Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miről lehet megtudni, hogy...

Miről lehet megtudni, hogy egy adott gyülekezet kedves-e az Isten előtt? Mit gondoltok erről az igéről?

Figyelt kérdés

ACS, 2. fejezet

44. Mindnyájan pedig, akik hivének, együtt valának, és mindenük köz vala;

45. És jószágukat és marháikat eladogaták, és szétosztogaták azokat mindenkinek, amint kinek-kinek szüksége vala.

46. És minden nap egyakarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret, részesednek vala eledelben örömmel és tiszta szívvel.

47. Dícsérve az Istent, és az egész nép előtt kedvességet találva. Az Úr pedig minden napon szaporítja vala a gyülekezetet az idvezülőkkel.


Szerintetek mit jelent a megtört kenyér és az eledel?



2013. jan. 27. 21:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Egy másik szintén nagyon okos válaszoló (Péter) ezt írja:


"A vagyonközösség nagyon hasznos, ha sok szegény és nélkülöző van a gyülekezetben, hogy segítsék egymást."


Teljesen egyetértek ezzel. Amúgy meg, hogy néz ki, amikor valakinek 5 lakása van, a többiek meg koldulnak?

Ennél már csak az jobb, amikor több milliós bálványokat kell nyaldosni.


És azzal is egyetértek, amit a kedves első válaszoló is leírt már, ami lényegében a kereszténység alapja. Csak nem mindenkinek sikerül megérteni.

Tehát megint csak Péterre tudok hivatkozni. Nem a gyülekezet neve számít, hanem a célja.

2013. jan. 29. 04:18
 12/15 A kérdező kommentje:
Mennyivel szebb lenne, ha az emberek egymásért élnének és nem a tőrödj magaddal elv szerint :D
2013. jan. 29. 04:27
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem D betűt, akortam hanem S betűt. :S
2013. jan. 29. 04:28
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát a leginkább abból lehet megtudni, hogy az amit tesz az adott gyülekezet öszhangba van-e azzal amit a Biblia ír. Írás szerinti bizonyítékora van szükség, hogy ezt meglehessen tudni.
2013. jan. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Maradj meg annak aki vagy!

A kezedben van a Szentírás, a lelkedben van a hited,nem kell ennél több hidd el nekem.

De mivel mi emberek tartozni szeretnénk valahova, mindig keressük azokat a közösségeket ahol szívesen vagyunk látva és mi tagadás ilyenből rengeteg van. Nekem van egy tanácsom, ha akarod elfogadod ha meg nem akarod akkor minden bizonnyal elveted.

A helyzet az,hogy nagyon kell vigyázni,hogy milyen döntést hozol ha majd elhatározod magad,hogy hova akarsz tartozni. Néha az a legveszélyesebb ami a legközelebb áll a valósághoz,erre nagyon oda kell figyelni.Nem akarok megnevezni egyetlen felekezetet vagy gyülekezetet sem, mert akkor talán befolyásolnálak és ez nem helyes. Amit ajánlani tudok az az,hogy bíz Istenbe és kérjed,hogy vezessen el arra az útra ami hozzá vezet. Lehet,hogy meg fogsz lepődni amikor megkapod a választ,de az lesz az ami neked van kijelölve. Ezt csak azért írtam le,mert ezt nem mi döntjük el, tartozhatsz bármelyik felekezethez nem az fogja meghatározni,hogy jó úton jársz vagy sem, hanem az egyedüli dolog ami meghatározza, az a hited és a kitartásod azon a keskeny ösvényen ami ki van jelölve a számodra.

Ha erős hitű vagy akkor Isten egy olyan gyülekezetbe fog majd irányítani ahol nagy szükség van rád, ahol segíthetsz másokon megtalálni a helyes utat az élethez.Ha meg gyenge vagy, akkor majd Isten a legjobbak közé fog irányítani,hogy megerősödj a hitben és,hogy ha majd eljön a te időd akkor használni tudjon abban a küldetésben ami ki van jelölve a számodra. Az emberek abban a tévhitben élnek,hogy csak egy igaz vallás van....nem! Ez hatalmas tévedés! A vallások mind egyformák,mind az övét tartja az igazinak, és ebben az örök vitában, harcban, megfeledkeznek Istenről,megfeledkeznek Jézusról és tanításairól mert elvakítja őket a "hatalomra" törekvés, a bizonygatás,hogy "az enyém az igazi nem a tiéd!" és ettől a pillanattól kezdve kizárják magukból a szeretetet az alázatot, és a megértést.Sajnos ilyenek vagyunk mi emberek,mi akarunk dönteni Isten helyett,mi akarjuk megmondani,hogy mi a jó és mi a helyes, ahelyett,hogy bíznánk Benne,saját magunk próbáljuk megváltoztatni a dolgok menetét,és ez nem helyes.

"Vegyétek föl magatokra az én igámat,és tanuljátok meg tőlem,hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok,és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek."(Máté 11,29)

Én azt hiszem,hogy ezt a leckét még sokan nem tanulták meg!

Légy alázatos,bátor,kitartó a hitben és akkor minden bizonnyal megtalálod azt amit keresel.

Remélem segíthettem.

Az Úr legyen veled!

2013. febr. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!