Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten utjára léptem, tapasztal...

Sascha kérdése:

Isten utjára léptem, tapasztalatokat, tanácsokat szeretnék kérni. Mi a ti tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok.Körülbelül másfél éve járok rendszeresen Istentiszteletre,bibliaórára,hálát adok Istennek.Eltökélt vagyok de ebben a romlott világban nem könnyü mindent rózsaszinben látni.Megbocsájtani,kedvesnek,türelmesnek lenni...lehet nem vagyok elég türelmes,de sohasem adom fel...

2013. márc. 7. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy könnyű dolgod lesz. Nehézségek mindig és mindenkor adódnak, amikkel szembe kell nézni.

Jézust követni nem azt jelenti, hogy mindent rózsaszínben látsz. Kegyetlen világban élünk, amiben egyfajta szigetként jelenik meg a hit. Isten a hibáiddal együtt is szeret téged, éppen ezért nincs semmi értelme annak, hogy másnak mutasd magad, mint aki vagy. Idővel talán türelmesebbé válsz majd.

Bennem is gyakran merülnek fel kétségek, de megtanultam, hogy minden döntésem, hibám és hiányiságom ellenére a legrosszabb, ami történhet az, hogy tanulok valami újat. Megtanultam bízni Istenben, és erre a bizalomra építeni minden döntésem.

Nem rossz dolog az eltökéltség, de a szeretet a kulcsa mindennek. Ha hiszel Istenben, és befogadod Jézust a szívedbe, minden más jönni fog magától.

2013. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezért nem jó hatása van az emberre a hitközösség, mert ott mindent rózsaszínben tüntetnek fel. Amikor vége a kedveskedésnek, puff kikerülsz a való világba, ami nem arról szól.
2013. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-nél a pont.
2013. márc. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!