Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmagyaráznátok nekem, hogy...

Elmagyaráznátok nekem, hogy ez mit jelent? Hogy pusztítja el Jehova a világrendszert? Felrobbantja a földet vagy mi?

Figyelt kérdés

A következőt az egyik kisfüzetből másoltam be, amit egy Jehova tanútól kaptam:

"A bizonyítékok szerint az emberek már csak rövid ideig folytathatják tragikus kísérletezésüket, hogy miként boldogulnak Isten nélkül. Teljesen nyílvánvalóvá vált, hogy Istentől független emberi uralom soha sem lehet sikeres. Csakis Isten uralma alatt hozhat békét, boldogságot, tökéletes egészséget és örökké tartó életet. Jehova ezért nem sokáig tűri már a gonoszságot és a szenvedést. Hamarosan beavatkozik az emberi ügyekbe, és elpusztítja ezt a hibásan működő világrendszert!"


2009. aug. 18. 21:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
38%

Armageddon:

A. 1.Isten háborúja a gonoszság megszüntetésére:

És egybegyűjtötték őket arra a helyre, melyet héberül Har-Mageddonnak neveznek.(Jelenések 16:14, 16)

2.És láttam, hogy megnyílt az ég, és íme, egy fehér ló.A rajta ülőt pedig Hűnek és Igaznak nevezik(Jézus Isten fia) és ő igazságosságban ítélkezik és folytat háborút. (Jelenések 19:11)

B. Ki vagy mi marad meg az ítéletnap után?

1.És láttam a halottakat, nagyokat, és kicsiket a trón előtt állni, és tekercsek nyittattak fel. De felnyittatott egy másik tekercs is; ez az élet tekercse. És megítélték a halottakat a tekercsekben megírtakból, a tetteik szerint.(Jelenések 20:12)

_________


Szóval Isten elpusztítja a földet DE a Szentírás a föld szó alatt a gonosz embereket érti és ezeket fogja elpusztítani a maguk cselekedetei szerint. Amúgy teljesen OFF amit a legtöbb válaszadó írt azzal kapcsolatban, hogy J.T.-i elpusztítják a földet. Hát Jehova fogja elpusztítani a gonoszul cselekvőket!

2009. aug. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
10%
az utolsó a korrekt válasz:)
2009. aug. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
48%

Jehova tanú leves

Hozzávalók:

Legalább egy tucat befolyásolható, gyenge akaratú, lelkileg sérült ember.


Egy személyiségi problémákkal küzdő, hatalommániás, demagóg, ám dumálni jól tudó vezéregyéniség.


Ízlés szerint valamilyen vallás elemei.


Elkészítés:


Először elkészítjük a valamilyen vallás elemeiből vagy akár több valláséból a mi nézetünket. Kicsit megfűszerezzük a saját demagóg elképzeléseinkkel, filozófiánkkal, de nem szabad túlzottan, mert akkor nehezen emészthető lesz és ezáltal nem lesz vonzó. Ezután előveszünk egy helyiséget, ahova beszórjuk a legalább egy tucat lelki sérült embert. Ehhez hozzáadjuk a demagóg vezetőnket és jól összekeverjük őket. Miután már felforrtak a hozzávalók, kivihetjük a kész szektalevest az utcára vagy akár még a tv-ben is mutogathatjuk, így vonzva még több lelki sérült embert, akik tovább fűszerezik és gazdagítják levesünket, ezáltal minket. Ezért fontos, hogy még forrón tálaljuk az utcán vagy reklámozzuk másutt. A leveshez időnként legyek szállhatnak, akiket el kell hessegetni, ha nem tudjuk őket is belefőzni, mert a lelki sérültjeinket akár ki is halászhatják onnan, ezáltal a levesünk már nem termel annyit.


Jó étvágyat kívánok!

2009. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
47%
kedves utolsó, te olvasni nem tudsz, vagy úgy gondolod hogy ez a kérdésre a válasz?
2009. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
nem tudok én sem egyet érteni ezzel.A Jehovatanui szerint aki a szellem energiájával,kézrátétellel gyógyít vagy gyógyít egyáltalán az ördög segítségét kéri.Én ezt olvastam Kegyetlenség ilyet kinyomtatni.Aki beteg haljon meg nem?Szóval Isten kegyetlenül nekilát lemészárol embereket és utána odaáll vériszaposan,gyertek szeressetek.Na akkor ők szaladnának elsőként az biztos.Nem egyik napról a másikra változik meg az emberiség.Isten türelmes és segítőkész.Nem pusztít összevissza ész nélkül.Nem kényszerít.Legalább ő normális ebben az egészben.
2009. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Egy kis olvasnivaló az Őrtoronyról, vagyis Jehova "tanúiról":


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. aug. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!