni meggyőződése alapján ha akarnak tarthatnak, ha nem akkor nem kell tartaniuk szombatot, senki sem ítélhető el ezért, viszont a torz egyoldalú emberi rendelések ráerőltetése másokra, az nagyon is!

2012. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 munyamunya ***** válasza:
0%

Az előző, 73%-os kollégának:


Különös, hogy emberi kitalálásnak hazudod az Isten rendelését. Persze lehet a világosat sötétnek mondani, de abból nem sok jó sül ki. Sosem értettem, miért kell ellentmondani a Teremtő beszédének, Aki egyedül jó, egyedül Ő akar nekünk jót, minden parancsolata a mi érdekünkben lett megadva, hogy nekünk jól legyen dolgunk ezen a földön. Mi talán nem vagyunk az Ő népe, választottai, bennünket nem szentel meg az Úr, nekünk nem kell emlékeznünk a teremtésre és a fogságból való szabadulásunkra? Nincs a szombatnak olyan vonatkozása, ami ne lenne érvényes mindenkor minden istenfélő hívőre.


A kolossebeli idézet így hangzik:

""amelyek a jövendők árnyékai, a test(ület) pedig a Krisztusé.""


NINCS benne sem "csak", sem "de" (tessék megnézni a görögben!), a két dolgot nem szembeállítja egymással, hanem kimutatja, hogy minden része a törvénynek végeredményben Jézusra mutat (a parancsolatok célja a Krisztus), de ettől még maga a jelkép nem lesz sem rossz, sem hiábavaló, sőt. Mivel mi már pontosan tudhatjuk, hogy kire mutatnak ezek az "árnyékok", még inkább örömmel gyakorolhatjuk azokat, hiszen nem betű alapján, hanem szívünkbe írt meggyőződéssel követjük a Felkentet (aki maga is mindenkor megünnepelte a rendelt napokat).


Továbbá a Krisztus Milleneumi uralma alatt helyreállítja majd a helyes istentiszteletet, amiről így beszélnek a próféták:

""Mert mint az új egek és az új föld, a melyeket én teremtek, megállnak én előttem, szól az Úr, azonképen megáll a ti magvatok és nevetek; És lesz, hogy újholdról-újholdra és szombatról-szombatra eljő minden test engem imádni, szól az Úr.""


""És lészen, hogy a kik megmaradnak mindama népek közül, a melyek Jeruzsálem ellen jőnek: esztendőről esztendőre mind felmennek, hogy hódoljanak a királynak, a Seregek Urának, és megünnepeljék a sátorok ünnepét. És lészen, hogy a ki nem megy fel e föld nemzetségei közül Jeruzsálembe, hogy hódoljon a királynak, a Seregek Urának: nem lészen azokra eső.""


Tehát nem csak hogy a szombat, de újholdak és ünnepek is tartva lesznek az egész földön. Mert ez az Isten örökkévaló rendelése.

2012. nov. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
86%

Látod kérdező?

Itt egy élő példa a fenti megállapításomra.:-)

2012. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező ezeket a verseket is olvasd el figyelmesen:


Ján 5:17 Jézus pedig felele nekik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom.

Ján 5:18 E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta...


Jézus a beteg gyógyítását munkának nevezte szombaton, mégsem vétkezett.


Máté 12:5 Vagy nem olvastátok-e a törvényben, hogy szombatnapon megtörik a papok a szombatot a templomban és nem vétkeznek?


Az ÓSZ-ben a papok megtörték a szombatot a templom szolgálatában, az ÚSZ-ben pedig a messiás szolgálatában a tanítványok tették ugyanezt, és nem vétkeztek.


munyamunya!

Hagyjuk ezt a törvénykezősdit a szombat dolgában, mert én nem fogok vitát nyitni erről. Szabad szombaton bármilyen JÓT cselekedni, még ha munkával is jár, míg gonoszt cselekedni semelyik napon sem lehet. Ez remélem oké eddig. Ha nem, akkor jobban törvénykezés alatt vagy mint gondoltam. Tartsál nyugodtan szombatot ha van kedved hozzá, de ne akarj másokat bűntudat alá rekeszteni olyanért amit tilt az ÚSZ:

Kol 2:16 Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában:


Ne gondold hogy Pál apostol vagy Isten Igéje tévedne itt. Megismétlem mégegyszer hogy torz, egyoldalú emberi rendelések ráerőltetése másokra a szombat megtartásának az előírása felekezeti szinten az ÚSZ-ben! Ugyanis amiben tiltja az ÚSZ hogy megítéljenek engem, azt nem erőltetheti rám egy felekezet sem! Ahol tilos megítélni, az azt jelenti hogy azon a területen bűn sincs többé, mert nem 'jel' van Isten és köztem, hanem (én legalábbis biztosan) a valóságban, Krisztusban vagyok.

2012. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 munyamunya ***** válasza:
0%

39-es válaszolónak:


Kedves tőled, hogy engedélyt adsz nekem a szombat megtartására. Azt elutasítom, hogy bárkiben bűntudatot akarnék ébreszteni. Senki nem mehet az Istenhez, csak akit Ő vonz, hív, előre elrendelt erre a világ teremtése előtt. Senki nem tud magától jelentkezni, hogy engedelmeskedni akar Istennek. Így aztán senki olyannak nem bűne, ha nem cselekszi a parancsolatokat, aki nem kapott erre elhívást. Nekem teljesen mindegy, hogy te vagy más tartja-e a szombatot, és nem mondok rá ítéletet. Azt azonban nem fogom eltagadni, hogy ez egy élő, valóságos rendelése az Istennek azok számára, akik az Ő népének részei, és akiknek felnyitja erre a szemét.


Ha pedig szerinted ez:

""Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában""


azt jelenti, hogy tiltva van az ünneplés, akkor hogyan értelmezed azt, amit Pál Timóteusnak írt:

""Senki a te ifjúságodat meg ne vesse""


Vajon ez azt jelenti, hogy tilos ifjúnak lenni? Hiszen a mondatszerkezet ugyanaz, mint a kolloséi levélben. A helyzet az, hogy mindkét esetben ugyanaz az értelme a szövegnek: 'ne törődj vele, ha emiatt mások megszólnak'. Egyik helyen a túl ifjonti korról van szó, a másik helyen az ünnepek megtartásáról. Vagyis a kolossebeli gyülekezet ünnepelte a szombatot, az újholdakat és az éves ünnepeket, és Pál azt írja nekik, ne bánják, ha emiatt mások elítélik őket.


Ha te máshogy értelmezed, az a te dolgod, én csak elmondtam, nekem miről adott bizonyságot az Isten. Számomra öröm és békesség a szombat (és minden más ünnepnapja az Úrnak). Te is azt csinálsz, amit belátásod szerint képes vagy, és én is. Ennyi az egész.

2012. nov. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!