Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus vegetáriánus volt? Ti...

Jézus vegetáriánus volt? Ti esztek húst?

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 08:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is úgy gondolom, hogy nem evett húst, én sem eszem egyébként. Kíváncsi voltam a ti véleményeitekre is! :)
2013. márc. 14. 11:19
 12/20 anonim ***** válasza:
nem (hal is hús), nem
2013. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

Illetve példák a Bibliában, ahol megtiltják a húsevést:

"Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek." (Teremtés 9:4)


Ez a vér, és nem a húsevés tilalma. Az egész szakasznak más az értelme:

"Azután megáldá Isten Noét és az ő fiait, és azt mondá nékik: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet. És féljen és rettegjen tőletek a földnek minden állatja az égnek minden madara: minden ami nyüzsög a földön, és a tengernek minden hala kezetekbe adatott; Minden mozgó állat, amely él legyen nektek eledelül; amint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat. Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek. 1 Móz 9:1-4"



"Isten mondta: Ki mondta, hogy öld meg az ökröt és a kecskét és ajánld fel nekem? Mosd le magadról ezt az ártatlan vért, hogy meghallhassam az imádságodat; különben elfordítom a fejemet, mert a kezed csupa vér. Tanúsíts megbánást, hogy megbocsáthassak neked." (Ézsaiás 1:11-16)


Ez az állatáldozat bemutatásáról, nem az étkezésről szól.



Valamint Szent Pál, Jézus egyik tanítványa ezt mondja a rómaiakhoz írott levelében: "Jó nem enni húst és nem inni bort." (Rómaiak 14:21)


Ezt is mondja:

"Aki eszik, ne nézze le azt, aki nem eszik. Aki meg nem eszik, ne ítélje el azt, aki eszik. Hiszen Isten azért a magáénak tekinti"

Sőt ezt is:

"Az étel ugyan nem lesz kedvesebbé Isten előtt. Sem azzal nem veszítünk, hogy nem eszünk, sem azzal nem nyerünk, ha eszünk. "

2013. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem (evett halat), persze.


"Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek." (Teremtés 9:4)

Félelmetes milyen könnyű kiszúrni azokat akik csak az interneten terjedő idézetekből ismerik a Bibliát. Ez a mondat például egy majd harmincoldalas részből lett kiragadva, ahol részletesen ismertetik, hogy milyen állatokat lehet, és milyen állatokat nem lehet enni. A kérdéses részben pedig konkrétan a marhából készült ételek elkészítésének módját taglalják.

2013. márc. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
1 nem tudom 2 igyekszem kevés húst enni. elsősorban azért, mert brutális módon kell bánni az állatokkal, hogy ilyen mennyiségű húst előállítsunk manapság. nagyon nehéz ezzel a dologgal szembenézni. szerintem ezt a kegyetlenséget, amit az állatok tömegeivel teszünk szinte kizárt, hogy pártolná Jézus. vannak erről filmek. pl Earthlings.
2013. márc. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%

Gyűlölöm, mikor egyetlen sor igével akarja valaki az igazát bizonyítani, holott az ige folytatása egész más értelmet ad a tartalomnak. Ezek mind hazugok.

Fussatok csak neki lepontozni, de attól még hazugok maradtok, mert az igazságot ferdítitek el!

2013. márc. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

1. Ha majd találkozom vele megkérdezem.

2. Szoktam kevéske húst enni, mert az emberi szervezetet minden evésre teremtették. Igaz nem vagyok egy nagy húsrajongó, csirkemellnél nagyon többet nem tudok enni, de ennyi azért le szokott menni.

2013. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%

Evett Jézus húst!!!


"Eljöve pedig a kovásztalan kenyerek napja, melyen meg kelle öletni a husvéti báránynak; És elküldé Pétert és Jánost, mondván: Elmenvén, készítsétek el nékünk a husvéti bárányt, HOGY MEGEGYÜK." Luk 22:7-8


Üdv.

2013. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az én kérdésem: és ha nem, és ha igen?


Persze érdekes a kérdés.

2013. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%

Amikor Jézus a házasság megszorításáról, a válás tilalmáról beszélt, akkor azt mondta, hogy a zsidók keményszívűsége miatt volt nekik megengedve a válás. Ilyet nem mondott az étkezésről. Jézusnak nem kellett rejtegetnie sem származását, mint Eszternek vagy Dánielnek.

Azt is mondta, hogy: Nem az fertőzteti meg az embert, ami a szájon bemegy, hanem ami kimegy a szájból, az fertőzteti meg az embert.

Nagyarányú átszerkesztésnek nincs nyoma. Tertullianus a III. században élt, és nem hivatkozott a késői keletkezésű gnosztikus evangéliumokra. Sőt, gúnyolódott azokon a pogányokon, akik hittek a lélekvándorlásban, ezért vegetariánusok lettek.

2013. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!