Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik a tapasztalataitok az...

Mik a tapasztalataitok az Adventista Egyházzal?

Figyelt kérdés

Aki tag: hogyan "válogatják", "szerzik" a tagjaikat.

Aki kilépett: miért léptetek ki? Mi nem tetszett benne?

Köszi!



2012. jún. 1. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én református családban nőttem fel, itt tértem meg 16 évesen és teológiára készültem, de végül a műszaki pályát választottam.


Az adventistákkal először egyetemi éveim alatt találkoztam. Az egyetemen tartott a Biblia és a képzőművészet címmel előadásokat Szabó Attila művészettörténet tanár. Először nem mentem el, de a többi keresztény társam rábeszélt, hogy jó. Emlékszem Jób könyvéről beszélt Attila. Megdöbbentett, hogy mennyire ismeri a Szentírást, olyan összefüggéseket tárt fel és mutatott be amelyekről addig sehol nem hallottam.


Az is nagyon tetszett, hogy nem a felekezetének akart megnyerni, alig tudtm kiszedni belőle, hogy hova jár. Olyan áron adtak kazettákat a bibliai előadásokkal, hogy a boltban drágább volt az üres. Nagyon szinvonalas kiadványokat mutattak, szintén igen baráti áron.


A párom ezzel párhuztamosan ismerkedett meg Pesten könyvevangélistákkal, akkikel nagyon jókat tudott beszélgetni. Megdöbbentő volt, mikor kiderült, hogy ugyanabba a közösségbe járnak. Jelentkeztünk egy nyári bibliaismereti táborba, ahol aztán végképp úgy döntöttünk ide szeretnék járni. Mindez húsz éve történt, de ma sincsen másképp.


Én úgy gondolom, hogy aki itt tag lesz, az utána csak személyes okok miatt megy el, ha elmegy. Ugyanis ide nem lehet beleszületni: a közösség tagjává válni ugyanis csak a tanítványság alapvető kívánalmainak a hitbeli elfogadása alapján hozott, önkéntes választáson alapuló, alámerítéssel történő felnőttkeresztséggel lehet.


Üdv. Péter

2012. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Értem. Ez jól hangzik.

Csak azért tettem föl a kérdést, mert nemrég egy ismerős azt mondta a feleségéről: "szerencsére a kapcsolatunk elején kimentettem az adventisták karmai közül". És ezt nem értettem. Mert pl. a jehovákról, meg a szcientológusokról lehet tudni, hogy agresszíven térítenek és/vagy lehúzzák az embert; de az adventistákról semmi ilyet nem hallottam azelőtt.

2012. jún. 1. 14:43
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Nézd, azért azt fontos megmelíteni, hogy az adventisták világi szemmel igen szigorú feltételrendszert vállalnak azzal, hogy tagok lesznek. Nem fogyasztanak alkoholt egyáltalán, nem járnak bulizni, konzervatívan öltözködnek, anyagi kötelezettséget vállalnak a közösség fenntartására...stb. Logikus ezek alapján, hogy egy világi gondolkodású ember számára ezek "botrányos" dolgok.


Üdv. Péter

2012. jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hááát... az a fura abban, amit mondasz, hogy az említett hölgy akkor, amikor bekerült az Adventisták közé, ALKOHOLISTA volt!! (Amúgy most is az.) Ezt egy kicsit akkor nem értem, hogy hogy fogadhatták be, ha az alkohol kizáró tényező.
2012. jún. 1. 17:32
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én is adventista vagyok.

Az, hogy valaki alkoholista, az nem azt jelenti, hogy kizárjuk a közösségből. Mindenkit szívesen várunk.

De ahhoz, hogy valaki megkeresztelkedjen, szövetséget kössön Jézussal, ahhoz követnie kell a Biblia tanításait. Ezért nem találsz a tagok között alkoholistát (az válik taggá, aki megkeresztelkedik).

De még egyszer mondom, mindenkit szívesen várunk mindentől függetlenül :)

2012. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

és az eredeti kérdésre válaszolva nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a közösséggel, nagyon kedvesek, és ami a legfontosabb, mindenben követik a Bibliát. Ezért is vagyok adventista.

És mint ahogy Péter is mondta, az lehet riasztó másoknak, hogyha kívülről meglátják a szabályokat, és nem látnak bele abba, hogy egyrészt mindennek megvan az oka, értelme, minden szabály értünk van, és öröm azokat követni :)

2012. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Sziasztok!


Nos, az előző adventista testvéreim kommentjeinek a hitelességét szeretném megerősíteni: Nekem is nagyon jó tapasztalataim vannak az Adventista Egyházzal, nagyon jól érzem magam ott.

2012. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem hallgasd meg azokat is, akik kiléptek tőlük. Privátban szívesen írok róluk bővebben.


Üdv.

2012. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek a válaszát.

Aki utoljára írtál: igen, kérlek, írj bővebben róluk! Várom a privátod! Üdv!

2012. jún. 2. 15:53
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
A legjobb, ha eljössz egy istentiszteletre, és megtapasztalod magad :)
2012. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!