Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan imádkozzak Istenhez,...

Hogyan imádkozzak Istenhez, ha valamit nagyon szeretnék? (Munkahelyet szeretnék)

Figyelt kérdés

Nem vagyok sajnos nagyon vallásos. Nem vagyok Isten ellen, csak jó pár rossz dolog történt velem, és ezért nem nagyon hiszek benne. Pedig szeretnék hinni, csak a sok rossz ezt elnyomja.

kb 2 éve elkezdtem sűrűbben templomba járni, mert szeretném hogy legyen változás. Kisgyerek koromban szüleimmel mindig jártam, minden vasárnap, ünnepnapokon!

De Miután önálló lettem ez elmaradt.


Most lenne egy nagy dolog az életemben egy munkahely amit szeretnék nagyon, hogy az enyém legyen. Hogyan imádkozzak érte?


Köszönöm a válaszokat.


20/f



2012. dec. 7. 21:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki azt, amit itt leírtál!

Mondj el neki mindent őszintén, és meghallgat. Lehet vele beszélgetni :)

Ha szeretnél Istenhez közelebb kerülni, akkor javaslom, hogy imádkozz minél gyakrabban, és olvasd a Bibliát!

2012. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

és kezd, azzal, hogy hálát adsz mindazért a jóért amit eddig kaptál, az életedért, a családodért és stb.

beszélgess vele és kérj :)

2012. dec. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%

A templom nem fog hozzá közelebb vinni, az ima akkor is ugyan olyan hatásos, ha otthon a szobában ücsörögve imádkozol.Én magamban szoktam imádkozni, mert állítólag Isten a gondolatainkat is meghallja, a gonosz viszont erre nem képes, így nem tud valószínűleg belerondítani a dolgomba.

A sablon imák nem sokra jók, az a legjobb, amit magad találsz ki, amit szívből mondasz,tehát a saját gondolataid, hálaadás is legyen az imáidban.

Ha nem teljesül valamilyen kérésed semmiképp, akkor az nagyon valószínű azért van, mert nem járnál jól a dologgal.Isten nem segít hozzá olyasmihez, ami ellenkezik az érdekeiddel, amivel rosszul járnál(saját tapasztalat).

Az is lehet, hogy teljesíti ugyan, csak sokat kell várnod rá.Szóval, imádkozz, légy türelmes és ha Isten is jónak látja, meg fogod kapni, amit szeretnél.Utána persze illik megköszönni :)

2012. dec. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Imádkozzunk közössen:)

De mi van, ha más is szeretné azt a munkát?

Úgy gondolod, hogy alkalmas vagy rá?

2012. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
igen, alkalmas lennék rá!
2012. dec. 7. 22:23
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vallásos, de egy vallásos barátnőm azt mondta: "Ha valamit szeretnél Istentől, ne csak kérj tőle, hanem adj annyi jót, mutass neki annyi jót, hogy megérdemeld a boldogságot."
2012. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Nos egy szemléltetést szeretnék leírni, persze nem azért, hogy bárkit bántsak vele.


Valaki azt mondta a fülem hallatára, hogy sokan a teremtőt Pincérnek nézik.

Nem tesznek semmit ami a teremtőhöz való kapcsolatukat erősítené, de ha kell valami akkor csettintenek, és elvárják, hogy a teremtő ugorjon és adjon meg mindent amit kigondoltunk.


Valaki írta, hogy nem lenne rossz ha elkezdenél vele kapcsolatot ápolni és először is köszönd meg, hogy élsz és van élelmed ruházatod, otthonod, vagy is az élet alapvető szükségletei. És aztán tárd fel a kérésedet.


s ha ez megtörtént akkor ismételd meg, minden nap akár többször is amikor eszedbe jut.

S ha meg is kaptad, ne legyél hálátlan és hátat fordíts mit a pincérnek aki meghozta az élelmet és többé nem ismered.

2012. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 mustafa33 ***** válasza:
37%
Ajánlanám az ima címzetjét megváltoztatni. Az igazgatóra.
2012. dec. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ez a gondolatos dolog érdekes. Én fejben szoktam vele beszélgetni, képes vagyok órákon át, a hangos imát nem szeretem, lehet hogy ezért?

Honnan lehet tudni, hogy a gondolatokat nem hallja a gonosz?

2012. dec. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Így szól az Isten:


Annyiszor akartam már beszélni veled,

de nem hagytál időt nekem.

Annyiszor akartam már mondani neked:


"Itt vagyok számodra!"

De Te féltél,

Annyiszor akartam már mondani neked:

"Ne félj, mert én veled vagyok!"

De Te nem hittél nekem, hanem távolinak és halottnak gondoltál.

Annyiszor akartam már beszélni veled, de nem hagytál szóhoz jutni, hiszen szabadságodban áll, hogy eldöntsd,

meghallgatsz-e, vagy ha akarsz, kikapcsolsz.


Ha kész vagy arra, hogy meghallgass, akkor azt szeretném mondani Neked:

"Örök szeretettel szeretlek Téged."

Akár elfordulsz tőlem, akár odafordulsz hozzám:

Szeretlek Téged!

Szeretlek Téged, mert élsz.

Szeretlek, mert ember vagy.

Szeretlek, mert fejlődsz.

Szeretlek, mert hozzá tartozol a Földhöz.

Szeretlek, mert hely és idő keretei között, adott helyen és adott időben kell megvalósítanod magad.

Szeretlek, mert nem élhetsz remény és hit nélkül.

Örök szeretettel szeretlek. Rám bízhatod magad.


Van időm számodra. Bármikor, bárhol, bármilyen gyakran,

Éjjel vagy nappal, gyere hozzám, ülj le, nem kell semmit elmondanod.

Látlak.

Ha akarod, beszélhetsz.

Beszélj, kiálts, átkozódj, imádkozz, imádj, fuss el, gyere újra, örök szeretettel szeretlek.

Mielőtt a világra jöttél volna, irántad való szeretetem már működött.

Szeretlek.

Azért maradsz fenn, mert szeretlek. Nem fogsz meghalni.

Nem semmisítelek meg, mert szeretlek.

Bármit teszel, veled megyek. Amint az anya akkor sem hagyja el gyermekét, ha az valami rosszat tesz,

Így nem hagytalak el semmilyen esetben sem, mert szeretlek.

Engedd magad szeretni!

Nyílj meg, engedd, hogy szerethesselek!

Engedd, hogy szerethessenek a dombok, amelyeket látsz.

Engedd, hogy szerethessenek a hegyek, engedd, hogy szerethessen a virágzó rét, és engedd, hogy szerethessen a forrásvíz.

Engedd, hogy szerethessenek az emberek, akik rád mosolyognak, engedd, hogy szerethessenek az emberek, akikkel együtt vagy.

Engedd magadat szeretni!

Engedd, hogy szerethessen a Föld, és engedd, hogy szerethessenek a csillagok.

Örök szeretettel szerettelek Téged, embernek fia, ismerem történetedet, semmi sincs rejtve előlem.

Várom, hogy igent mondj rám.

Nem szeretnélek kényszeríteni.

Időről időre áthaladok az úton, ahol jársz, nem félek, reménnyel telve várok, hitedre, irántam való bizalmadra.

Semmi részem nincs abban, ha Te félsz tőlem,

de én, a Te Istened mindent megteszek azért, hogy elnyerjem bizalmadat.

2012. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!