Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor melyik a "helyes"...

Most akkor melyik a "helyes" vallás?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megkeresztelve, de még is hiszek Isten létezésében. De melyik a "helyes" vallás ? Valamilyen vallási csoportba való beskatulyázás nélkül is lehetek olyan ember aki hisz Isten létezésében ? Helyesen gondolkodok így ? Bár egyébként magamtól kutatgattam vallásokat és egyedül én hiszek Isten létezésében a családomban 18 éves létemre. Melyik vallás mond igazat ? A vallás nem egy olyan dolog mint a lelkiismeret? Mert ha valaki vallásos az meg akar felelni egy bizonyos "életstílusnak" egy felfogásnak hogy egy személy után felelősséget(Saját maga) érezzen és ez miatt felelősséggel tartozzon a saját lelkiismeretének ? Elnézést a sok kérdésért és felvetésért de annyi minden jár az szembe erről a témáról !:)

2012. dec. 17. 19:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is, évek óta, kb. azóta amikor annyi idő voltam mint te. Azelőtt egyáltalán nem érdekeltek ezek a dolgok, aztán egy csapásra rájöttem hogy minden komolyabb vallás ugyanazt hirdeti, a teljességet. Az elnevezés mindegy.

Aztán arra is rájöttem hogy legalább olyan távol állnak tőlem a minden vallást elutasítók mint azok akik egy-egy kifejezésbe kapaszkodva veszik szó szerint a saját vallásukat és utasítják el az összes többit.

Katolikus templomba járok, mert így lettem megkeresztelve, ez a kulturális hagyomány és ez az elérhető. Kiválogatom, melyik pap miséjére menjek, mert a 80%-uk szerintem semmit se ér. De azért ez is elég jó arány.

Régebben úgy gondoltam jobb lenne ha jóval többen követnék az eredeti vallásukat de aztán rájöttem hogy ennek a kornak ez az egyik velejárója (hogy elfordulnak az emberek) és nem véletlen hogy ide születtünk.

2013. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

# 20/21 ma 14:01


Olyan vagyok magammal hogy alig bocsájtok meg valamit magamnak... Másnak meg olyannak is segítek aki nem érdemelné meg...

2013. jan. 6. 19:14
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudja azt... annyi mindent mondanak.

Viszont nem hiszem, hogy Isten megharagudna azért, mert véletlenül nem a "jó" valláshoz csatlakoztunk. Az ember tévedhet, és gyakran téved is, de igyekszik megtalálni a helyes utat.

2013. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Magadnak is bocsáss meg! Ez legalább olyan fontos, mint a másoknak való megbocsátás. Persze utána igyekezz, hogy azt a hibát ne kövesd el többet.
2013. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik a helyes vallás? Erre minden vallásos azt fogja mondani, hogy az övé. A nem vallásosak pedig azt, hogy egyik se"


Ott a pont.... és a vége.

2013. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Én azt tudom tanácsolni, hogy a Biblia alapján egy Jehova tanú segítségével vizsgáld meg Jehova tanúi vallását és döntsd el, hogy mennyire áll közel ahhoz amit a Biblia ír. Hidd el megfogsz lepődni az eredeményen.
2014. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


"Én azt tudom tanácsolni, hogy a Biblia alapján egy Jehova tanú segítségével vizsgáld meg Jehova tanúi vallását és döntsd el, hogy mennyire áll közel ahhoz amit a Biblia ír."


Amennyiben ezt teszed annyit azért tudnod kell hogy ha elkezdesz tanulmányozni a tanúkkal akkor rengeteg segéd eszközt fognak majd használni a tanulmányozás során. Ezeket a segédeszközöket az Őrtorony szervezet készíti. S többnyire ezeket fogjátok majd vizsgálni időnként felolvastok majd a Bibliából. De ez inkább kiadvány vizsgálat vagy segédeszköz tanulmányozás lesz.

De egy dolog vitathatatlan.

- Neked ezt személyesen kell megtenned ,saját tapasztalat szerzés érdekében.

2014. ápr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

"Valamilyen vallási csoportba való beskatulyázás nélkül is lehetek olyan ember aki hisz Isten létezésében ? Helyesen gondolkodok így ? Bár egyébként magamtól kutatgattam vallásokat és egyedül én hiszek Isten létezésében a családomban 18 éves létemre. Melyik vallás mond igazat ?"


Lehetsz,persze.Tudod,paradox módon a vallásoknak általában van egy olyan hátsó célja,hogy pont Istentől térítsenek el.Mit mondott Jézus? vagy Buddha? magadban keresd! Csakhogy a vallási vezetők jól tudják,hogy ha magadban találod meg,akkor nem azt csinálod,amit ők akarnak,és akkor nem tudnak téged engedelmes birkává nevelni.


"A vallás nem egy olyan dolog mint a lelkiismeret? Mert ha valaki vallásos az meg akar felelni egy bizonyos "életstílusnak" egy felfogásnak hogy egy személy után felelősséget(Saját maga) érezzen és ez miatt felelősséggel tartozzon a saját lelkiismeretének ?"


De igen,olyan.A kérdés az,hogy valóban a saját lelkiismeretednek akarsz-e megfelelni,vagy annak,amit mások adnak el neked lelkiismeret címszóval? Ez utóbbi sok vallásnál a bűntudatra alapoz,ami nem a saját tudatosságodat,és szabadságodat növeli,hanem pont mások rabszolgájává tesz.Ha bűntudatot tudok kelteni a másik emberben,akkor hatalmam is van fölötte,ezt ügyesen felismerték a vallási vezetők.Erre figyelj oda,ha a vallásokról van szó,mert könnyen behúzhatnak a csőbe úgy,hogy nem veszed észre mi a különbség a saját egészséges lelkiismereted,és az ő hátsó szándékuk között.

2014. nov. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!