Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi nektek miért jó...

Jehova Tanúi nektek miért jó az, ha ezzel a viselkedéssel megutáltatjátok magatokat mindenkivel?

Figyelt kérdés

Az erőszakos térítésről, és becsöngetésekről, házalásokról beszélek.

Miért nem értitek meg, hogy ha valaki, annyit mond, hogy KÖSZÖNÖM NEM, akkor nem hajlandó hozzátok belépni? Aki be szeretne, az úgyis megkeres titeket.

De már kezd elfogyni a türelmem. Harmadszor küldtem el a jehovásokat, mert egyszerűen nem értik, meg, hogy NEM térek át.

Az utcán is leszólítgatják az embereket, és nem értik meg, ha valaki nem-et mond.



Vagy csak nekem vannak efféle tapasztalataim? Mert már 2-szer ébredtem úgy reggel, hogy izomból rátenyerel a csengőre.

Pluszba elárasztják a postaládákat a szennylapjukkal.


2013. márc. 7. 11:19
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

Miért kell ennyire erőszakosnak lenni?



Mással volt ilyen? Hogyan hagyták békén?

2013. márc. 7. 11:23
 2/35 anonim ***** válasza:
46%
Hozzám még csak egyszer jöttek, utcán szoktam velük összefutni, de nem zavarnak, tisztelem a hitüket.
2013. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
59%
Utálok bunkónak lenni, de velük a kedves elutasítás nem működik. Vagy ordenáré stílusban elküldöd őket, vagy felkészülsz és keresztkérdésekkel a sarokba szorítod őket.
2013. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

De miért csinálják ezt? Ez még a Bibliában sincs bent, hogy "menj házról házra". Hiába állítják ezt...

Nem értem, hogy miért nem képesek felfogni, ha valaki nem-et mond.

2013. márc. 7. 11:47
 5/35 anonim ***** válasza:

Én életemben 2x találkoztam tanúval, akiről tudtam, hogy az.

Egyszer utazás közben, amikor kisebb voltam. Egyszer pedig felcsöngettek hozzám. Egyiknek azt mondtam, hogy hiszek Istenben, a másiknak már nem emlékszem mit. Valami hasonlót.

Azóta olyan a környék, mintha kihaltak volna.

2013. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
41%

Jót akarnak, csak nem mindegyiküknek jó a kommunikációs képessége. A legőszintébb jó szándék vezérli őket a térítésre, csak nem mindig sül el jól a dolog, mert többen közülük még nem látták be azt, hogy erőszakkal senkinek se lehet jót akarni, mert az erőszak csak ellenkezést és ellenszenvet szül.

Jó szándék, rosszul kivitelezve.

2013. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
10%
Mostanában azért járnak sokat, mert 26-án ünneplik Jézus halálát, erre hívják meg az embereket. Hozzám egy nap kétszer is becsöngettek. Finoman utasítom el őket, értenek a szép szóból. Újságjukat elfogadom, utána eldobom,ne kerüljön olyanok kezébe, akiket ez érdekel. Ne mossák az emberek agyát.
2013. márc. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 ms91 ***** válasza:

Állítólag ez hatásos:


( http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2.. )


Sok sikert! xD

2013. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem feltűnő neked, hogy gyakran egymásnak ellentmondó "jó tanácsokat" kapsz kívülállóktól? A te és mások véleménye gyakran nem egyezik alapkérdésekben sem rólunk.

Ezt írod: "Az erőszakos térítésről, és becsöngetésekről, házalásokról beszélek."


Milyen az, hogy "erőszakos térítés" - kíváncsi lennék az őszinte (nem tudálékos és vádaskodó, történelmet nem ismerő) véleményedre. Egyáltalán mi az, hogy "térítés" és Jehova Tanúi ma ezt csinálják-e, vagy valami mást?!


Hogyan lehet nem "izomból" becsöngetni, mi a különbség? A ti csengőtök a nyomáserővel arányosan hangosodik?


Valamint azzal vádolsz, hogy "házalunk". Mi is az?


Csak mert nem árt tisztában lenni a fogalmak jelentésével, mielőtt másokat megvádolunk velük!


"Miért nem értitek meg, hogy ha valaki, annyit mond, hogy KÖSZÖNÖM NEM, akkor nem hajlandó hozzátok belépni?"


És te miért nem érted meg, hogy nem a "beléptetés" a célunk?!


"Aki be szeretne, az úgyis megkeres titeket."


Tessék a válasz a bibliából:


[link]

2013. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
44%

Pál apostol ezt írta:

"Mert tetszett az Istennek, hogy az ige hirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket."


Ami az embereknek bolondság az a Teremtőnek nem az.

Ha elutasítod, nem a tanuk személyét utasítod el, hanem a teremtőt.

Ők csak szolgák akik végzik a parancsot amit Jézus határozott utasításba adott azoknak akik azt állítják, hogy az Ő követője.

S egyúttal ez egy prófécia.

Az utolsó napokban Isten országának evangéliumát hirdetik az egész lakott földön és akkor jön el a vég.


Istennel szállsz szembe, ha ezt a kijelentést megakarod szüntetni .Máté 24:14./olvasd el ennek be kell teljesülnie/

Ez a bibliában le van írva és ezt nem akadályozhatod meg Isten kijelentése.

2013. márc. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!