Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy gyereket megkeresztelte...

Ha egy gyereket megkereszteltetnek a szülei, muszáj neki keresztszülő? Anélkül nem lehetséges a megkeresztelése?

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet,kell keresztszülő.
2013. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mit tegyen az a pár, aki nem tud keresztszülőt biztosítani?
2013. febr. 10. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Megkér a plébánián valakit.
2013. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Nos a kérdésem az:

Jézusnak vagy az apostoloknak kik a kereszt szülőjük?

Volt nekik egyáltalán?


Hány évesek voltak akkor, és miért nem kereszteltek meg Jézus idejében csecsemőket, gyerekeket?

Ha valaki tudja mit jelent megkeresztelkedni az tudja miért nem csecsemő korban kell.


Amikor Jézus Krisztus elkezdte nyilvános szolgálatát, hagyta, hogy Alámerítő János bemerítse őt a vízbe. A Biblia arról tudósít, hogy akkor Jézus így szólt Istenhez: „Jövök, hogy cselekedjem a te akaratodat”

A keresztelkedés ne a keresztény élet végét, hanem a kezdetét jelenti, és az aki ezt megteszi annak tudnia kell, hogy az Isten akarata cselekvésében kell tevékenykednie és úgy kell élnie ahogy Jézus parancsolta.


Biztos, hogy a gyermek tudja vállalni az ezzel járó kötelezettségeket?

Azok keresztelekedtek meg Jézus idejében is akik azt az életet munkát akarták élni amit Jézus is.

2013. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar mindenki Jehova lenni! Aki a saját vallását akarja követni, az megkeresztelteti a gyerekét. Ha a gyerek felnő, és vallást akar változtatni, bármikor megteheti.

Mint írtam, akár a plébánián is megkérhetsz valakit, ha előre szólsz a papnak.

2013. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Vannak kivételes esetek, normál esetben pap vagy diakónus végezhet keresztelés, de érvényes keresztelést végezhet bárki, de ez csak szükséghelyzetben. Ilyen esetben nem általában keresztszülő sincs.

De gondolom itt most nincs vészhelyzet, hanem egy felkészült, előre megfontolt keresztelésről lesz szó. Valakit ilyenkor találni kell, de ez lehet bárki, felnőtt, megkeresztelt, megbérmált személy. Nekem pl. igazából nincs keresztszülőm, azt tudom, hogy nagymamám tartott a keresztvíz alá, valószínűleg a nagyszüleimet írták be hivatalosan keresztszüleimnek, de nem tudom.

2013. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%

Én sem szeretnék Jehova lenni, és soha nem is leszek az.

Én csak a tanúja akarok, vagy szeretnék lenni,maradni az Isten mindenhatóságát nem kívánom megszerezni magamnak.

2013. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

És mond, azt nem érzed cikinek, hogy beleszólsz olyan beszélgetésbe, amihez semmi közöd, csak azért, hogy kötözködj?

Persze, itt könnyű, mert itt nem kell félni attól hogy lekennek egyet, hogy minek tolakszol oda. A gyakorikerdesek.hu-n a kérdések egy része olyan, hogy azonnal látszik, hogy neked, mint Jehova tanújának egyáltalán érdemes-e megnyitnod, pláne válszolnod. Aztán, ha valaki rád förmed, akkor meg vagy sértődve, hogy titeket mindenki bánt. Olyan ez, mintha bemennél egy hetero bárba és odamennél egy turbékoló párhoz, hogy ajánlatot tegyél a veled azonos neműnek.

Csak teleszemeteled a kérdést, aztán akit tényleg érdekel a válasz, az alig találja meg. Én is csak azért bátorkodom ezt leírni, mert a kedves kérdező az egyértelmű választ már megkapta.


A keresztszülő egyrészt a keresztelés tanúja, aki igazolja, hogy megtörtént a keresztség, másrészt a gyermek kísérője (imában, példában, tettben) a keresztény életben. Ezért szabnak feltételeket, hogy hiteles tanú és biztos támasz lehessen.

Bár az utóbbinak kevésbé, de az elsőnek tökéletesen megfelel egy "idegen", én is többeknek vagyok szükségből a keresztszülője. Nem annyira gáz.

2013. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!