Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény Fiúk! Mit értékelte...

Keresztény Fiúk! Mit értékeltek egy lányban leginkább belsőleg és küllemre is )?

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Keresztény fiú vagyok, és pap akarok lenni. Én a kisfiúkat szeretem.


NA, A VICCET FÉLRE TÉVE: Nem lehet a lányokat általánosítani, mert mindig van egy-két kivétel aki megdobogtatja a szívemet hiába beszél rondán, vagy duci.

2013. jan. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Tulajdonképpen én már azt is nehezen tudom eldönteni, hogy mi számít nekem szépnek, mert bárkiben tudok találni egyéni szépséget. Van akiben könyebben, van akiben nehezebben.

A legfontosabb az összhatás, azt hiszem.

Belsőleg meg jobban meg kell ismerni valakit. 1-2 dolog alapján nehéz és nem is biztos, hogy helyes ítélni.


Egy dologban viszont biztos vagyok. Olyan nekem tuti nem kell, aki ártatlan embereket utál vagy csak magát képes szeretni.

Azért sem vagyok annyira oda, hogy ha valaki nem éppen ura magának, labilis vagy csak a külső értékeket nézi.

Tehát engem ne szeressen senki, aki mondjuk azért szeret mert xy színű a hajam stb...(vagy mellettem kis királynő lehet stb...)


A hűséget kifejezetten szeretem.

Az emberek nem egyformák. Mindenkiben lehet találni valami érdekeset.

Nekem annyi elég, hogy ne legyen egy retek.


Egyébként meg mi értelme van a párkapcsolatnak?

Nem az, hogy két ember együtt családot alapít?

Másik esetben meg csak élvezik a szexet.


De az ilyesmit nem értem, hogy együtt vannak néhányan x évig és utána vége.

Természetesen változnak az emberek, a körülmények.

De akkor most ki az álszent?

Aki azt állítja, hogy együtt lehet két ember élete végig jóban rosszban, vagy pedig az aki szerint úgy van jól, egyszer vége.


Egyáltalán mit számít nem vagyok másoknak a hűség?

Miért zavar, ha valaki más hátbaszúr vagy megcsal?

Vajon én lennék önző, vagy amozokkal van valami baj?


Nehéz kérdések ezek. Minden ember más, másik világképpel...


Azt hiszem a kommunikáció nagyon fontos egy kapcsolatban és a másik figyelembe vétele.

Én nem az a típus vagyok, akinek minden csak egy test.

Habár mocskos gondolataim nekem is szoktak lenni bőven, ezt nem tagadom.

2013. jan. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Minden lány a pénzes pasikra hajt. A pénz jelenti a biztonságot számukra. Pedig ennek nem így kellene lennie, de sajnos ez így van. Ha nincs pénze egy pasinak, akkor megy a süllyesztőbe. Én azt értékelném egy lányban, ha önmagamért szeretne, ne pedig más tényező miatt. Értékelném még a hűségét, bizalmát, őszinteségét - természetesen ezek mind kölcsönös alapon élnének. Küllemre azt értékelném, hogy adjon magára, és ne sminkelje agyon magát.
2013. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: ne, hiszem, hogy te lennél önző, én is ugyanígy érzek, nekem még az is hátbaszúrásnak számít ha valaki hazudik nekem.
2013. jan. 20. 14:48
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Keresztény fiúk alatt vallásos vagy hívő fiúkat értesz, mert szvsz nagyon nem mindegy.


Továbbá az sem mindegy hogy milyen szerepben? Más elvárásokat (ha szabad így mondani) támasztok egy "szimpla" testvérnőnek, mint a jövendőbeli feleségemnek:D

Személyes véleményem, mint feleségről:

- Ha már így szóba jött hogy keresztény, akkor mindenképpen az hogy szereti Istent. Jár rendszeresen istentiszteletre/imaalkalomra, olvassa a Bibliát és lehet is róla beszélni vele. Több keresztény lánynál is tapasztaltam hogyha szóba jön a Biblia, csak hallgatnak...

- Lehessen vele jókat beszélgetni, természetesen nem csak hitéleti dolgokról. Közös érdeklődés is kell hogy legyen.

- Legyen mosolygós/vidám. Ez bearanyozza az ember életét és sokszor lehet belőle erőt meríteni. Plusz, akárhogy néz ki egy nő, ha mosolyog akkor mérföldekkel szebben néz ki. Ebből következik hogy megtudjam nevettetni:) Sokszor:D

- Legyen nőies, ápolt.

- Tiszteljen, legyen alázatos. Itt egyáltalán nem zsarnokoskodásról vagy elnyomásról beszélek, hanem a fej szerep elfogadásáról. Természetesen úgy hogy a férfi ezzel nem él vissza és mindkét félnél megvan a kompromisszumkészség. (Efézus 5,22-24)

- Szerethető legyen úgy ahogy van. (Efézus 5,25-33)

- Legyen kedves. Ezek ilyen közhelyes dolgok de tényleg csak ennyiről van szó...


Külsőt tekintve pedig csak hogy legyen szép. Ez igazából nagyon ember és stílus függő, és külső alapján nem is lehet választani. De úgy ami mindenképp:

- Hosszú haj.

- Ne legyen kövér.

- Öltözködést tekintve: sportos/egyszerű de ez ízlés kérdése.


De ezt így igazából nem is lehet pontokba foglalni. Úgy összességében azt várja valahol az ember hogy legyen az az érzése hogy "igen Ő az".


Úgy általánosságban pedig a lányoktól az elvárásom:

- Öltözködjenek kulturáltan és visszafogottan. Hihetetlen hogy keresztény körökben is látni hogy lányok milyen szűk vagy kivágott ruhákat vesznek fel. Főleg a szűk rikító színű nadrágok. A dekoltázst pedig egyenesen gusztustalannak tartom. Nem attól lesz valaki szép hogy "szexi" sokkal többre értékelek és nőiesebbnek tartok egy kulturáltan, visszafogottan felöltözött nőt. Igenis lehet úgy stílusosan, divatosan öltözködni hogy az csinos legyen. Igazából ezt a világtól is elvárnám akkor nem kéne a villamosra úgy felszállni hogy az ajtón kifelé a házak tetejét nézi az ember mert mindenhol ez az "utcasarki" öltözködés van. Nagyon megmutatja az öltözködés hogy mi van egy nő fejében/lelkében.

Az ilyen divathóbortokat (hipster stb) se nagyon kedvelem, mert csak hóbort, de ha kulturáltan csinálják akkor felőlem... De biztos hogy engem nem fognak vele meghódítani:D

- Legyen kedves, tudjon beszélni. Ha odamennek hozzá akkor tudjon összerakni pár mondatot, legalább pár kérdés vagy visszajelzés erejéig. Sokszor nem lehet lányokkal beszélgetni mert úgy kell kicsikarni belőlük a szót. Így ismerkedni nem lehet.

- Egyébként pedig annyit hogy tényleg viselkedjenek nőként, és ne a világot és a világi trendet majmolják, látszódjon rajtuk hogy valamiben mások, és érték van bennük, hisz valahol erről is szól a dolog.

- Egyébként a Bibliában sok helyen láthatsz jó női példákat, vagy hogy milyen a bibliai keresztény nő. Amit én írtam le az vélemény, ha az etalont akarod tudni akkor azt a Bibliában találod meg: Derék asszony példázata, Eszter könyve, Rúth könyve, stb.

2013. jan. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként F20 ha ez számít:D
2013. jan. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

A legeslegfontosabb, hogy őszinte legyen. Olyan lányt nem lehet komolyan venni, aki képmutató, aki hithű kereszténynek vallja magát, közben meg a parancsolatokat csak ímmel-ámmal tartja be, csak többé-kevésbé él úgy, ahogy kéne.

Tehát: éljen hithűen, és ne azért legyen keresztény, mert a szülei ezt szeretnék (vagy más ilyen okból), hanem őszinte meggyőződésből, saját akaratából. Gondolja is komolyan azt, amit csinál.

2013. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. örülök, hogy vannak még normális és valódi keresztény férfiak/fiúk (ki mi). És egyetértek a legtöbbel.
2013. jan. 22. 19:02
 9/11 A kérdező kommentje:
egyébként valódi hívőt értek keresztény alatt.:)
2013. jan. 22. 19:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy ne legyen református a leányzó. A többi már részlet kérdés. :)
2013. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!