Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn a rajz Isten szemében?

Bűn a rajz Isten szemében?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok nagyon kicsi koromóta szeretek rajzolni de jézust hamarabb megistemtem mint ,hogy rajzolni tudtam volna:)

Na szóval erős vágyat érzek a rajzolásra van hozzá tehetségem is.

Bálványnak tertom mert meg van írva.

2 Mózes

4.Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5.Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

Itt nyiltan ki mondja ,hogy sem a füldön sem égen sem vizekben sem hasonló képmást ne csinálj!.

És mikor rajzoltam is silány utánzatnak érztem mikor Isten alkotássát le rajzoltam.

Szóval csak rosszúl értelmezem ezt az igét vagy tényleg bűn?

Nem vallásosak kíméljenek válaszaiktól!


2013. jan. 23. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Biblia arra érti, ha te imádkozol a rajzhoz vagy szoborhoz és nem azt tiltja, hogy lerajzolj bármit is. Mert ilyen alapon nem lenne képes Biblia sem.
2013. jan. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy a rajzolás nem bűn:)

Itt nem a rajzolásról vagy a különféle képzőművészetekről van szó, hanem arról, hogy ezeket bálványként nem szabad imádni. Ettől te még nyugodtan rajzolhatsz, festhetsz, sőt szobrászkodhatsz is, ha Isten kreativitást adott neked hozzá. Te ezáltal dicsőíted Istent, hogy a csodálatos alkotásait megfigyeled és megörökíted.

2013. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Magam is foglalkozom rajzolással, többször megleptem a testvéreim némelyikét, azzal, hogy lerajzoltam őket, és oda adtam nekik.

Ahogy az előttem szóló írta, ez már túlzás.

Az a lényeg, hogy ne Istent csinálj belőle.

2013. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn:)
2013. jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem bűn, sőt! Ezzel Istent dicséred, hiszen a művészetekkel az esztétikumra nevelheted az embereket. Rengeteg vallási témájú csodálatos képzőművészeti alkotás van, ezek mind Istenhez visznek közelebb.
2013. jan. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De a 2 mózes

4 ben azt írja ne csinálj!

És az 5 részben pedig folytatja, hogy ne imádd és ne tiszteld azokat.

a ne csinálj nekem egy konkrét kijelentés.

2013. jan. 24. 00:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem bűn! Abból a célból ne csinálj képeket, festményeket, szobrokat, hogy azokat imádd! A zsidók szomszédságában élő népek vallási/kultikus célból csináltak ilyeneket, a zsidók pedig ebben (is) elkülönültek tőlük.

Szépen is néznénk ki, ha már a képzőművészet is bűn lenne...

2013. jan. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Önmagában maga a a rajzolás természetesen nem bűn.


Amit írtál ige az a bálvány-készítésről és a szellemi lények ábrázatáról szól.

A bálványimádás az minden formában bűn, legismertebb módja az amikor a szobrok/képek előtt hajbókolnak és azt istenítik, de nem csak fizikai dolog lehet az ember számára bálvány. Bármi amit Isten helyett istenít az bálványnak minősül.

A szellemi lények ábrázolásáról pedig annyit hogy például Istent, a Szent Szellemet vagy Jézust mint Messiást ábrázolni (kép, szobor stb.) is bűn. Egyszerűen azért mer istenkáromlás. Mi a mi földi gondolkodásunkkal és eszközeinkkel egyszerűen képtelenek vagyunk olyan alkotást készíteni ami visszaadná Istennek a dicsőségét, éppen ezért amikor Istent (például emberi személyként) ábrázolják akkor azzal lealacsonyítják Őt. Olyan mintha rólad egy nagyon silány karikatúrát készítenének.

Felmerül a kérdés hogy akkor valóban mi például a képes Biblia? Fontos hogy ott Jézust történelmi személyként ábrázolják. Ugyebár a Biblia nem csak vallási könyv, amiket Jézus tett, azok történelmi események.

Még azért hozzátenném hogy itt az utóbbinál azért nehéz éles határt húzni, nem lehet konkrétan megmondani hogy ez bűn az nem bűn. Például sok keresztény mozi vagy rövidfilm van amiben Jézust például egy színész játssza el. Gyakran ezek a filmek egyfajta evangelizációs eszköznek lettek készítve. Például nem hiszem hogy bűn például Jézust eljátszása. De mondom ez is érdekes mert a szándékok, célok eszközök azok sok mindent befolyásolnak.

Az viszont biztos hogyha bármi materiális dolgot akarsz alkotni és azt istenként tisztelni az egyértelmű bálványimádás.

2013. jan. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A bálványimádás azt jelenti, ha mondjuk lerajzolod vagy lefested pl. Jézus Krisztust, és aztán ehhez a képhez imádkozol, leborulsz előtte, stb. Az, hogy lerajzolod Őt, önmagában egyáltalán nem bűn, sőt akár a hitedet is kifejezésre juttathatod ezáltal.
2013. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek."


Félreérted,igen.

"ne imádd,és ne tiszteld azokat"-ezen van a hangsúly,ami azt jelenti,hogy ne habarodj bele túlságosan(ez egyébként minden földi dologra értendő)mert ami iránt ily módon túlzott kötődést érzel,az végül könnyen függőséghez vezethet-ami pedig nem fog boldoggá,és szabaddá tenni.Tehát nem az Úr büntet meg,hanem te magad esel csapdába a tudatlanságod miatt.

2013. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!