Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, miért hiszitek...

Zsizsik666 kérdése:

Keresztények, miért hiszitek azt, hogy a Sátána hívőknek ad valamit? S utána meg az életükre tör?

Figyelt kérdés

Pl.: gazdagságot, sikert, szépséget. Mert én még nem láttam, hogy valaki ült volna, pl. egy sátánista, vagy egy régi természeti istenekben hívő, és az ölébe pénz potyogott volna. Vagy hogy hirtelen sikeres lett, de nem tett érte semmit. Vagy, a szépség kérdése, senki nem lesz hirtelen szép, sőt, sok idő elteltével sem. Nincs olyan, hogy elmegyen a sátánpiacra, és új, szebb fejet vesz ott.

Aztán, sem a Sátán, sem Lucifer, sem Baron Samedi, sem Ódin nem jön el, hogy "na ide az életeddel!"

Max. az hal meg, aki részegen balesetet szenved, vagy túladagolja magát, de itt sem Luci meg a sátán adják a kezébe a cuccot, a piát, ez minden vallásban így van, hogy mindenki maga tehet a haláláról.

Akkor ezt hogy is gondoljátok???


2012. nov. 16. 22:37
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

"Személyesen jön el a Sátán és kínál valamit, de cserébe mindent elvesz. Ez történt Jézussal is a pusztában, de ő nem kötött alkut."

Tapasztaltad?:D

Nem azért, értem már mit hisztek, de ez az egyetlen lenne a biztos, hogy valóban a sátán csinálja és nem ti magatok, nem a ti lényetekből jön. Mert ezt így nem lehet elkülöníteni, az ember nem csak jó.

2012. nov. 17. 12:01
 32/35 anonim ***** válasza:
Kérdező: Azon gondolkodom, hogy december 21-én megállítom. Lehet, amikor az én időm megáll, akkor a rendes világ összeomlik? :) Lehet így teljesedik be a maja naptár vége? Lehet ez lenne valójában amit megjósoltak: az idők vége?
2012. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Amúgy azt hallottam Lucifer nem rossz. Legalábbis nem abban az értelemben, ahogy a rossz a jó ellentéte. Nem ezért veszélyes és nem ezért félik a keresztények, hogy valaki csatlakozzon hozzá. Hanem azért veszélyes, mert szabad. Abban az értelemben, hogy nem köti semmi. Sem törvény, sem a morál, sem az isteni parancs. Nem tartja magát alsóbbrendűnek Istennél. Nincs tekintettel semmire, ami szilárd. Bármit megtehet. Lehet rossz is. Nincsenek formulái, hanem csak létezik kiszámíthatatlanul. Valahol érthető, hogy ez miért félelmetes.
2012. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Okean, felőlem, nekem mindegy:D Esetleg neked nem az, ha olyan érzésekkel fogsz továbbélni, mint amik akkor vannak neked, lehet nem jó napod lesz, am. meg én régesrég megállítottam volna, csak azért is, nem bírtam volna ki a kiváncsiságot, mi történik akkor.
2012. nov. 17. 17:34
 35/35 A kérdező kommentje:

Érdekes. Én erre azt szoktam mondani, nem törekedhet minden ember arra, hogy Luciferhez hasonlítson:P Sajnos kell a vallás, kell a kereszténység, kell a megfélemlítés, hogy pokolra jutnak, külömben, ha szabadok lennének, s még hatalmuk is lenne, elszabadulna a földi pokol :) Nem való mindenkinek hatalom a kezébe.

Talán ezt mondanám a kereszténység jó oldalának, igaz nem tisztán jó dolog ez, de ilyenek az emberek, hogy ez kell nekik, hogy jók legyenek.

2012. nov. 17. 17:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!