Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten vagy a Sátán a "jó" oldal?

Isten vagy a Sátán a "jó" oldal?

Figyelt kérdés

Elsö körben szeretném leszögezni, nem vagyok vallásos, ateista vagyok. Nincs problémám a vallásos emberekkel, nem térítek, elfogadom öket úgy ahogy vannak, ha ök is engem.

Felvetödött bennem viszont egy érdekes elmélet, amivel szeretnék eljátszani mint vallásos, mint ateista válaszolókkal.

Szóval. Vegyük az alap esetet. Van Isten és Sátán, az eredendöen jó és rossz. Viszont biztosan jól itéljük meg az elfoglalt poziciókat? Mit tenne a rossz oldal? Reklámozná magát, komoly energiát fektetne a propagandára. Olyan dolgokról beszélne, hogy milyen jó az ö oldala, és bemocskolná a másikat. Megfélemlítene, és hatalom orientáltan mindenkit és mindent akarna. Ez a keresztény egyházra igaz. Ellenben a jó oldal csöndben lenne, hisz aki akarja úgy is megtalálja. Nem reklámozna, nem fenyegetne. Nem akarna irányítani, mert megbízna a híveiben annyira, hogy az irányítása nélkül is jók lennének.

Senkit nem szeretnék vallási meggyözödésében megsérteni, ez csak egy elvi játszadozás. Kultúrált hozzászólásokat kérek minden válaszolótol!



2013. márc. 26. 13:50
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:

Vannak akik azt mondják a Sátán egy rossz elrontott lény, de szerintem a Sátán nem rossz attól, mert egy hibát vétett. Ha a Sátán nem mondta volna Évának, hogy egyenek az almából akkor most egy kicsit aláöltözöttek, tudományilag "kicsit" visszafejlettek lennénk és ez azt jelenti, hogy Isten a tudástól akarta távol tartani az embert így a Sátánnak köszönhetően okosabb lett az ember akit ezért Isten bűntet. Ezt úgy mondom, hogy sokat jártam hittanra, de mivel sokszor volt róla szó, hogy a Sátán rossz ezért inkább abbahagytam. Mostanában egyre jobban kutakodok a Sátánnal kapcsolatos témákkal és megtudtam egy s mást. Azt mondják a démonokról is, hogy csúnyák, de más fajta démonok vannak, vannak a csúnyák és szebbek épp úgy mint az emberből. Akkor ez azt is jelenti, hogy vannak jók és rosszak. Azt is megtudtam, hogy azoktól a démonoktól akik a Sátánhoz tartoznak lehet védelmet kérni ami azt jelenti, hogy a Sátán nem akar az embereknek rosszat, az emberek olyanok, mint ő van jó és rossz oldaluk, attól függ, hogy egy ember milyen hogy melyik részükre hallgatnak a Sátán sem akart rosszat azzal, hogy megadta az embereknek azt amit akartak, észt.

Én tisztelem mind a két istent, mert a Sátánt is az emberek mostani énük készítésének hozzájárulójának tartom, nélküle nem tartana itt a tudomany.

2021. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

A sátán EREDETILEG ugyanazt akarta, mint az isten, ezért különböztek össze.

Csak kisebb a hatalma, de ehhez a kis vacak bolygóhoz bőven elég.

Viszont azt nem lehet tudni, hogy a folyamatos üldözés hatására hogyan formálódott a jelleme. Én azért annyira nem bíznék benne.

2021. márc. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!