Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten vagy a Sátán a "jó" oldal?

Isten vagy a Sátán a "jó" oldal?

Figyelt kérdés

Elsö körben szeretném leszögezni, nem vagyok vallásos, ateista vagyok. Nincs problémám a vallásos emberekkel, nem térítek, elfogadom öket úgy ahogy vannak, ha ök is engem.

Felvetödött bennem viszont egy érdekes elmélet, amivel szeretnék eljátszani mint vallásos, mint ateista válaszolókkal.

Szóval. Vegyük az alap esetet. Van Isten és Sátán, az eredendöen jó és rossz. Viszont biztosan jól itéljük meg az elfoglalt poziciókat? Mit tenne a rossz oldal? Reklámozná magát, komoly energiát fektetne a propagandára. Olyan dolgokról beszélne, hogy milyen jó az ö oldala, és bemocskolná a másikat. Megfélemlítene, és hatalom orientáltan mindenkit és mindent akarna. Ez a keresztény egyházra igaz. Ellenben a jó oldal csöndben lenne, hisz aki akarja úgy is megtalálja. Nem reklámozna, nem fenyegetne. Nem akarna irányítani, mert megbízna a híveiben annyira, hogy az irányítása nélkül is jók lennének.

Senkit nem szeretnék vallási meggyözödésében megsérteni, ez csak egy elvi játszadozás. Kultúrált hozzászólásokat kérek minden válaszolótol!



2013. márc. 26. 13:50
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

De a Biblia ezt írja a kérdésről:

Ézs5:20


Jaj azoknak, a kik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; a kik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!

2013. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy eretneknek leszek kikiáltva.. Nem mondtam, hogy ki a jó és ki nem, csupán kérdeztem. Ha valaki kérdez, mert gondolkodik dolgokon az bünös?
2013. márc. 27. 17:00
 23/32 gregarm ***** válasza:
92%

Igen a keresztények szerint bűnös. Azt akarják, hogy esztelenül kövesd őket minden hülyeségbe, mert külömben elkárhozol.


Nem tudom kivolt az az okos aki azt mondta, hogy nemfélelmítenek meg senkit...

Konkrétan a gyerekem sírva jött haza hittan óráról, mert a kedves jószívű papbácsi azt mondta neki, hogy aki nem jár templomba az a pokolban fog elégni.


Ja és a Sátán kibaxottul nagy s, mert jelenleg személyként emlegetjük és a Sátán nem egyenlő a gonosszal csak a te kis mesevilágodban.

2013. márc. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Én csak bemásoltam a Bibliából egy idevágó részt. Az, hogy te ettől eretneknek érzed magad, az nem az én problémám.

Gondolkodni azon, amit nem ismersz, lehetetlen. Nem másként gondolkodsz, hanem csak találgatsz.


A papok hülyeségét pedig a szülőnek kéne kivédeni és megmagyarázni, de ha a szülő sem ismeri a vallását, akkor minek járatja a gyereket? Előbb ismerje meg ő, aztán mutassa meg a gyerekének.

2013. márc. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 gregarm ***** válasza:

Először is ebben az iskolában nincs ilyen választás (milyen meglepő) beszéltem az igazgatóval, azt mondta nem megoldható.

Másodszor, ne adjon nekem nevelési tanácsokat egy olyan kis pcsfej 15 éves aki gyk-n veri a f@szát egész nap, mert nincs élete és azzal foglalja el magát, hogy összeugrasztja az embereket.

2013. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Válaszom troll, lehetöleg ne etessük. Köszönöm!
2013. márc. 27. 21:57
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt Kérdező.

A Biblia szerint Isten Teremtette sátánt is. Amit viszont tudnunk kell hogy eleinte tökéletes munkása volt Istennek, Kérubként. Később mikor megteremtette az első embert ez a szellem személy fellázadt, és Sátánná az Ördöggé vált.

" Magának akarta azt az imádatot amit Istent illetett volna. "

Tehát leszögezhetjük hogy Isten a jó oldal, Sátán az Ördög a rossz. Ezt láthatjuk abból ami napjainkban a világban történik és ami körül vesz minket.

Ami pedig Istent illeti, azt a Bibliából láthatjuk, az ígéretei által. Ha szeretnél evvel vagy hasonló gondolatokról olvasni vagy kutatni, vagy netán kérdésed van, írj privátba amigos81@freemail.hu vagy a www.jw.org

honlapon tudsz utána nézni dolgoknak.

2013. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:

Szerintem nem is a kérdésre válaszol itt senki. Nem érzelmi szempotból kell most megközelíteni, mindenki hisz vmiben, abban pl. amilyen vallásban nevelték, vagy csak magában, sorsban, csomó dologban hihet az ember, mindenben egyszerre....jóban-rosszban. Mindenben van jó meg rossz. Csak, hogy most ez az egész átverés-e...melyik a jó oldal?

Szerintem itt nem "Isten jó-e?" és "A sátán pedig a rossz?" a kérdés, ez az alapeset kialakult a világon, de nem szabad összemosni a hitet a vallással. Nem mindenki egyházi hívő, aki hívő. Pl. én római katolikus vagyok, hittanra kellet járni, misékre, elsőáldozás, bérmálkozás....csomó felesleges dolog, mert a hitemet nem ez alakította ki. Nekem ez a kulturám része, így fogom fel. Nem erőltetem ezeket az egyházi dolgokat.

Nem vagyok teljesen h:)lye és magamtól van véleményem a dolgokról, arról is miben hihetek.

Az egyházi propaganda és reklámok nem Isten vagy Sátán /ezesetben ugye Isten, mert ő a jó/ fejéből pattantak ki. Mindig mindenre ráépül vmi, komolyabb dolgokhoz mindig fűződnek bizonyos érdekek.


Tényleg megtalál a jó, minden nélkül rád fog találni, ez tuti.


Kedves kérdező neked mi a véleményed ennyi válasz után?


Igaza van, aki azt írta (szülők is suli is jobban ott lehetne ebben), tényleg félre van magyarázva ez a téma, is.

Asszem a főkérdés már alapvető elvek tisztázását kívánná.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


És méé kell mindenhol veszekedni?

2013. ápr. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Isten vagy a Sátán a "jó" oldal?"


- Egyik sem. Neked kellene a jó oldalnak lenned.


Ők ketten: Jákin és Boáz és közöttük őrlődik az Ember (aki még nincs... =fél-állat).

2013. ápr. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Foim válasza:
100%
Ez nagyon érdekes kérdés szerintem. És tényleg úgy látom, hogy sokan félreértelmezték. Én úgy értelmeztem legalábbis, hogy csak azért mert az egyik oldal folyamatosan kampányolva van, és jó a "marketing"-je azt jelenti-e, hogy tényleg az a jó oldal. Ez szerintem sem egy vallásos ellenes kérdés, csupán csak egy kis játék. Persze lesznek olyanok akik túl komolyan veszik. (Ők azok általában akik azt mondanák, egy teljesen erőszakmentes életet élő, és jószívű buddhistának (Nem azt mondom, hogy mind az, csak egy példát hoztam föl), hogy pokolra fog jutni, pedig lehet, hogy "jobbkeresztény" mint Ő maga, csak nem jár templomba)A kérdésed elgondolkoztató, de szerintem megválaszolhatatlan. Mert mindenkinek más a rossz, és más a jó. Előttem is volt egy hozzászóló aki már le is írta. Így én azt mondom, hogy valójában egyik sem, és mind a kettő. :D Mégpedig azért, mert valaki esetleg rossznak/bűnnek tartja a Sátán egy-két dolgát, ami mások erkölcsi mércéjén átmegy (Itt nem gondolok nagy dolgokra mint emberölés, elég apró dolgokra is, mint teszem azt egy szem alma elvétele más kertjéből)Míg a most elfogadott séma szerinti jónak még, ha nem is azt mondanám, hogy rossz dolgai, de mindenképp képmutatónak számító, ami meg már nem lehet jó. Így egyik sem Jó, vagy Rossz szerintem. :)
2014. júl. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!