Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki mit tud, gondol Jehova...

Ki mit tud, gondol Jehova Tanúiról?

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 12:00
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
44%

az én mamám jár Jehova gyűlésekre (állítása szerint :)) nem tom miért találna ki ilyet...

én csak azt tudom róluk boztosan htényleg ijesztő tud lenni... barátnőmet is elmndta mindennek meg h haljon meg mert cigizett... ott álltunka mama lépcsőházánál,mikor jöttek... :S ijesztő volt. az tény.

2009. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
81%
Az én barátom apja fogta, és elhagyta a feleségét és gyerekeit, mert JT közé kezdett járni, és onnan vett el másik nőt feleségül. Szerintem ez házasságtörés, ami vallásilag elég rossz dolog, de emberileg nézve is az.
2009. aug. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
67%
Ez egy szekta, vagyis azért tartják fenn magukat, mert pénzt kapnak az államtól. Közben meg hülyeségeket hirdetnek. Ha Istenről szeretnél hallani, ne csatlakozz olyan gyülekezethez, ami -hogy külön vallásként működhessen- elferdíti az igazságot, amit maga Isten mond nekünk a Biblián keresztül, és amit a keresztény egyházak hirdetnek.
2009. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

sziaka,

fú, nagyon sok itt a kritika, én csak annyit szeretnék hozzászólni, h a legtöbb dolgot az exjt.hu-n tudz meg, itt volt tanúk irnak...én rengeteget tudok roluk, az anyosom és sógorom is tanúk, nagyon sajnálom mindazokat akiket elhitettek ezzel a tanitásukkal, én már nem akarok káromkodni, mert nem rám jellemző, de már nagyon kezd elegem lenni a társulatukbol, amennyi hazugságot az emberbe tudnak tömni az ne igaz!!!!!!

na jo, csak olvasd el ezeket az olvasmányokat, de ha érdekel van egy teljes tanulmányom is roluk, kidolgozva-neutrál...hm, de van benne kritika is...de igaz...én mindent már átnéztem...tiszta szivemből sajnálom őket

2009. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
58%

Először is, nem szekta, hanem elismert vallás, aminek több mint 7 és fél millió tagja van.

És ahogy az egyik hozzászóló írta (szépen le is pontoztátok, mert fáj nektek hogy igaza van)- érveljetek! A Bibliából. Amíg nem győződtetek meg az igazságról, addig kár itt élcelődni és gorombáskodni.

És hogy a sötétben tapogatjuk egymást? A nagyi nem a Tanúk összejövetelén volt.

Hogy pénzt kapunk az államtól? Tévedés. Önkéntes adományokból készülnek a kiadványaink, épülnek az imádati helyeink, bonyolódnak a segélyakcióink, stb.( Jut eszembe: a katolikusok pl. segítenek egymásnak, ha katasztrófa történik? pl árvíz, vagy cunami, vagy földrengés? )Egyénileg pediig mindenki maga tartja el magát. Tudjátok, munkahely. Amíg nem győződtetek meg az igazságról velünk kapcsolatban, addig kár itt hallomás alapján írogatni. Bárki bejöhet aKirályság Termünkbe hogy saját két szemével lássa, hogy miről van ott szó, hogy milyenek a Tanúk. Mindenkit szívesen látunk.

Aki ezt nem tette meg és úgy ítélkezik, az -már ne haragudjatok- de elég primitív ember...

2009. aug. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
75%

Mennyiben keresztények?


Az Egyházak Világtanácsa (a Katolikus Egyházon kívüli keresztény közösségek világszervezete) szerint azok a keresztények, akik a Szentháromság nevére veszik fel a keresztséget. Ezzel a Katolikus Egyház ís egyetért. Bár JT-nál van keresztség, ez rendszerint csak "Jehova nevére" történik. De még ha emlegetik is alámerítkezésnél az Atya, Fiú, Szentlélek nevét, akkor is világos: tudatosan elvetik a Szentháromságot, tehát nem tekinthetők keresztényeknek! JT közösségét álkeresztény szektának nevezhetjük.

[link]

2009. aug. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
75%

a 16:51esnek: olvasd csak el a valláskritika oldalán a kérdés alatt való érveléseket(HOGYAN TÉRITHETÜNK MEG EGY JT)...mind Bibliábol vannak és eddig egy tanú sem tudta megcáfolni azokat- tudod mi a primitiv, ha nem jársz utána az igazságnak...hanem csak elfogadod amit eléd tárnak...meg a sok kritika ezen az oldalon, az a primitiv...

de azért legyetek jok bye :)

2009. aug. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
51%
Drága Kedves válasz írók!Azt tudtam,hogy az emberek elméjét elvakította a sátán,de arra azért nem gondoltam volna,hogy képesek is olyanokról írni amiről nem bizonyosodnak meg.1.-nem kapunk az államtól egyetlen fillért sem és nem is kaptunk soha.Sőt volt olyan válaszoló is valamelyik fórumban ,hogy a hadiipartól kapunk pénzt.Nem tudom,hogy honnan szedte az illető az információit,de nem gondolja,hogy ha onnan kaptunk volna mindíg pénzt akkor csak ennien lénnénk?Mi semlegesek vagyunk a világ dolgaitól ,így nálunk a katonai szolgálatot is mindíg megtagadtuk,mertnem vagyunk hajlandóak más emberek életére tőrni.Ha elfogadnánk a hadiipartól a pénzt akkor részt vennénk mi is egy olyan ipar tevékenységeiben akik arra szakosodtak ,hogy embereket gyilkoljanak a termékeikkel.Evvel ugyanúgy gyilkosokká válnánk mint ők.Tehát az eredeti témánál maradva:mi saját magunkat tarjuk fenn a saját pénzforrásainkból.(tudjátok ezt úgy mondják,hogy dolgozni járunk.)A
2009. aug. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
79%
Drága kedves válaszolók!Eddig is tudtam,hogy az emberek szellemileg sötétségben élnek ,de nem gondoltam,hogy sátán már ennyire előre haladt!Először is szeretném tudatni a kedves válaszolóval,hogy mi nem kapunk sem az államtól sem máshonnan egy árva fillért sem,és soha nem is kaptunk.Sőt valahol valamelyik kérdésnél olvastam azt is,hogy az egyik ilyen válaszban az volt,hogy a hadiipartól kapunk pénzt.Hát nem tudom,hogy honnan szedte ezt a nagyon szuper értesülését,biztos ott dolgozott.De gondolom ha ennyire jól értesült akkor azt is tudja,hogy a tanúk fegyvert sem fogtak soha.Namár most ha fegyvert nem fogunk ez hozza magával azt is hogy avval sem közösködünk aki arra szakosodott ,hogy sok millió ember életét oltsa ki a fegyvereivel.Nem szeretnénk ugyanolyan gyilkosok lenni mint ők.Egyszóval mi saját magunkat támogatjuk a saját pénzünkből.(tudjátok ezt úgy hívják,hogy munkával keressük meg azt a pénzt amiből fenn tartjuk magunkat)Csak meg kell nézni azt hogy a tanúk és a világi emberek között hány százalékos a munkanélküliség.Nagyon hamar rájönnének az emberk,hogy a tanúk között nem nagyon találnának naplopó embereket.Már csak azért sem mert JEHOVA előtt az az ember nem elfogadható aki nem gondoskodik megfelelően a fizikai és szellemi szükségleteiről a családjának.A tanuk nem szoktak nyílvánosan ételt vagy egyébb adományt osztani,de máshol és máskor nagyon sokszor segítenek.Csak egy példa:Sri-lanka-cunami-a Jehova tanúik voltak a legelsők akik oda utaztak segíteni,nem a katólikusok,nem a reformátusok,sőt még csak nem is a máltai szeretet szolgálat ,nem a vöröskereszt hanem a TANÚK.Nyugodtan utána lehet nézni ez biztos.Kedves 14:58-as válaszoló.Nem tudom a te mamád hová jár,de az biztos ,hogy nem mi hozzánk.Az egy dolog,hogy nektek mit ad be.Mi nálunk nappali időpontokban vannak az összejövetelek,így eleve nem lehetne sötétben tapogatózni.Ha kicsit utána nézel még az sem lehet megoldás,hogy lehúzzuk a redőnyt vagy behúzzuk a sötétítő függönyt mert nekünk ilyenek nincsenek.Ha legközelebb az mamád megint evvel áll elő ,kérdezd meg tőle ,hogy véletlenül nem nézte-e el az ajtót és nem-e másféle házban volt egy kétszemélyes összejövetelen.Lehet,hogy az Egyházak világtaácsa nem ismerte el a tanúkat,ez így is van rendjén mivel a sátánnak ez is a célja,de !az Európai Bíróság és a többi világi bíróság mindd elismerte a tanúkat.Bocs,hogy még egyszer leírom ezt az egészet de sajnos közben véletlenül elnyomtam az előbb. Csak ennyit szerettem volna.Köszönöm ,hogy időt szántatok rám.
2009. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
59%
16.51 vagyok. Köszönöm, nem érdekel az a valláskritikai oldal. Tudod, mi MEGGYŐZŐDTÜNK arról, hogy mi az igazság. Különben szerinted azzal töltenénk a szabadidőnk egy részét, hogy felkeressük az embereket?
2009. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!