Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi hogyan reagálnak...

Jehova tanúi hogyan reagálnak arra, ha valaki azt mondja nekik így az ünnepek felé közeledve hogy ''Boldog karácsonyt! ''?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a Tanúk nem tartanak karácsonyt, ezért kíváncsi lennék hogy viszonyulnak más emberekhez evvel kapcsolatban. A kérdés nem provokatív céllal íródott ki. Köszönöm előre is a válaszokat.
2012. dec. 16. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:

nem a vilagtol elzartan elnek,tudják hogy most masoknal karacsony van.

de sztem ez nem befolyasol senkit

mindenki abban hisz,amiben jónak látja

de mivel m.orszag jo része ünnepli,ezért nyilván elkerulhetetlen egy ilyen sztori

2012. dec. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen eltérő. Néha felhúzzák az orrukat, de azért akik közülük kissé empatikusabbak, ők megköszönik a kívánság szándékát mondjuk, de elmondják, hogy különben ők nem tartják az ünnepet. Ez egy eléggé személyfüggő dolog, azért nem minden szavukat írják elő. =D
2012. dec. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Én max. a lépcsőházban találkozok ilyennel, esetleg a buszon, vagy prédikálás folyamán. Általában röviden mosolyogva azt szoktam mondani,hogy én nem tartom. Ha van rá mód és idő, akkor kifejtem, hogy úgy a IV. sz-ban egy napimádó császár vezette be, majd pedig az egyház ráhúzta Jézusra az ügyet (erről leírást találtok a neten is, nem csak a mi weboldalunkon). Nos ezek alapján pogány szokás és pogány ünnepnek számít. Jehova pedig határozottan kijelentette, hogy a "pogány szokásoktól" tartózkodjunk.


A környezetemben igyekszem, hogy a munkahelyemen és az ismerősőseim és rokonaim is tudják, hogy Jehova Tanúja vagyok, így elkerülhetőek az ilyen helyzetek.

Bár ennek ellenére sulis koromba megvette az egész osztály a mikulásajándékot és odaadták a tanár szeme láttára (még ő hozta fel a témát órán). (Nem egy ilyen hasonló eset esett meg velem - gondolták így engedek a csábításnak.) Én visszautasítottam határozottan mindenki előtt. (de ez már réges rég volt)

2012. dec. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Én azt szoktam mondani, hogy Önnek is minden jót kívánok! Ennyi
2012. dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megköszönöm és minden jót kívánok, illetve, elmondom, hogy én nem tartom. És ha lehet, akkor elmondom, hogy miért nem, ahogyan azt már az elöbbiek írták.
2012. dec. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Úgy tűnik már mindent leírtak előttem az karácsonnyal kapcsolatban,én azért szólok hozzá, mert a családomban csak én vagyok Jehova Tanúja és nálunk mindig békés a karácsony, mert szeretjük egymást egész évben és tiszteletben tartjuk egymás nézőpontját ebben a témában.

Egyébként ezzel kapcsolatban (mármint a az üdvözléssel) senki semmilyen parancsot nem adott nekünk, de krisztusi alapelv, hogy szeressük és tiszteljük az embertársainkat és felebarátainkat és ezt ilyen alkalmakkor is szeretnénk alkalmazni. Keresztény életünket nem szabályok, inkább alapelvek betartása jellemzi.

Sok szeretettel. Szép estét kívánok neked!

2012. dec. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Nos ez nem egészen így van, a kiadványaitokban elég erősen dezinformálnak titeket. A valóság az, hogy a karácsony napkeresztény hagyomány volt. Igen jól olvastad nap-keresztény. A történelem során a dolgok úgy alakultak hogy mai új keresztények a régi eredeti kereszténységet - ami egyébként jóval jézus előtt is létezett- nos ezt ma pogányságnak kezdték el hívni. Jehováról meg csak annyit, hogy jézus soha sehol nem imádkozik Jehova nevezetű istenhez ha megnézed az eredeti héber iratokban, csak az Ószövetségben. Az pedig remélem mondanom sem kell h az Ószövetség és az Újszövetség köszönő viszonyban sincs egymással, annyira nagyok az ellentmondások a kettő között, kb olyan mintha a Harry Pottert összeraknák a Gyűrűkurával és egy könyvet csinálnának belőle.
2012. dec. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 lsandor ***** válasza:
Meg szoktam köszönni a jókívánságokat, az indíttatás az jó
2012. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mint ahogy azt az egyik valasszoló is írta, és ahogy azt az összes tanú hangoztatja, szeressük felebarátainkat, de mi van azokkal , akiket kiközösítenek? Meg van tanitva nekik az, hogy még köszönni sem szabad neki, akkor? És ez mind azért mert az az illető kimerte nyitni a száját és kérdezni mert valamit. Nem követett el bűnt, nem ölt, csalt, stb, csak kérdezett egyet a tanítással , vagy az épp akkori dologgal kapcsolatban. Már róla mindenkinek meg van a véleménye, és úgy is tudjuk mi lessz a vége, legyen az 20-30-40 évig is tanú akár. Akkor ilyenkor már nem szeretitek csak mikor még oda tartozott? Érdekes ez a szeretet egymás iránt.
2018. nov. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

9-es hszóló


A kommented hogyan jön a karácsonyhoz? Írd ki kérdésben külön, és talán választ kapsz rá. Itt senki nem a kérdéseddel foglalkozik - nem vetted észre?, más a téma :-)

Szép estét kívánok neked :-)

2018. nov. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!