Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tízparancsolat parancsai...

A tízparancsolat parancsai ugyanolyan súlyúak?

Figyelt kérdés
Aki valamelyiket megszegi, az elkárhozik?
2013. febr. 24. 21:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A zsidó vallásban nincs kis és nagy parancs, mind a 613-at meg kell tartani, azért parancsolta ezeket az Örökévaló ( áldott a Neve ), mert ezek ÉRTÜNK vannak.

"Tartsátok meg rendeleteimet és törvényeimet, melyeket ha megtesz az ember, él általuk " ( 3Móz 18:5 ) nagyaon fontos: "él általuk" és nem meghal általuk.

Viszont elkárhozásról sincs szó, mert I-ten ( áldott a Neve ) elrendelte az Engesztelõ Napot, amikor megbocsátja bûneineket. Persze, kellõ bûnbánat után.

Ami a kereszténységet illeti:

"Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. NEM MEGSZÜNTETNI JÖTTEM, hanem teljessé tenni. Bizony mondom nektek, MÍG ÉG ÉS FÖLD EL NEM MÚLIK, EGY I BETÛ VAGY EGY VESSZÕCSKE SEM VÉSZ EL A TÖRVÉNYBÕL, hanem minden beteljesedik. Aki tehát csak egyet is eltöröl e legkisebb parancsok közül, és úgy tanítja az embereket, azt igen kicsinek fogják hívni a mennyek országában. Aki viszont megtartja és tanítja õket, az nagy lesz a mennyek országában." ( Hegyi beszéd, Mt 5:17-19 )

De amennyire tudom, a bûnbánat után ott is van megbocsátás.

2013. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!