Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi nektek miért jó...

Jehova Tanúi nektek miért jó az, ha ezzel a viselkedéssel megutáltatjátok magatokat mindenkivel?

Figyelt kérdés

Az erőszakos térítésről, és becsöngetésekről, házalásokról beszélek.

Miért nem értitek meg, hogy ha valaki, annyit mond, hogy KÖSZÖNÖM NEM, akkor nem hajlandó hozzátok belépni? Aki be szeretne, az úgyis megkeres titeket.

De már kezd elfogyni a türelmem. Harmadszor küldtem el a jehovásokat, mert egyszerűen nem értik, meg, hogy NEM térek át.

Az utcán is leszólítgatják az embereket, és nem értik meg, ha valaki nem-et mond.



Vagy csak nekem vannak efféle tapasztalataim? Mert már 2-szer ébredtem úgy reggel, hogy izomból rátenyerel a csengőre.

Pluszba elárasztják a postaládákat a szennylapjukkal.


2013. márc. 7. 11:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
57%

9: "Hogyan lehet nem "izomból" becsöngetni, mi a különbség? A ti csengőtök a nyomáserővel arányosan hangosodik? "


Ha ok nélkül csengetsz - és nekem a térítés az ok nélküli zaklatás az otthonomban - akkor tök mindegy hogy rátenyerelsz vagy csak rálehelsz a csengőmre, akkor te egy erőszakos zaklató vagy.

2013. márc. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
80%

9-esnek:


Engedd meg, hogy felvilágosítsalak, mire gondolt a kérdező mikor a kérdést kiírta, ha neked ez ennyire nem egyértelmű vagy világos, mint sok más hozzászólónak eddig...


Az erőszakos térítés az mikor kéretlenül is hatodjára megpróbáljátok az embert rábeszélni a ti hitetekre, gondolkodásmódotokra. Szó szerint ránk erőszakoljátok. A reggel 7 órai ébresztésnek meg különösen örül az ember úgy általában is.


Az izomból becsöngetés jelentése: Rajta felejted a kezed a csengőn és addig nyomod míg bírod szusszal, többször tapasztaltam én is.


A házalás azt jelenti, hogy házról házra járva próbálsz eladni valamit. Jelen esetben magatokat, vagy a hiteteket a meggyőződéseteket attól függetlenül kérte e valaki vagy sem.


Ha nem a beléptetés a célotok akkor miért nem tudjátok felfogni, hogy rajtatok kívül létezik más is különböző gondolkodásmóddal, érzésekkel és valószínűleg van elképzelése a világról és Istenről is. Nos azzal, hogy ti ezt nem tartjátok tiszteletben és megpróbáljátok összehasonlítgatásokkal jobb fényben feltüntetni a saját hiteteket egészen egyszerűen szólva: undorító.


A válaszod amit belinkeltél egyáltalán nem a bibliából van, hanem abból a már átírt és saját szájízetek szerint megformált valamiből amit még csak korábban sem lehetett volna bibliának hívni...


Egyébként nem értem mire ez a nagy felháborodás, miért nem tudjátok elfogadni, hogy az emberek a hátuk közepére sem kívánnak titeket? Egyszerűen ezzel a viselkedéssel ezt a reakciót váltjátok ki, nincs ezen mit csodálkozni!

Az embereket nem a hitetekkel kellene megtanítani, meg arra, hogy ti mit bogarásztatok ki a bibliából és azt hogyan kell érteni szerintetek, hanem az egyszerű normális Istenhitre amiben nem emlegetitek fel a jehovátok nevét minden mondatban, csak általánosságban beszélni róla. Ez azért lenne hasznos, mert így az ember nem egy újabb vallást látna a tiétekben is, hanem valóban a hit és vallás felé fordulna, aztán majd kiválasztja, hogy neki melyik vallás a szimpatikus. Nem így van?

2013. márc. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Kedves 11-es válaszoló!


"Ha ok nélkül csengetsz - és nekem a térítés az ok nélküli zaklatás az otthonomban - akkor tök mindegy hogy rátenyerelsz vagy csak rálehelsz a csengőmre, akkor te egy erőszakos zaklató vagy."


De azt én honnan tudjam, hogy te így gondolkozol? Ilyen alapon sehova sem volna szabad becsöngetni, mert hát vannak intoleráns emberek. És ha éppen egy öngyilkost mentünk meg ezzel? És ha egy kábítószeres szokik le a halálos drogokról, a cigis a füstülésről, az erőszakos a felesége veréséről mond le, mert megismerte Jehovát, a Biblia istenét, aki megérintette a szívét, és változtatott az életmódján?!! Mindenkit hagyjunk a fenébe, nehogy véletlenül "megsértsünk" olyanokat, mint te, aki "zaklatásnak" veszi ezt?


Tudod, ezért mondták az apostolok az első sz.-ban, hogy inkább Istennek kell engedelmeskedni, mint embernek!

2013. márc. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

"Az erőszakos térítés az mikor kéretlenül is hatodjára megpróbáljátok az embert rábeszélni a ti hitetekre, gondolkodásmódotokra. Szó szerint ránk erőszakoljátok."


Mit engedsz "rád erőszakolni" - vagy csak vádaskodsz, hogy hatásos legyen a szöveged????


Ha megengeded felvilágosítanálak, hogy mit is jelent kb. az "erőszakos térítés":


[link]


A 12-es bekezdéstől ajánlom a konkrét válasz miatt, de az egész cikk is fontos, mert arról szól, hogy a Tanúk mit és miért tesznek. A 12-es bekezdés alcíme:


Térítés vagy evangéliumhirdetés?


Egy részlet:


"Mindenki maga döntheti el, hogy elfogadja-e a jó hírt, vagy sem. Semmiféle kényszert nem kell éreznie. Ha valaki azt érezne, akkor semmi értelme nem lenne a megtérésének. Az imádat csak akkor elfogadható Isten előtt, ha szívből jön (5Mózes 6:4, 5; 10:12)."


"A reggel 7 órai ébresztésnek meg különösen örül az ember úgy általában is."


Hol mennek hozzád reggel 7-re? Ne kábítsuk már egymást! Egyébként pedig bárkinek bármilyen időpont lehet túl "korán" (pl. éjszakás volt, mint most én vagyok :)), ezt meglehet érteni, s ha véletlenül kifogunk egy ilyent, elnézést kérünk. Látod, ezért is előnyös Jehova Tanújává lenne, mert akkor már nem keresnek tanúskodás céljából :)))!

Persze ez csak vicc, mert sok tanulás és a tanultak szívbe zárása előzi meg a keresztelkedést, nem lehet csak hirtelen felindulásból - mint sok más egyházban - megkeresztelkedni.


"Az izomból becsöngetés jelentése: Rajta felejted a kezed a csengőn és addig nyomod míg bírod szusszal, többször tapasztaltam én is."


Én még nem! Mint a 7 órát sem. De legyen igazad!


"A házalás azt jelenti, hogy házról házra járva próbálsz eladni valamit. Jelen esetben magatokat, vagy a hiteteket a meggyőződéseteket attól függetlenül kérte e valaki vagy sem."


Akkor talán nézd meg egy értelmező szótárban.


"Ha nem a beléptetés a célotok akkor miért nem tudjátok felfogni, hogy rajtatok kívül létezik más is különböző gondolkodásmóddal, érzésekkel és valószínűleg van elképzelése a világról és Istenről is."


De, felfogjuk - hitted volna???? Pont azért megyünk el hozzátok. Pont azért, mert pontosan tudjuk, hogy mások, másféle istenképe általában milyen gyümölcsöket terem. És nem mondhatod, hogy Jézus nem beszélt arról, hogy különbség van igaz és hamis között, valamint ebből fakadóan különbség van a cselekedeteik között is! (Jó gyümölcsük, rossz gyümölcsök)


"A válaszod amit belinkeltél egyáltalán nem a bibliából van, hanem abból a már átírt és saját szájízetek szerint megformált valamiből amit még csak korábban sem lehetett volna bibliának hívni..."


Pedig a tiédben is az van - ha van egyáltalán.


"miért nem tudjátok elfogadni, hogy az emberek a hátuk közepére sem kívánnak titeket?"


De, ezt is elfogadjuk, ha nem fogadnánk el, nem mennénk senkihez. De az emberek sokfélék (te írtad az imént!!), így aztán azt is tudjuk, hogy sokan pedig várnak minket, várják a bibliai igazságot, az IGAZSÁGOT.


"Ez azért lenne hasznos, mert így az ember nem egy újabb vallást látna a tiétekben is, hanem valóban a hit és vallás felé fordulna, aztán majd kiválasztja, hogy neki melyik vallás a szimpatikus. Nem így van?"


Persze hogy nem. Nem az ember szimpátiájára van bízva az isteni igazság. Régen rossz lenne, ha ez határozná meg az "igazságot" - mint ahogy rossz is ez miatt ennek az elcseszett világnak!!

2013. márc. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Izomból nyomja a csengőt = addig nyomja amíg valaki ki nem nyitja az ajtót. Volt hogy 10 percig folyamatosan csöngetett.


Házalás = Bekopogtatnak/csengetnek mindenhova, hogy térítsenek, és NEM értik meg, ha az ember nem kíváncsi rájuk, mert más dolga van.


Nem értik meg a NEM szót, magasról tesznek rá, ha az ember nem akarja hallgatni őket, egyszerűen mondják tovább. Ezzel az erőszakos és bunkó viselkedéssel a JT-k csak azt érik el, hogy mindenki megutálja őket.

Volt régen egy közvélemény kutatás, és a "Kik térítenek sokszor?" vagy vmi ilyesmi kérdésre az emberek többsége a Jehova Tanúit mondta.


Egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet megérteni azt, ha az ember elmondja, hogy nem szeretne áttérni más hitre.

2013. márc. 9. 09:38
 16/35 lsandor ***** válasza:
40%

Ha azért néznek ránk rossz szemmel, mert engedelmeskedünk a Biblia útmutatásának, akkor rendben.

Cselekedetek 5: 28, 29

2013. márc. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
40%

Szia


Bocsánatodat kérem, ha hittársam esetleg zavart téged.


....miért jó?

Ennek a munkának az eredményeképpen a világban 19 000 000 személy vesz részt az összejöveteleinken.

Számunk folyamatosan növekedik a prédikálás eredményeképpen.


Remélem lesz olyan alkalmas idő amikor te is meg tudsz mejd hallgatni minket:)

2013. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

"Ha azért néznek ránk rossz szemmel, mert engedelmeskedünk a Biblia útmutatásának, akkor rendben. "


Sehol nincs leírva a Bibliában hogy házalni kell, Jézus sem házalt, hanem tanított tereket, hegyeken, és aki akarta, meghallgathatta. Senki nem szaladt utána ha továbbment.

Bibliában pont az van : "Ne járjatok házról házra"

2013. márc. 10. 12:12
 19/35 anonim ***** válasza:
59%

"Ha azért néznek ránk rossz szemmel, mert engedelmeskedünk a Biblia útmutatásának, akkor rendben. "

Meg a hasonló kommentesek:


Ez úgy h*lyeség ahogy van. Jézus SENKIT nem akart rábeszélni a saját hitére. Aki szerette volna, az követte, aki azt mondta, hogy "köszönöm nem", az mehetett tovább a saját dolgára, senki nem ráncigálta vissza.

Pont az van a Bibliában, hogy ne házaljanak, de ti pont az ellenkezőjét állítjátok.


Miért olyan nehéz felfogni, hogy ha valaki be akar hozzátok térni, az majd MEGKERES titeket? Ezzel a mindenhova bekopogás/csöngetéssel ti pont az ellenkezőjét éritek el, hogy senki sem lesz rátok kíváncsi.

Hozzám is már jöttetek párszor, de a kedves, tisztelettudó NEM-ből egyikőtök sem ért.

Kevésbé lennének ellenszenvesek az emberek akkor, ha ti is csak tereken tanítgatnátok olyanokat, akiket ez érdekel. De akit nem érdekel azt hagyjátok már békén...


Nem értelek titeket. Fel vagytok háborodva, hogy miért ilyen ellenszenves veletek sok ember, hát pont az erőszakos házalás, és levakarhatatlanságotok miatt.

2013. márc. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
10%
Sziasztok! Kedves nemtanúk ha hiszitek ha nem ezeket nem tudjátok lerázni mert olyanok mint a rüh,minél jobban kaparod annál jobban viszket. Hozzám kezdtek járni 95 ben 2 tanú. Visszautasítottam őket vagy 5x is. Végűl beleuntam mivel pont éjszakai müszakis voltam lepihentem du,ezek jöttek és nyomták a csengőt mint örült. Na akkor lett elegem belölük. Van egy németjuhászom feltettem a szájkosarat a kutyára kinyitottam az ajtót és csak annyit mondtam,hogy csipd meg. Hát én még nem láttam jehovásokat futni de akkor láttam. És azóta béke van,soha többé nem jött egyse az ajtóhoz de még az utcán is kerültek mikor kutyát sétáltattam. Azt javaslom tartsatok kutyát mert a kutya az egyedüli szer ellenük. Nem fognak feljelenteni mert ök a zaklatók,te pedig csak a jogodat a pihenéshez véded meg.
2013. márc. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!