Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus valójában meztelenül...

Jézus valójában meztelenül volt a kereszten?

Figyelt kérdés
csak a prűdség miatt ábrázolják lepellel?
2012. dec. 8. 21:43
1 2 3 4
 1/32 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A Biblia szerint "megfosztották a ruháitól". Mivel ezzel azt sugallja, hogy eképpen is megalázták, ezért gyanítom, hogy igen.
2012. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a keresztrefeszítéshez a megalázásnak ez a formája is hozzátartozott.
2012. dec. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
56%

Ez egy ilyen kultúra, gyilkosságot lehet ábrázolni, az még OK, de egy nemi szerv azért már több a soknál :D (itt sem írhatom le akárhogy :)


Amúgy én sem tudtam, hogy meztelen volt ez tényleg nincsen benne köztudatban.

2012. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan.

Elferdült kultúra a miénk (ebből a szempontból - is) és ezt a kereszténységnek köszönhetjük. Mármint annak, amivé a kereszténység alakult a középkorban.


A görögöknél pl. teljesen természetes volt a testiség ábrázolása, és semmi gond sem származott belőle. Ott is voltak erkölcsös és erkölcstelen emberek is - de nem emiatt.

2012. dec. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 szabolcs1988 ***** válasza:
0%
Sorsot vetettek a ruhájára, a zsoltáríró így írt erről: „Megosztoznak ruháimon, öltözékemre sorsot vetnek” (Zsolt 22:18). Ezek a szavak valóban beteljesedtek hiszen a Máté 27:35 valamint János 19:23,24 erről ír, de viszont a felsőruháin osztoztak meg. Tehát nem volt meztelen Jézus az oszlopon, mivel az alsó ruhája rajta maradt.
2012. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Igen, meztelen volt, ez is hozzátartozott a megalázáshoz, de ezt már nem ábrázolják, hiszen számunkra nem fontos, felesleges bemutatni. A keresztre feszítésben bűneinkért nyerünk elégtételt, így fontos ábrázolni. A töviskorona Krisztust, mint királyt jelöli. A sebek a szenvedést. A meztelenségnek nincs számunkra jelentősége, csak a megalázás, ezért nem ábrázolják, hiszen felesleges. Ahogy az ostorozás is, én még arról sem láttam festményt.
2012. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

1)

szerintem meg pont, hogy van jelentősége a meztelenségnek, mert a testiség szégyenletességére nevelik általában a keresztényeket.


meg volt olyan templom, ahol nem lehetett úgy bemenni, hogy a térdünk látszódjon, ez is azt mutatja, hogy a test mutatásának jelentősége van. meg úgy általában megvetően beszélnek az ember testéről. Fontos nekik, hogy eltakarják.


Ha lényegtelen lenne, úgy hagynák, nem törődnének vele. Fontos, hogy eltakarják.


2)

"A keresztre feszítésben bűneinkért nyerünk elégtételt"


ezt nem értem, mért elégtétel az, hogy megöltek, megkínoztak valakit (legyen az ember, vagy isten)?


Szerintem ez borzasztó, és nem nyerünk vele semmit.

2012. dec. 9. 15:31
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ha templomba mész, takarj el a térdedig meg a válladig mindent. A testünket ne mutogassuk feleslegesen, hiszen az oda vezethet hogy egy emberben csak a testét látjuk, magát az embert nem. Tehát nem kell szégyelljük a testünket, de ne billenjünk át a ló túloldalára.

Jézus önként halt meg a keresztfán, volt hatalma hogy máshogy intézze. Bűneinkért csak ő adhat tökéletes elégtételt. Persze nekünk is meg kell próbálni jóvátenni a hibáinkat.

2012. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

" A testünket ne mutogassuk feleslegesen, hiszen az oda vezethet hogy egy emberben csak a testét látjuk, magát az embert nem."


Ezzel nem értek egyet. ha valaki rövidgatyában van, akkor is magát az embert látom, nem csak akkor, ha kötött pulcsiban van. és nem vagyok vele egyedül.


egyébként meg nem azért vagyok rövid gatyában, hogy mutogassam a testem, hanem azért mert meleg van.


Ha isten teremtette a testünket, márt csak azért sem indokolt a takargatása.


Az a fura, hogy az emberi test nem természetes a keresztényeknek, hanem valami, amit takargatni kell, mert bűn az, ha meglátják...


milyen elégtétel? Isten miért akarta, hogy valaki meghaljon? Attól nem lesz kevesebb,. vagy több bűnöm, hogy valaki megöleti magát.

2012. dec. 9. 16:16
 10/32 A kérdező kommentje:

egyébként a szándékos takargatás, és a felesleges mutogatás nem ugyanaz.


csomó lényegtelen dolgot nem takargatnak el, de a testet következetesen igen.

2012. dec. 9. 16:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!