Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor melyik a "helyes"...

Most akkor melyik a "helyes" vallás?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megkeresztelve, de még is hiszek Isten létezésében. De melyik a "helyes" vallás ? Valamilyen vallási csoportba való beskatulyázás nélkül is lehetek olyan ember aki hisz Isten létezésében ? Helyesen gondolkodok így ? Bár egyébként magamtól kutatgattam vallásokat és egyedül én hiszek Isten létezésében a családomban 18 éves létemre. Melyik vallás mond igazat ? A vallás nem egy olyan dolog mint a lelkiismeret? Mert ha valaki vallásos az meg akar felelni egy bizonyos "életstílusnak" egy felfogásnak hogy egy személy után felelősséget(Saját maga) érezzen és ez miatt felelősséggel tartozzon a saját lelkiismeretének ? Elnézést a sok kérdésért és felvetésért de annyi minden jár az szembe erről a témáról !:)

2012. dec. 17. 19:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Az a helyes vallás, amelyik nem csak hirdeti a szeretetet, de gyakorolja is.


Üdv. Péter

2012. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
10-es: miért ne lehetne hinni a 2000 éves bibliának? Eddig bevált és mostantó valahogy ósdi lett vagy mi? Azt hogy a kérdezőnek melyik vallás jön majd be senki sem tudhatja, maga kell eldöntse úgy hogy szépen utánnajár mindegyiknek, ki miben hisz, mik a szokásaik és szabályaik. Ezután képes lesz képet alkotni róluk majd dönteni melyik a leg szimpatikusabb. Amiről te beszélsz az erkölcsi norma ami nem összekeverendő a vallással. Az egészen más tészta. Lehet valaki jó és tisztességes ember ateistaként is, nem kell azért feltétlenül keresztény, zsidó, vagy budhista vallásúnak lennie. Én is olyan vallásúnak mondhatom magam ami kicsit ez kicsit az, konkrétan keresztény hit ötvöződik bennem a reinkarnáció és lélekfejlődés hitével. Ilyen vallás ninics, de nincs is rá szükségem, hogy mások megmondják nekem mit szabad, mit nem mi a jó és rosz. Ahogy én érzem úgy cselekszem, nempedig ahogy elvárják tőlem.
2012. dec. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Csak szeretném felhívni a figyelmedet arra a pontatlanságra ami a 2. válaszoló írásában van.


"gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért /Máté 10:22/ mármint Isten nevéért"


A Máté 10:22-ben valóban ez van leírva. Viszont Nem Isten nevéért lesznek gyűlöletesek. Hanem Jézus Krisztus nevéért.

Sajnos a 2. válaszoló nem volt elég figyelmes és nem olvasta el a szövegkörnyezetet. Ha ezt meg tette volna akkor egyértelműen kitűnik hogy Jézus beszél a tanítványaihoz.

2012. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
23%

Már elnézést kérek attól, aki azt írta, hogy nem a biblia alapján kell megvizsgálni, mert az 2000 éves.


A teljes Írás Istentől származik.

Nem unalomból íratta le, hanem az élethez járó használati utasításként.Azt is írja ez a szent könyv, hogy amit régen leírtak, azt a jelen kor emberének azért írták, hogy tanuljon belőle, hogy amit mások régen nem jól csináltak azt a hibát mi ne kövessük el.


Van is az a közmondás, hogy a Buta a maga kárán tanul, az okos meg a más kárán.

A teremtő nem változtatta, és nem modernizálja az erkölcsre vonatkozó felállított értékeit. aki azt hiszi az nagyot fog csalódni.

2012. dec. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Jézus nem vallásokat hozott létre.

Hanem az eredeti Istennek járó imádatot állította vissza.

a keresztény élet kötelezettségekkel jár, és lemondással.

Ha Jézus a példaképünk akkor ezt tudnunk kell.

aki ezt nem tudja vállalni annak hiába való a keresztelkedése, ezért is mutatta be hogy mikor kell megkeresztelkedni.

Ő 29. évesen érezte úgy hogy most tudja vállalni, és végig is csinálta nem adta fel ha nehézségek jöttek akkor sem.

a keresztelkedés nyilvános fogadalom tétel a teremtőnek az emberek előtt.

a biblia arra figyelmeztet, hogy inkább ne fogadj, mint hogy fogadsz és nem tudod teljesíteni, és kudarcot vallasz

2012. dec. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
42%

Isten létezik, éskijelentette, hogy az ő szava a Biblia. Annak kell hinni, az abban leírt dolgoknak, és az alapján élni, ez az igaz vallás. Keresztelkedj meg minnél előbb!

Az már nem olyan fontos, hogy katolikus, evangélikus vagy református.

2012. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy "helyes" vallás. Minden hol vannak olyan dolgok, szabályok amikkel nem lehet egyetérteni.

Mindenhol emberek vannak, akik tévedhetnek, kárt okozhatnak a másik lelkében. Ahol már ketten vannak ott már viszály is előfordulhat, még vallásos embereknél is. Melyik vallás mond igazat, mindegyik és egyik sem.

Mindegyik, mert az a fontos hogy Jézust el ismered-e Isten fiának aki meghalt a bűneinkért, hogy örök életünk lehessen,

senki, mert nem az számít hogy hova tartozol, hanem hogy hiszed-e a fentit. Vannak olyanok akik azt állítják, hogy csak az ő gyülekezetük üdvözülnek, senki más. Az ilyenektől óvlak. Jézus amikor gyógyított, vagy prédikált nem az volt az első kérdése, te hova is mész vasárnap? Mert ha nem vagy xy-ba tartozol, akkor végeztem veled. Szóval nem ez számít. Hanem hogy mi van a szívedben.

Vallás nem lelkiismeret. Hit olyan, hogy meg vagyunk győződve, hogy Jézus visszajön, és ítéletet tart.

Ez nem lelkiismeret hanem tény, aki hisz, és megpróbálunk úgy élni, ahogyan elrendelte a bibliába.

Lelkiismeretünk, figyelmeztet, ha rosszat tettünk. Aki még hallgat rá persze.

2013. jan. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Hihetettlen hogy ilyen bölcs vagy!! Jelenleg az a legjobb amit tehetsz hogzy távol tartod magad a keresztényektől!! Higgy 1 teremtő istenben annélkül hogy bárkit is társítanál mellé! A helyes cselekedeteket tudod magadtól is! Jó ha tudod hogy nem a hited miatt juthatsz istenhez(mert ez semmit sem számít)

hanem csak a cselekedeteid által! Ez a lényeg! Majd ma még írok. Óvakodj a keresztényektől! Jelöjj be a f... b...-on. Van fent a tanításomról videó, de a y.. t... is szamosi lászló cimmel.

2013. jan. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Üdv!


"...józan ész, Csak a Bibliára támaszkodjál, emberek szavába ne bízz!" - Ezt a feliratot egyszer egy álmomban láttam, gondoltam megosztom Veled, remélem segítségedre lesz. :) Az első felére már nem nagyon emlékszek sajnos, pedig rímelt is. :)


A lényeg, amit már írtak is előttem az az, hogy a Bibliát vedd alapul mindig. Ha szeretnél gyülekezetbe járni, akkor először informálódj, látogass el több gyülekezetbe is, mielőtt döntést hoznál bármelyik mellett is.

2013. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

A kereszténységen kívül még 8000 másik vallás létezik!

És a kereszténységnek s van ma már legalább 4000 irányzata...


szóval, szerinted melyik a helyes?

Elárulom: egyik se tökéletes. És bizony a legtöbb olyan, hogy vizet prédikál és bort iszik.


A saját, egyéni vallásoddal meg az a gond, hogy nagyon elszaladhatnak veled a lovak. Magadnak mindent megbocsátasz, máson meg mindent számonkérsz majd.

2013. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!