Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A koránban több tudományos...

A koránban több tudományos tény megtalálható. Pl: hegyek keletkezése, űr tágulása, ember születése meg stb. Ez tényleg benne vannak. De Mohamed honnan tudhatta ezeket? Ui:Nem vagyok muszlim.

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 17:55
1 2 3
 11/23 poet1 ***** válasza:
51%
khm. HIT GYÜLEKEZETE, 1994 óta!
2013. jan. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 mustafa33 ***** válasza:
100%

TĐftöf, a Koránt éppen ezért tilos lefordítani, hogy rosz fordítás által ne változzon meg a szöveg. A fordítások csak informatív jellegűek, nem használhatók szentírásként, csak az arab eredeti másolásai.

Azt Dzsebril angyal (Gábriel arkangyal) által diktálta le az Úr a próféták pecsétjének Mohamednek (áldás és béke neki), aki nem tudott írni, ezért többször kellet meghalgatnia, hogy emlékezzen rá pontosan és az ő beszédét jegyezték le. Ezért Dzsebrilt követként emlegetik.

2013. jan. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"de benne vannak :D muszlimoktól hallottam :D :D mondjuk én is kritikusan álltam hozzá mert hát ..... mondani mindent lehet :D :D de utána bele olvastam a Koránba és tényleg benne van :D :D :D hát a kis iskolás is tudja jah :D :D csak , hogy ebben a könyvben az van leírva , hogy az anyu méhében mi zajlik :D sőt még az is benne van , hogy hanyadik hónapban mi történik a ´´pocakban,, :D :D"



Jó, akkor másold ide azokat a részeket amikben ezek bent vannak. Amúgy meg ahhoz, hogy kitalálja valaki, hogy mi zajlódik az anyaméhben nem kell a Korán, már bőven a Korán megírása előtt tudták ezt. A görög orvostudomány amit az arabok átmentettek sokkal fejlettebb volt mint ma azt gondolnánk, nagyon sokáig utánuk más meg sem közelítette azt a szintet.

2013. jan. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Katolikus vagyok. Amit mustafa írt, azt tudtam. Csak a Bibliával majdnem ugyanez a helyzet, az eredeti írásokhoz képest csak pár hang eltérés volt az 1008-as Bibliákban, amiket már hiba nélkül másoltak 1450-ig, a nyomtatásig. Mikor azeredeti iratokat megtalálták, azt kezdték el nyomtatni, tehát a jelenlegi héber Bibliában egy hang eltérés sincs az eredetihez képest. Ennek ellenére állandóan a Bibliafordítások befolyásolásával vádolják a keresztényeket, alaptalanul, csak megemlítettem, hogy ugyanezt lehetne a koránnal is csinálni. Persze nem teszem, elfogadom, hogy a ma használt arab korán az eredetivel megegyezik.
2013. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 خديج&# ***** válasza:
54%

Legalább már azzal tiszteljétek meg a másik vallást, hogy a könyveit nagy kezdőbetűvel írjátok!

Itt vannak az idézni kívánt részek, FORDÍTÁSMENTESEN, ahogy kértétek. Mivel a Korán arab nyelven íródott, minden fordítási kísérlet csak hasonlíthat rá, de nem lehet azonos. A keresztény felekezeteknek nem kellene elítélni az iszlámot. Mondjuk, előtte tanácsos lenne saját háztájon szétnézni, hogy mikor ünneplitek a Karácsonyt, és akkor kiderül, hogy van-e vita benne vagy nincs.

Az iszlám pedig nem szorul védelemre, nem is fogom védeni. De más vallását ne bántsa meg senki. Mert a muszlimok is elfogadják Jézust, legyen béke vele, vagyis elismerik Őt. Tehát ha valaki a muszlimokat gyalázza, gondoljon arra, hogy ezzel valamilyen szinten azokat is gyalázza, szidja, akik személyesen ismerik el Jézust és a kereszténységet.


És ha valaki nem tudja máshol kiélni a dühét, próbálkozzon valahol máshol, olyannal, amivel másokat nem akar sárba taposni.

2013. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 خديج&# ***** válasza:
61%

وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسَانَ مِنْ سُلَالَةٍ مِنْ طِينٍ

ثُمَّ جَعَلْنَاهُ نُطْفَةً فِي قَرَارٍ مَكِينٍ

ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَكَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنْشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ ۚ فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ

( سورة المؤمنون)


A forditásokat értelmetlen vizsgálgatni, mert minden fordítás maximum csak értelmezés lehet. Ezt kell figyelembe venni. És:

A Korán 1434 éve változatlan.

2013. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Bocsi a helyes írási hibákért :D 4 nyelvet beszélek. Magyarral sincs gond csak az helyes írás 1 kicsit gáz :D :D



خديج&# köszönöm a te válaszodat is :)


Én muszlimokat nem mondom le és nem is ítélem el. Tudom , hogy a vallásod nem erőszakos. A média sokat torzít ezen a téren. Mondjuk nem is az a jó kifejezés , hogy torzít. Mivel vannak olyan szélsőségesek akik tényleg erőszakosak és folyamatosan ezek vannak reklámozva :)


Mondjuk én Jézust többször megtapasztaltam ,hogy él és valóságos :) De téged nem foglak elkezdeni itt "téríteni". Biblia egyébként is azt tanítja , hogy ne szégyelljük meg vallani az igazságot :) De minden erőszakos térítéstől meg durva dologtól óv minket :) Szóval minden olyantól amit a múltban a "keresztények" elkövettek.

2013. jan. 17. 16:17
 18/23 A kérdező kommentje:
ha a fogalmazásom is gáz 1 kicsit akkor bocsi de fiatal emberke vagyok :D :D 17 éves :D :D :D Fogjuk rá , hogy még a fenekemen a tojás :D :D :D
2013. jan. 17. 16:19
 19/23 خديج&# ***** válasza:

Megpróbálom még egyszer bettenni a részleteket. Talán most már nem lesz benne hirdetés. De bárki megtalálhatja ha rákeres, az Al-mumenoon szúrára. Az elején meg lehet találni az idézett részt.


12 وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ مِن سُلَالَةٍ مِّن طِينٍ


13 ثُمَّ جَعَلْنَاهُ نُطْفَةً فِي قَرَارٍ مَّكِينٍ


14 ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَكَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ ۚ فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ

2013. jan. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
fuh :D :D kedves tőled , hogy beraksz dolgokat :D :D de ezt nagyon kevesen értik :D :D hát elégé nehéz lehet az arab nyelv :D :D meddig tartott belejönni ? :D :D
2013. jan. 17. 17:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!