Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a legjobb alternatívája a...

Mi a legjobb alternatívája a kereszténységnek?

Figyelt kérdés
Nyílvánvaló manapság a kereszténység hegemóniája, de talán túl lehet lépni. A kérdés az, mivel helyettesíthető be, amely ugyanúgy kielégíti az emberek vágyait, és hatásosabb népnevelő hatással szolgálna a társadalom, és önfejlesztő hatással az egyén számára.
2013. jan. 11. 14:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

És hol nyilvánvaló a kereszténység hegemóniája légy szíves informálj már egy kicsit bennünket?


Mert én mindenhol csak anti-keresztény mentalitást, ateizmust és a vallás köpködését látom....szóval nem tudom milyen hegemóniáról beszélsz....de biztos jól el vagy....

2013. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

"És hol nyilvánvaló a kereszténység hegemóniája légy szíves informálj már egy kicsit bennünket?"


- Ha valaki azt mondja: "vallásos vagyok", "fontos a vallás", Te sem kezdesz el egyből gondolkodni azon, hogy vajon melyik vallásról is van szó, hanem alapból kereszténynek gondolod. Ráadásul a világ minden pontjára elér.

Sőt, még az is sokszor eljár templomba különböző okok miatt (házasság, keresztelő), aki egyébként szídja az egyházat, vagy nem vallásosként egyházi iskolába járatják, mert ott jó az oktatás. Persze lehet mondani, hogy sokan csak annak vallják magukat, de talán nem véletlen, hogy éppen kereszténynek? Én erről a hegemóniáról beszélek. Ha ez már kiüresedett, egy jó ok arra, hogy túllépjünk rajta, és még az álarcát is elvessük.

2013. jan. 12. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!