Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Halállal fogok-e lakolni, ha...

Halállal fogok-e lakolni, ha elkövetem az a bűnt, hogy gondolkodok?

Figyelt kérdés

Ne nevessetek, komolyan kérdezem.

Ugyanis a Biblia a Példabeszédek könyve 3. részében ezt írja:


"Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál."


valamint ezt is:


"

Mert útálja az Úr az engedetlent; és az igazakkal van az ő titka."



2013. jan. 25. 00:13
1 2 3 4 5
 31/48 anonim válasza:

Kedves Titak !


Elnézésedet kérem ha rosszul fogalmaztam,semmikép nem pejoratív értelemben értettem...


de,az én hitem szerint a Biblia az Istennek az Atyának a kinyilatkoztatása...a Szentírás...tehát Isten műve tulajdonképen...


A kereszténységet már viszont emberek alkotják,akik így vagy úgy értelmezték esetenként félre értelmezték azt...


én csak erre gondoltam..


magam is kereszténynek vallom magam egyébként.


üdvözlettel

2013. jan. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

"Az egyik ember abban hitt,hogy Isten utálja,meg halállal sújtja az embert ezért,meg azért,a másik abban,hogy a szeretet nem ítélkezik."


Ezt bizonyítani is tudnád?? Nem hiszem!!


Mózes Vs.Jézus.

2013. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
Ez nem bizonyíték! Konkrét résszel gondoltam.
2013. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Ok,tessék:


Olvasd el Mózes 3;20-at végig.


És hasonlítsd össze ezzel:

"Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?

És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?

Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."

2013. jan. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

(3Mózes 20:2) "Mondd el Izrael fiainak: »Ha Izrael fiai közül vagy a jövevények közül valaki, aki jövevényként lakik Izraelben, Moloknak ad utódaiból, halállal lakoljon. A föld népe kövezze halálra."


Szerinted a mózesi törvény és Jézus tanításai között mi a lényegi különbség? Alapvetően semmi. Most nem speciálisan a zsidóknak, a körülményeikre vonatkozó törvényeiről beszélek, hanem az egyetemes főbb erkölcsi törvényekre. Tényleg semmi különbség nincs.

Ez az idézett törvény speciálisan az akkori körülményekre adatott, és a zsidóknak kellett elvégezniük az ítéletet is, melyet Jehova meghatározott. Jézus ezt a Törvénygyűjteményt (több mint 500) ebben az értelmében eltörölte, vagyis paragrafusszerű betartását "fára szegezte", ezért a halálával megszűnt. Bár Jézus más evangéliumot hirdetett, de nem tanított más teológiát, igazságot.


Egyetlen lényeges dologban tért el Jézus a mózesi törvénytől. A halála előtti éjszakán így szólt a legközelebbi tanítványaihoz: „Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” (János 13:34, 35). Miért ’új parancsolat’ az, hogy „szeressétek egymást”? A mózesi törvény már kimondta azt a parancsot, hogy „szeresd felebarátodat, mint önmagadat” (3Mózes 19:18). Az új parancsolat azonban nagyobb szeretetet követel, olyat, ami arra indít, hogy odaadjuk az életünket másokért. Maga Jézus tette ezt egyértelművé, amikor kijelentette: „Az a parancsolatom, hogy szeressétek egymást, mint ahogy én szerettelek titeket. Senkiben sincs nagyobb szeretet annál, mint ha valaki a lelkét adja a barátaiért” (János 15:12, 13). Az új parancsolat valójában ezt mondja: „Ne úgy szeress másokat, mint magadat, hanem jobban.” Kétségtelen, hogy Jézus élete és halála jól példázza ezt a szeretetet.


De alapvetően ugyanaz az igazság dominál a krisztusi útban is, mint a korábbi zsidó törvényekben. Ez azt is jelenti, hogy amiért ott közvetlenül halálbüntetés járt, az ma is halálos bűn (pl a fent idézett 3Mózes 20:2-ben lévő is!!), de most nem közvetlenül nekünk, keresztényeknek kell ezt végrehajtanunk, mert Istené az ítélet!


Miről szól az említett vers? A 3Mózes 18:21 szerint: "Ne engedd, hogy Moloknak szenteljenek bárkit is az utódaid közül. Ne szentségtelenítsd meg ezzel Istened nevét. Én vagyok Jehova."


(5Mózes 18:10) "Ne lehessen találni közötted olyat, aki átviszi fiát vagy lányát a tűzön, sem olyat, aki jóslással foglalkozik, mágiát űz, vagy aki előjelek után kutat, varázsló"


Szóval a bűnöknek ezen kategóriáját tiltotta és bűntette Jehova a mózesi törvényben is.

2013. jan. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

"Szerinted a mózesi törvény és Jézus tanításai között mi a lényegi különbség? Alapvetően semmi. Most nem speciálisan a zsidóknak, a körülményeikre vonatkozó törvényeiről beszélek, hanem az egyetemes főbb erkölcsi törvényekre. Tényleg semmi különbség nincs.

Ez az idézett törvény speciálisan az akkori körülményekre adatott, és a zsidóknak kellett elvégezniük az ítéletet is, melyet Jehova meghatározott. Jézus ezt a Törvénygyűjteményt (több mint 500) ebben az értelmében eltörölte, vagyis paragrafusszerű betartását "fára szegezte", ezért a halálával megszűnt. Bár Jézus más evangéliumot hirdetett, de nem tanított más teológiát, igazságot."


Alapvetően semmi különbség???

Mózes mit állított,ki mondta neki,hogy úgy cselekedjen,és szóljon,ahogy tette?

Jézus mit állított,ki mondta neki,hogy úgy cselekedjen,és szóljon,ahogy tette?

Mindketten azt állították,hogy Isten!

Olvastad bárhol a Bibliában,hogy Jézus embert ölt Isten parancsára?

Olvastad,hogy Mózes embert ölt Isten parancsára?

Ez a különbség kettőjük között.Tehát világos,hogy nem gondolhatták teljesen ugyanazt Istenről,és bizony lényegi különbségek voltak gondolkodásukban,fölösleges speciálisan zsidókra vonatkozó törvényekről beszélni,egyszerűen más volt a felfogásuk.Rendben van,hogy "A mózesi törvény már kimondta azt a parancsot, hogy „szeresd felebarátodat, mint önmagadat" de úgy is cselekedett-e Mózes? hát nem egészen.Amikor úgy látta jónak,akkor esetleg igen.Ráadásul önmagának mondd ellent az írásban is,és a gyakorlatban is,mert a másik ember életének kioltása nem a felebaráti szeretetről tesz tanúbizonyságot,lehet itt bármilyen Istenre,Jehovára hivatkozni,ezt bizony nem lehet szőnyeg alá söpörni.



A zsidók körülményeire való hivatkozás pedig nem állja meg a helyét,szerinted Jézus nem hivatkozhatott volna a saját körülményeire? amikor üldözték,gyűlölték,elfogták,megverték,keresztre feszítették?

Hivatkozott rá,elárulta a "szeresd felebarátod törvényt"?

2013. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

"Olvastad bárhol a Bibliában,hogy Jézus embert ölt Isten parancsára?

Olvastad,hogy Mózes embert ölt Isten parancsára?"


De az igazság, mely a törvények mögött vannak ugyanazok! Te csak a büntetés végrehajtás módjáról beszélsz, mint ami különbözik. Erről beszéltem én is. A zsidók, mint Isten választott népe, a mózesi törvény alatt voltak, melynek értelmében kellett (tehát szigorú szabályok és rendelkezések alapján, nem önbíráskodva!) a törvényszegőkkel szemben eljárniuk.


Jézussal ez a Törvényszövetség érvényét vesztette, tehát nem kellett nekik a saját kezükbe venni a büntetés végrehajtását, mert ezt majd Isten fogja megtenni Jézussal, méghozzá Isten "Nagy Napján", armageddonkor.


"A mózesi törvény már kimondta azt a parancsot, hogy „szeresd felebarátodat, mint önmagadat" de úgy is cselekedett-e Mózes? hát nem egészen.Amikor úgy látta jónak,akkor esetleg igen."


Igen, így is cselekedett - nem csak amikor úgy látta jónak! Amennyiben ezzel a szellemmel ellentétesen viselkedett valaki, pl. önhatalmúan, felindulásból, vagy más aljas indokból embert ölt, a "szemet szemért" alapelv érvényesült!!!! Tehát a szimpla "gyilkosság" ott is, akkor is halálos bűn volt.


"Ráadásul önmagának mondd ellent az írásban is,és a gyakorlatban is,mert a másik ember életének kioltása nem a felebaráti szeretetről tesz tanúbizonyságot"


Ezek minden esetben közvetlenül ISTEN ÍTÉLETEI voltak, melyek nem ok nélkül történtek, hanem azért, hogy a megbánás nélkül szándékosan Isten ellen szegülőket, akik megbontották volna a nemzet egységét, és bűnre csábították volna őket, eltávolítsák maguk közül. Azok, akik ellenszegülnek az akaratának, ezután sem számíthatnak semmi jóra az ítélet napon.


"A zsidók körülményeire való hivatkozás pedig nem állja meg a helyét,szerinted Jézus nem hivatkozhatott volna a saját körülményeire?"


Teljesen félreérted a dolgot. A Törvényben lévő rendelkezések nagy része olyan volt, mely az ókori körülményeikkel voltak kapcsolatosak, ma szó szerint nem tudnánk alkalmazni őket. A szellemét viszont tudjuk követni.

2013. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

"Igen, így is cselekedett - nem csak amikor úgy látta jónak! Amennyiben ezzel a szellemmel ellentétesen viselkedett valaki, pl. önhatalmúan, felindulásból, vagy más aljas indokból embert ölt, a "szemet szemért" alapelv érvényesült!!!! Tehát a szimpla "gyilkosság" ott is, akkor is halálos bűn volt."


De azt ki tudta volna ellenőrizni,hogy valóban Istentől kapta az utasítást? ez az,hogy senki.Mert vakon elhitték neki,hogy amit mondd,az csak Isten szava lehet,ezért nem tudták megkülönböztetni a jót a rossztól,hiszen mindenről azt hitték,hogy jó,mert Isten csak jót tehet.Így lesz kiforgatva az ölés,így lesz nemes cselekedetnek beállítva.

Egyébként egy fogas kérdés,Jézus miért törölte el a szóban forgó törvényeket,ha azok valóban Istentől voltak?

2013. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Az, hogy a szeretet nem ítélkezik, butaság. A szeretet és az igazság csak együtt működnek.


Azt nem szereti az Úr, ha valaki a saját értelmét nagyobbra tartja az Úrénál, az ugyanis elképesztő egoizmus.

2013. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

"töftöftöf válasza:


Az, hogy a szeretet nem ítélkezik, butaság. A szeretet és az igazság csak együtt működnek."


Akkor ezek szerint Pál szeretethimnusza nem igaz?

2013. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!