Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus valójában meztelenül...

Jézus valójában meztelenül volt a kereszten?

Figyelt kérdés
csak a prűdség miatt ábrázolják lepellel?
2012. dec. 8. 21:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
olyasmit is el kellhet takarni ami fontos. hogy ne legyen mindig szem előtt. hogy ne kopjon el a látványa.
2012. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy meleg van, nyilván más. Én konkrétan a nemi szervekre gondoltam. Azok sem szégyellni valók, de nem kell mutogatni. A templomokban amúgy sem szokott olyan meleg lenni hogy térdnadrágban ne lehessen kibírni.
2012. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

"Én konkrétan a nemi szervekre gondoltam"

a térd, meg a váll mióta nemiszerv?

de egyébként a görög szobrokon általában nem takarják el a nemi szerveket sem,mint ahogy egy csomó más helyen sem, és egyáltalán nem lesz természetellenesek tőle. semmi kivetnivalót nem látok benne.


35-40 fok között adattak rám hosszú gatyát (milánóban). szenvedés volt, jó, hogy nem kaptam hőgutát. és nem a hőmérséklet miatta adattak ránk, hanem egyértelműen a prűdségük miatt.

2012. dec. 9. 17:01
 14/32 anonim ***** válasza:

Vannak illemszabályok a világon -- bizonyos alkalmakhoz bizonyos öltözet illik. Nem bermudában megyünk egy üzleti tárgyalásra sem. A templomban pedig a térd alá érő nadrág/szoknya és a fedett váll az előírás. Ez miért baj?

Ugyanígy Krisztus ábrázolásánál is (mivel feltételezhetően tényleg meztelenül feszítették keresztre) pusztán az a titka a dolognak, hogy az illem és a komolyság úgy kívánja, hogy valami kis kendőt fessenek/faragjanak oda. Pláne azért, mert a feszületek általában magasan vannak, és ha aláállsz és feltekintesz rá -- hát, mindenki képzelje maga elé.

2012. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

A térd, váll eltakarása csak a prűdségük miatt lett felhozva, példának.


Rengeteg nagyon komoly, meztelen kép, szobor van. Amiknek semmit nem veszít a komolyságából az, hogy meztelenül ábrázol valakit.


Az érdekelne, hogy ha a keresztények nincsenek felnőve ehhez ( a valósághoz), akkor miért gondolják, hogy az élet sokkal nehezebb kérdéseihez tudják a választ. ami azért érdekes, mert nagyon gyakran ítélkeznek, és szabályozni akarnak másokat.

2012. dec. 9. 21:59
 16/32 anonim ***** válasza:
87%
Elolvastad, amit válaszoltam, vagy csak szajkózod ugyanazt, amit eddig?
2012. dec. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

persze elolvastam, és arra reagáltam,és új kérdést is feltettem benne.

ha újraolvasásra sem világos, hogy a szöveged melyik részére mit válaszoltam, jelezd.

2012. dec. 12. 00:17
 18/32 anonim ***** válasza:
82%

Továbbra is ugyanott tartunk...

Egy állásinterjún azért takarod be a vállad és a térded, mert prűd a leendő főnököd? Mit tennének hozzá a meztelen szobrok a templomhoz, vagy mitől fosztják meg a hívőket (és a nem hívő turistákat) az ágyékkötővel ábrázolt Krisztus-szobrok, amik az illendőség miatt vannak úgy, ahogy vannak?

2012. dec. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

A keresztény vallás prűdséget hirdet, a templomi viselet csak egy példa, de ezer más példa van rá. (mért zavar, hogy hozok fel rá példát?)


Attól függetlenül prűdek, hogy máshol milyen öltözködési szokások vannak. És attól, hogy ők prűdek, nem zárja ki azt, hogy egy másik ember, vagy csoport prűd lehet.


Az igazságtól, a természetestől fosztják meg magukat (esetenként másokat).

Eleve az egész vallás a bűntudat keltésre épül.


amúgy nyáron voltam állásinterjún rövid nadrágban (a felsőmre nem emlékszem, hogy volt-e ujja, vagy sem, de lényegtelen is). és meg is kaptam az állást. Szellemi munka volt egyébként, semmi köze a testiséghez.

2012. dec. 12. 18:56
 20/32 anonim ***** válasza:
Szerintem nem prűdség, hogy egy vallásos szobor nem meztelen. Nézegessél görög szobrokat, ha azok jobban tetszenek. De írhatsz a magyar püspöki karnak (esetleg a pápának), hogy szerinted minden szobrot véssenek át, és minden festményt fessenek át, mert szerinted úgy jobb lenne.
2012. dec. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!