Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ciki, ha egy...

Szerintetek ciki, ha egy héten 4-5ször, lefekvés előtt elmondok egy Miatyánkot?

Figyelt kérdés
Nem szoktam templomba járni (max. karácsonykor), illetve nem élek vallásos életet, de gyerekkoromból megmaradt bennem ez a szokás.Kort és nemet is írjatok légyszi.19/F

2013. jan. 15. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lát valaki? AKkor?
2013. jan. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi ciki nincs benne, ez teljes mértékben a Te dolgod. 25L
2013. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki...


5768/Troll

2013. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Ez neked egy kis "szertartás" és nincs ezzel semmi baj. Én sem vagyok vallásos, de anyám igen, így gyerekkoromban mi is elmondtuk lefekvés előtt. Azóta nem volt rá példa, de akkor sincs ezzel semmi baj.
2013. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Nos Jézusnak sem volt ciki.

Ő többször is imádkozott, mint hetente 4-5 alkalom, pedig Ő tökéletes volt, Ráadásul Isten fia.

De példát mutatott.


Egy keresztény általában egy nap már eleve többször imádkozik, mint 4x,5x.


Miért?

Nos ha magamból indulok ki.

Reggel mikor felkelek, megköszönöm, hogy élhetek

a fő étkezések ha mind a három van nálad akkor az már megint csak 3 ima egy nap (reggeli, ebéd, vacsora)

És akkor a lefekvés előtt, megköszönöd, a napodat, kéred, hogy amit elrontottál, azt segítsen neked másnap kijavítani, tehát ez már egy nap 5.

És akkor nem beszéltem a tanulás előtt, vagy egyéb más fontosabb tevékenységek melyek fontosak, imádkozni

Ugyan miért is ciki.

2013. jan. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Tegyuk helyere a dolgokat.

Nem ciki lefekves elott imadkozni, de akar muszlim imat is mormolhatsz, mivel irod, hogy nem elsz vallasos eletet, csupan megszokasbol mormolod a Miatyankot. Ergo nem szivbol jon.

Artani nem artasz vele senkinek, csak haszontalan, nem latom ertelmet...

2013. jan. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mulder614 ***** válasza:
62%

Máté 6:7: „Mikor pedig imádkoztok, ne mondjátok újra meg újra ugyanazt, mint ahogy a nemzetekből valók teszik, mert ők azt hiszik, hogy bőbeszédűségükért hallgattatnak meg.”


Az a lényeg hogy azt mond el Istennek amit szeretnél, és azt kérd tőle amit a szíved akar. Nyugodtan beszélj úgy vele mint egy baráttal. Az sokkal többet ér mint sok miattyánk. Mert az csak MINTAIMA hogy mihez hasonló legyen az imád.

2013. jan. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem ciki,csak sablonosnak találom,nem elég élőnek,ha csak szokásból csinálod.
2013. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha csak megszokásból mondod, valóban nincs sok értelme, ahogy előttem is mondták. Az viszont, hogy nem jársz templmba, vagy nem tartasz be minden ostoba, emberek által kitalált szabályt, nem zárja ki, hogy hívőnek mondhasd magad, ha a szívedben valóban befogadtad Istent.
2013. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Az nagyon jó, ha imádkozol Istenhez, hiszen nagyon fontos, hogy imádkozzunk hozzá.

De a Máté 6:7 verse leírja, hogy vigyáznunk kell arra,nehogy gépiessé váljon az imánk és csak ismételgessük ugyanazokat a szavakat. Hiszen Isten előtt semmi értéke sincs az üres ismételgetésnek.

Ezért fontos, hogy szívből imádkozzunk. Jézus is ezt tette: Jézus személyes imájában spontán fűzte a gondolatokat, nem bemagolt szöveget mondott el. Olvasd el például Jézusnak azt az imáját, amely a János evangéliuma 17. fejezetében van feljegyezve. Ez a mintaima felépítését követi, és kihangsúlyozza Jézus vágyát, hogy szemtanúja legyen Jehova neve megszentelésének. Jézus spontán és szíve mélyéből mondta imáját.

2013. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!