Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért változtatják meg énekeik...

Emőke2000 kérdése:

Miért változtatják meg énekeiket Jehova Tanui olyan gyakran?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Már nem tudják mit mondjanak kétségbe esettségükben (hú de gonosz ember vagyok, ítéljetek el).
2013. ápr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Nem tudom mit értesz ez alatt.

Én 22. éve szolgálom Jehovát, de az alatt az időszak alatt egyszer lett változtatva az énekes könyv. DE nem teljes mértékben. Annyi változást történt, hogy kevesebb ének van a 205 helyett 135, és vannak ezek között új dallamokkal írtak is.

Ettől függetlenül továbbra is a Biblia versek adják az énekek alapját.

Nem hiszem, hogy akkora hiba lenne néha frissíteni a Teremtőnek szánt énekeinket.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi történt a régi énekekkel kedves Katy?
2013. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mustafa33 ***** válasza:
Ne mond! Komolyan olyanokat énekeltek ami nincs is a Bibliában? Micsoda pogányok vagytok!
2013. ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne szitkozzuk már ennyire szerencsétlent drága testvéreim, ha magától nem képes észhez térni akkor az már legyen az ő baja.
2013. ápr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos kedves Kérdező, az idősebb korosztálynak még megvannak azok az énekes könyvek, amik még stencilezett és géppel írt könyvekben voltak kötve.

Ezek nem vesztek el, és csak úgy mint a világi zenékben is vannak nosztalgiák, néha felemlegetjük ezeket az énekeket is.

Nem értem Mustafát,

Mitől pogány egy ének ami Biblia verseken alapszik?


De persze megszokhattuk már tőle, hogy csodásan tud káromkodni... és csúfolódni.

Egyébként is az a szó, hogy pogány az nem helyes, mert mindenki hisz valamiben. ezért az eredetileg fordított szövegben Nemzetek vannak írva, nem pogányok.

2013. ápr. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Talán annyit, hogy a Tanúk által létesített emlék múzeumok is őrzik ezeket a felvételeket régi bakelit lemezeket, gramofonokat.

Azokkal a rab ruhákkal együtt amit a Náci időkben viseltek a Testvéreink a koncentrációs táborokban rajtuk a megkülönböztető lila három szöggel.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!