Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatnám meg, hogy...

Honnan tudhatnám meg, hogy Isten szánt-e nekem társat, vagy az örök egyedüllétre kárhoztatott?

Figyelt kérdés

Általában bírnak az emberek, hozzám futkosnak, ha valami bajuk van. A lelki szemetesség mellé a gyógyítás hivatását is választottam és próbálok haladni ezen a nem könnyű úton.

De néha úgy érzem, egyre nehezebben tudok segíteni másoknak, mert nekem - mint ember - nem segít semmi.

Valahogy azt gondolják, egy ilyen "lelki guru"-nak nem lehetnek problémái.

A problémám viszont nagyon prózai: nincsenek barátaim, csak "páciensek", olyan meg aki bármiért is szeretne - nos, soha nem akadt.

Kezdem feladni ezen a téren a vágyaimat, de szeretném valahogy megtudni: Isten arra ítélt vajon, hogy halálomig társ nélkül éljek? Mert amit vállaltam, feltétlen is azonnali segítségnyújtás jelent, a nap bármely percében hívhatnak.

Tudom ezt milyen nehéz összeegyeztetni bárkinek is, elviselni hogy esetleg egy karácsonyi vacsorán kell rohannom a beteghez.

Szeretném valahogy, valami módon megtudni, hogy rendezkedjek be az életem további részére.

De hiába kérdem Istent, mintha süket fülekre találnék.


2013. febr. 18. 02:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A vallásosság pedig, eleve kizárja a "varázslást".
2013. febr. 19. 13:22
 12/15 anonim ***** válasza:
Isten azt akarja, hogy boldog légy. Ha te társ nélkül boldogtalan vagy, akkor Isten nem akarja ezt. Imádkozz, kérd, hogy adjon egy társat és lehet nem azonnal, de megadja.
2013. febr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Kezdem feladni ezen a téren a vágyaimat, de szeretném valahogy megtudni: Isten arra ítélt vajon, hogy halálomig társ nélkül éljek?"


Nyugodtan veheted úgy hogy a kérdésedre a válasz ez:


Lk 11,9 - Azt mondom azért nektek: kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek.


Vagyis imádkozz azért hogy jó férjet vagy feleséget küldjön hozzád Isten és segítsen abban hogy családot alapíthassatok. Higgy benne hogy ezt meg is fogod kapni, hiszen a Bibliában ott az igéret. Az is nagyon jó ha már előre megköszönöd Istennek és dicsőíted Őt azért amit még nem kaptál meg. Ha így teszel akkor ezzel megmutatod Istennek hogy mennyire bízol benne és így biztos nem fogsz csalódni.


Ha katolikus vagy akkor ajánlom kérd Szent József közbenjárását, tapasztalatból mondom hogy ő nagyon jó közbenjáró családi ügyekben, nekem is segített amikor kértem egy nagyon fontos ügyben. (ami "véletlenül" pont Szent József ünnepnapján oldódott meg)


De hiába kérdem Istent, mintha süket fülekre találnék.


Én is sokáig úgy gondoltam hogy soha nem fogok tudni normális házasságban élni mert úgy tűnt mintha nagyon szerencsétlen lennék ilyen téren. És tényleg sok évet kellett várnom de mostanra van egy nagyon klassz kis családom egy gyönyörű 19 hónapos kislánnyal. :) Utólag pedig belátom hogy a várakozásra szükség volt, mivel sokáig én magam voltam lelkileg alkalmatlan a házasságra. A lelki szenvedés által tudtam megeddződni, megerősödni. Ez készített fel hogy később majd minél jobb apa és férj lehessek. Szóval amit Isten adott az a lehető legjobb volt. A rossz dolgok is az én érdekemet szolgálták.

De ezzel nem akarom azt mondani hogy neked is éveket kell még várnod. Még ha még várnod is kell, imával biztos hogy le tudod rövidíteni ezt az időszakot.


Kívánom hogy Isten áldjon meg és adjon neked is olyan klassz családot mint amilyennel engem is megáldott!

2013. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ezt találtam neked:


[link]

2013. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Kedves (Istent és bennünket) kérdező! Vajon találtál már azóta társat magadnak? (Tulajdonképpen azt sem tudom, lány vagy-e vagy fiú :)).
2014. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!