Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, miért hiszitek...

Zsizsik666 kérdése:

Keresztények, miért hiszitek azt, hogy a Sátána hívőknek ad valamit? S utána meg az életükre tör?

Figyelt kérdés

Pl.: gazdagságot, sikert, szépséget. Mert én még nem láttam, hogy valaki ült volna, pl. egy sátánista, vagy egy régi természeti istenekben hívő, és az ölébe pénz potyogott volna. Vagy hogy hirtelen sikeres lett, de nem tett érte semmit. Vagy, a szépség kérdése, senki nem lesz hirtelen szép, sőt, sok idő elteltével sem. Nincs olyan, hogy elmegyen a sátánpiacra, és új, szebb fejet vesz ott.

Aztán, sem a Sátán, sem Lucifer, sem Baron Samedi, sem Ódin nem jön el, hogy "na ide az életeddel!"

Max. az hal meg, aki részegen balesetet szenved, vagy túladagolja magát, de itt sem Luci meg a sátán adják a kezébe a cuccot, a piát, ez minden vallásban így van, hogy mindenki maga tehet a haláláról.

Akkor ezt hogy is gondoljátok???


2012. nov. 16. 22:37
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

19 így már értem.

ez nekem olyan, mintha átvitt értelembe kellene érteni, tehát, ha törtető leszel, átgázolsz mindenkin, sikeres lehetsz...

2012. nov. 17. 00:31
 22/35 anonim ***** válasza:

Így van. Ez az egyik értelmezés, ami szerintem a normális.

A másik megközelítés még lehet az, hogy pl. a főnöködben démon van és amikor eladod a lelked a sátánnak, akkor a sátán a démonon keresztül irányítja a főnököd, hogy neked tegyen jót, aztán bűnbe csábít téged. Halálos bűnbe.


És bocsánat, hogy nem egyből a kérdésedre válaszoltam és durva dolgolkat írtam le. De így talán jobb érteni fogod, hogy mi az álláspontunk.

Te döntöd el, hogy tetszik vagy nem tetszik, de mi ezt gondoljuk. Nem hazudok neked, csak hogy keresztény legyél. Bár nem hiszem, hogy az szeretnél lenni.


Remélem azért boldog leszel és sikeres a mostani pogány vallásodban is:)

Nem hiszem, hogy az káros lenne. Mi csak nem hiszünk benne, úgy mint te a mi istenünkben.

Ettől még nem kell utálnunk egymást.:)

2012. nov. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

kérdező: azt mondta, hogy számomra ő a Kalauz. és arra kért, hogy szálljak fel a vonatra. ezt én korainak éreztem. sok minden van mögöttem, de azért még vannak terveim. ebből is látható, hogy nem akartam öngyilkos lenni, de apám a vasútnál dolgozott, ezért szeretem a síneket.


ő azt monda, hogy jól van. és egy órát nyújtott. és amikor elfogadtam, akkor pontosan tudtam, hogy mit jelent ez, mi ez az óra. hogy ezért nekem is adnom kell valamit. és én adtam. és ő elvitte. azóta ez az én részem hiányzik.


azt is mondta, hogy hiába is térnék meg ez már köt. és vár rám, nekem is van egy hely a vonaton. szóval nem lettem keresztény. amúgy is azt hallottam, hogy csak egy keresztény létezett. és én is inkább vagyok egy egy, másik egy.


de azért még nem dőlt el semmi. az óra nálam van.

2012. nov. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
22 okés.
2012. nov. 17. 00:59
 25/35 A kérdező kommentje:
okean ez zavaros, sima órát? biztos, hogy a lelked akarta? nekem ebből nem jön le, de ha te mondod. Elég hihetetlen történet, s így még a paranormálison is túltesz, hogy egy hétköznapi tárgyat kaptál!
2012. nov. 17. 01:01
 26/35 anonim ***** válasza:

kérdező: szerintem olyasmi lehet ez a lélekkel, mint a sámánoknál. ott sok helyen, az embernek nem egy lelke van, hanem több. és belőlem az egyik kicsusszant és ő magával vitte. azóta kicsit más színben látok dolgokat.


az óra. igen, egy közönséges óra, de régi fajta. felhúzós. és nekem ezt a felhúzást meg kell csinálni, minden nap. azt mondta, hogy ha a felhúzót visszafelé tekerem egyszer, amikor jár az óra, akkor az megáll. ezért kell mindig felhúzva lennie. hogy ha eljönne a pillanat, amikor megakarnám állítani, akkor készen álljon. mert az óra a kibúvó számomra. ha akarom megállíthatóm, de csak egyszer, ha tökéletes a pillanat. és az érdekes, hogy ő ezt engedte, tudta. úgy látszik azt hiszi nem fogom megállítani soha.

2012. nov. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Mi történik, ha megállítod?


(am. nem lehet, hogy kísértet volt?

"Az 1990-es években Kanadában is felbukkant egy vasúti kísértet. A férfi a vasúttársaság egyenruháját viselte, és erősen bicegett. Ha tájékozatlan utasok kérdeztek tőle valamit, például a menetrenddel kapcsolatban, szó nélkül továbbment. Később valaki kinyomozta, hogy nem sokkal korábban bizonyos sánta spanyol segédmunkás egy tolatásnál veszett oda."

Sok ilyen szellemtörténet van, kísértetvonatokról meg kalauzokról. Mondjuk leírás alapján ha elvesztetted részben önmagad, nekem inkább valami természetfeletti lényre hasonlít. Engem nem hagyna nyugodni, hogy ki lehetett ez a kalauz...)

2012. nov. 17. 01:38
 28/35 anonim ***** válasza:
kérdező: megáll az idő. valószínűleg csak számomra, ti tovább mentek. ha úgy érzem boldog vagyok és ha már semmi több nem kell, ha ezt a pillanatot akár örökké folytatnám, akkor megállíthatom. és gondolom, mivel nem jutok életem végére, ő sem jöhet értem a vonattal, ahol vár engem az a hely és az énem elvitt darabja. és az érdekes és egyben rémítő, hogy ő ezt tudja. tehát hagyott lehetőséget a kibúvóra. és ez bennem azt az a tényleg szorongató érzést kelti, hogy ő azt gondolja soha nem lesz egy olyan pillanatom, amikor megállítanám. soha nem leszek teljesen elégedett. mert különben nem adta volna nekem az órát. hiszen ő szeretné, ha vele, a vonatával és a rajta lévő többi társasággal tartanék.
2012. nov. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Bűnbe több módon eshetünk.

1. Azt hisszük, az a jó nekünk ha ilyet cselekszünk. Ekkor a Sátán elhomályosítja elménket és mi ezt hagyjuk, vagy elménk eleve nem lát tisztán.

2. Megszáll egy vagy több démon.

3. Személyesen jön el a Sátán és kínál valamit, de cserébe mindent elvesz. Ez történt Jézussal is a pusztában, de ő nem kötött alkut.

2012. nov. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Okean, ez olyan, mint egy tanmese, mintha érzékeltetni akarná, nincs is tökéletes boldogság, vagy ha van ilyesmi, sokan nem állítanák meg, mert folytatni akarnák :D Ilyen kütyüt sem fogok elfogadni senkitől xD
2012. nov. 17. 11:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!