Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvesztettem Istenbe vetett...

Elvesztettem Istenbe vetett bizalmamat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kívül nem látszott rajtam, de belül elég vallásos voltam. Tegnap előttig imádkoztam minden este, hogy semmi rossz ne történjen a családba. Ugyanis tegnapelőtt egy olyan eset történt, ami megrendítette a hitemet. Szeretett Dédimamám eltávozott közülünk. Rövid betegség után, bár már 4 hónapja ágyba fekvő volt. 90 évesen. Nem bírom felfogni. Akik vallásosak, ti mit szólnátok hozzá, ha így elmenne? Egyre jobban lett, majd rosszabbul(1 nap), végül...elment. Nem bírom feldolgozni. Úgy érzem, elhagyott Isten. Nem tudom, van-e értelme már imádkoznom.
2012. dec. 28. 23:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Mond kedves kérdező, ha egy évvel később hal meg akkor te azt mondanád, hogy jó most már minden rendben? Akkor is ugyan olyan rosszul esne a dolog mint most. És még egy kérdést engedj meg. Csak azért, hogy neked jobb legyen és ne fájjon hagyja Isten még egy évig életben a Dédmamádat és legyenek egyre nagyobb fájdalmai vagy épüljön le teljesen szellemileg? Te sem lehetsz ilyen önző. Ha valakinek eljött az ideje akkor eljött. Szerinted nekem foggalmam sincs hogy mit beszélek igaz? Akkor elárulom, hogy én 24 évesen vesztettem el az édesanyámat! Nemkem sem volt egyszerű, senkinek sem az. De önzőség olyat kívánni, hogy valaki éljen még egy kicsit tovább még akkor is ha csak szenved, csak azért hogy neked jobb legyen. Gondolkozz el ezen. Még valami eszembe jutott: Még most szólok, ha egész életedet imátkozással töltöd is a jövőben akkor is fognak rossz dolgok történni a családodban. Ez nem Isten hibája, ez az élet rendje. Isten nem szól bele az itteni életbe.
2013. jan. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló vagyok, nem olvastam végig az összes hozzászólásod de ez nagyon felháborított: "Remélem hosszú, szomorú, keserves élettel áldja meg Isten, hogy átélje a kínok kínját!"

Hogy kívánhat ilyet egy hívő ember a másiknak? Mélységesen csalódtam benned!

2013. jan. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!