Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi úgy élnek,...

A Jehova Tanúi úgy élnek, vagy úgy akarnak élni, mint eredetileg Krisztus követői a maguk idejében? (2000 évvel ezelőtt)

Figyelt kérdés
Tehát csak tisztán az ő tanításaikat követik, jól gondolom. Úgy élnek, mintha teszem azt, most lenne időszámításunk szerint 20. (Természetesen a technológiát meg egyéb fejlődést nem számolva.)
2013. jan. 8. 12:19
1 2
 11/16 lsandor ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló! Máté 28: 19-ban megtalálható az a szó: háromság? Nem. Az, hogy ezeket a dolgokat megemlíti egymás után nem azt jelenti, hogy ezek egyek. Az, hogy valaminek nevében megkeresztelkedni azt jelenti, hogy elismerjük azt a szerepet, melyet el lát.


Valamint olyan tanítást védel, mely nem is keresztény, hanem igazából pogány eredetű. Kérlek gondolj bele!

„Mindent egybevetve az embernek az a benyomása támadhat, hogy a háromságtan a IV. század végén született. Ez bizonyos értelemben igaz . . . Az »egy Isten három személyben« megfogalmazás a IV. század vége előtt nem volt egyértelműen elfogadott, és egyáltalán nem volt szerves része a keresztény életnek és hitvallásnak” (New Catholic Encyclopedia. 1967, 14. kötet, 299. oldal).

„A niceai zsinat [i. sz.] 325. május 20-án kezdődött. Maga Konstantin elnökölt, és a vitákban is részt vett. Személyes indítványozására . . . bekerült a niceai hitvallásba a Krisztusnak az Istenhez fűződő kapcsolatára utaló, kulcsszerepet játszó kifejezés, amely szerint a Fiú »azonos lényegű az Atyával« . . . A püspökök, tartva a császártól, két kivétellel mind aláírták a hitvallást, bár sokuk nem értett vele egyet” (Encyclopædia Britannica. 1970, 6. kötet, 386. oldal).

Miért is véded akkor, ha pogány tanítás? Nem volt része a kereszténységnek

2013. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves lsandor!

Kérlek ne nézd rossz szemmel,hogy közbeszólok,de sajnálttal kell mondanom,hogy tévedsz. A Szentírás egészen mást mond azzal kapcsolatban amit te tartasz. Nézzük csak;

Itt az első "Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú,a ki az Atya keblében van,az jelentette ki őt."(János 1,18) Azt hiszem,hogy elég tisztán meg lehet érteni,hogy miről van szó. Továbbá; "Monda néki Filep: Uram mutasd meg nékünk az Atyát,és elég nékünk. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok és még nem ismertél meg engem Filep? a ki engem látott látta az Atyát; mi módon mondod te: Mutasd meg nékünk az Atyát? Nem hiszed é,hogy én az Atyában vagyok és az Atya én bennem van? A beszédeket amelyeket én mondok néktek,nem magamtól mondom; hanem az Atya aki énbennem lakik,ő cselekszi e dolgokat. higyjetek nékem,hogy én az Atyában vagyok,és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem."(János 14,10-12)

Azt hiszem ide kell külön magyarázat mert a szavak önmagukért beszélnek.

Továbbá; "Annakokáért az az indúlat legyen bennetek,mely volt Krisztus Jézusban is. A ki mikor Istennek formájában vala nem tekintette zsákmánynak azt,hogy ő az Istennel egyenlő. Hanem önmagát megürisitté,szolgai formát vévén fől emberekhez hasonlóvá lévén: És mikor olyan állapotban találtatott mint ember,megalázta magát engedelmes lévén halálig,mégpedig a keresztfának haláláig."(Filipi 2,5-8)

No komment..

"Meglássátok,hogy senki ne legyen,aki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás által, mely emberek rendelése szerint,a világ elemi tanításai szerint, és nem a Krisztus szerint való: Mert ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg."(Kolossé 2,8-9)

Tehát van a Bibliáinkban rengeteg olyan igevers ami ellent mond a tanításaitoknak. Sajnálom,hogy ti nem így látjátok,vagy inkább a csalódottságot azt hiszem.

Ne haragudj de nagyon eltértetek Krisztustól,persze nem az én dolgom ezt megítélni vagy elítélni,de megemlíteni a helyes utat mindenképpen feladatomnak érzem. Ha Jézus mellett akarok maradni akkor ezt nem hagyhatom szó nélkül. Remélem megérted szándékomat és belátod,hogy nem támadó célú.

Mégegyszer elnézést,hogy beavatkoztam a beszélgetésetekbe.

Kellemes napot!

2013. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 lsandor ***** válasza:

Kedves utolsó! Semmi baj, hogy beleszóltál és köszönöm a normál hangnemet. De tévedsz kedves barátom. Azt mondod, hogy mi tértünk el az eredeti tanításoktól, de mit szólsz ahhoz, hogy a Háromság tanítása pogány eredetű tanítás, az Egyiptomiaknál és számos más pogány kultúrában fellelhető ez az elgondolás. Nem keresztény eredetű, hanem csak keresztényi színezetet adtak neki, hogy több ember legyen keresztény. Szóval kedves barátom te védelmezel olyan tanítást, ami nem is a tiéd. Ezek tények, csak nem lenne szabad elsiklani felette.

Maga Jézus mondta am, hogy az Atyja nagyobb nála

2013. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Van abban valami amit lsandor mond. A bibliát is átértelmezték és átírták úgy, hogy a zsidóknak tetszen. Egy szent iratot nem lenne szabad átírni.
2013. febr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 lsandor ***** válasza:
Nem szabad Isten Szavát megmásítani. Én személy szerint megvagyok győződve arról, hogy mi napjainkban az eredeti iratokat olvassuk. Ezt több professzor is megerősíti
2013. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az azért érdekes, hogy azt nem veszitek észre, hogy olyan helyen üldözitek a tanúkat, ahol Jézus nevéért senki nem üldözne senkit. A Krisztus követésük miatt üldözik őket.
2018. máj. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!