Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui! Tudnátok válaszo...

Jehova tanui! Tudnátok válaszolnátok egy pár kérdésemre, észrevételeimre? Pl Hogy miért teszitek Isten nevére a hangsúlyt? Isten neve üdvözít? Csakk akkor lesz üdvözsségem ha Használom Istennek nevét? Csak a Jehova tanui Üdvözülnek?

Figyelt kérdés

A Jehova tanúi első legfontosabb tanítása az Istennek a nevének a használata.

Nem tagadom Istennek a neve Jehova ezzel nem állok vitába.De biztos az ,hogy a Biblia Isten nevére teszi a hangsúlyt Istennek a neve üdvözít?Ha így lenne miért küldte el Jézust?

A Jehova tanúi kedvenc példája Isten nevére a

:Róma 10,13 Mert minden, a ki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik.

Jézus míg nem jött el addig a Biblia őt is Úr ként említette.


Pl:Jóel próféta könyve 2, 32 rész

De mindaz, a ki az Úrnak nevét hívja segítségül, megmenekül; mert a Sion hegyén és Jeruzsálemben lészen a szabadulás, a mint megigérte az Úr, és a megszabadultak közt lesznek azok, a kiket elhí


itt maga Pál apostol hozza fel a

joel 2:32 pédának és meg is magyarázza ,hogy kit is jelent itt az Úr !


pl:Apcsel 2,16,21-22,

16.Hanem ez az, a mi megmondatott Jóel prófétától:

21.És lészen, hogy mindaz, a ki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik.

22.Izráelita férfiak, halljátok meg e beszédeket: a NÁZÁRETI JÉZUST, azt a férfiút, a ki Istentől bizonyságot nyert előttetek erők, csudatételek és jelek által, melyeket ő általa cselekedett Isten ti köztetek, a mint magatok is tudjátok.


Itt maga Pál Apostol hozza fel a Joel 2,32 és meg is magyarázza ,hogy Jézusról szól az ige.

A másik ,hogy a Jehova tanúi szerint a Bibliában több mint 1000 helyen szerepel Istennek a neve és ahol Úr van ott igazából Jehova van.Nah most ha ez így lenne akkor a két ige példa helytelenné válna a Pál apostol is szóról szóra idézi a Joel 2,32 így a biblia fordítás sem lehet rossz.

És ha a Jehova tanúi nak igaza van és Isten nevében van üdvözség akkor a Biblia miért hangsúlyozza annyira Jézus nevét?Ha Isten nevében az az üdvösség mi értelme volt Jézus halálának miért küldte el Isten Jézust?

A Biblia világosan és határozottan kimondja ,hogy Jézus nevében van a mi üdvözségünk.


Apcsel 4,10-12

10.Legyen tudtotokra mindnyájotoknak és az Izráel egész népének, hogy a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által, a kit ti megfeszítettetek, kit Isten feltámasztott halottaiból, az által áll ez ti előttetek épségben.

11.Ez ama kő, melyet ti építők megvetettetek, mely lett a szegeletnek fejévé.

12.És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.


A mit még észre vettem ,hogy a Jehova tanúi szerint nevén kell szólítani Istent!

És ez hova van írva?

Azt írja a Biblia ,hogy tudni kell Isten nevét de nem kötelez arra.

Azért tanítják ezt mert azt hiszik ,hogy Isten nevében van az üdvözség.

De most egy pl ha van egy gyerek az a gyerek nem szólítja néven az apukáját de

biztos mindegy gyerek tudja az apukája nevét mégis apunak szólítja mert az apukája.

Nézzük meg ,hogy mutatják be egymást Isten és Jézus!


pl:Máté 3,17

És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm.



pl:János 5,43

Én az én Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok be engem; ha más jőne a maga nevében, azt befogadnátok.


PL:máté 6,9

Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved;


pl:Máté 23,9

Atyátoknak se hívjatok senkit e földön; mert egy a ti Atyátok, a ki a mennyben van.


pl:Máté 27,46

Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?


Ezek az igék mind azt bizonyítják,hogy Jézus Krisztus Isten fia!:)És hogy Jézus atyának szólítja úgy is tanít róla mint a mi atyánkról.

Amásik amikor Jézus a kereszten halála pillanatában sem mondta ki Isten nevét ha Isten nevében lenne az üdvözség akkor biztos ,hogy kimondta volna de nem mondta ki.

A Biblia nem azt tanítja szólítsuk nevén Istent és üdvözölünk.

Ezt csak a Jehova tanúi hiszik.Ami még nagyon zavart engem az ,hogy azt hiszik csak nekik van üdvözségük.Jézus mikor a földön járt hány embert meggyógyított és ha oda ment hozzá valaki azt nem küldte el.Senkit sem utasított el aki hit benne!Ez mai napig így van .Ha valaki hisz Jézusban és megkeresztelkedikk az üdvözül ezt senki sem veheti el tőle. És senki sem sajátíthatja ki az üdvözséget mert Jézus mindenkiért meghalt ,nem számít milyen felekezethez tartozik aki vallja az Úr Jézust messiásnak az Élő Isten fiának az üdvözül.


A másik furcsa a Jehova tanúiban a nevük.Mit tanít a Biblia kinek vagyunk mi a tanúi?

Az Apostolok kinek a tanúi tanítványi voltak?Kinek a nevében keresztelkedünk meg?Kinek a nevében eszünk és iszunk és adunk hálát Istennek.Jézuséi vagyunk vérét adta értünk!


Pl: 1Korintus 3,23

Ti pedig Krisztusé, Krisztus pedig Istené.


Az igaz keresztények Jézus tanúi mert aki nem Jézus tanúja az Istenné sem.


2013. febr. 22. 18:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat sajnos a Jehova tanúinak mindig fekete marad a tej!
2013. márc. 6. 11:12
 12/12 Szilárd47 ***** válasza:

Nem vagyok Jehova tanúja, sőt igazából hívő sem, de nem gondolom, hogy számukra a tej fekete lenne.


A világ számos vallásában az isteneknek neve van. Brahma, Visnu, Síva; Izisz, Ozirisz; Zeusz, Pallas Athené stb, stb. stb.... Miért érzed ezt ennyire meghökkentőnek a Biblia esetben?


A mai ember számára név csupán egy "kartotékadat", ami arra szolgál, hogy a sok-sok embert valahogy be lehetne azonosítani.

Az ókori embereknek azonban egészen más fogalmaik voltak a névről, ők hittek a nevek mágiájában. A név s a név viselője spirituális értelemben összekapcsolódott. A név az adott lény szimbolikus leképezése. Nincs elég hely hogy ezt részletesen kifejtsem, de indításnak talán ennyi is elég.

2015. dec. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!