Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit gyülekezete és a nagy...

A hit gyülekezete és a nagy keresztény egyházak ugyanazt az Istent imádják?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 21:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Off: KEdves kzs, már egyszer alkottam véleményt, majd egyetértettem mustafa-val. Egyébként nem értem, hogy jöttek ide a katolikusok, én magam nem vagyok az, ha erre céloztál.
2013. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 kzs ***** válasza:
73%

@ Előbbi válaszadó és Andizsuzsi


Sajnálom, ha megbántottalak titeket, higgyétek el, nem ez volt a célom.


Mustafa33 válaszára kattantam be: mert nem igaz és felháborítónak tartom az olyan vélemény nyilvántást, hogy a HGY vezetői a Mammont imádják.

Erre mondtam azt, hogy mustafánál van a zárójel.


Ugyanis egyáltalán nem létezik semmiféle megosztás az imádat a vezetőség és a tagok részéről: az imádat kizárólag Istent illeti meg - akárhonnan nézzük is.


Nézzétek, a HGY és más keresztény egyház is ugyanabból indul ki: mi az Isten kedves akarata. Vagyis ugyanazt az Istent imádja mindegyik, csupán a hitvallásaik különböznek (ez persze nem kis eltérés, de akkor is: hiszik és meg is vallják a Szentháromságot) következtésképpen ugyanazt az Istent imádják.


Erre akartam kitérni, és nem volt bennem semmi sértő szándék.

Ennyi.

2013. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Andizsuzsi ***** válasza:
68%

Kedves kzs!


Nem bántottál meg, de a kérdés egyértelműen a keresztény egyházakra vonatkozott, yuda válasza (amivel te egyetértettél) pedig kifejezetten a katolikusok ellen való "kortes beszéd" volt, ezért gondoltam jelezni, hogy nem erről folyik a beszélgetés. De nincs harag:)

2013. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 yuda ***** válasza:
72%

Kedves, ám kötözködő Andizsuzsi!

Felhívom figyelmed arra, hogy a címben szerepel a nagy egyházak kifejezés, és kiindultam a magyarországi legnagyobb vallásából, tehát úgy érzem, az amit te csinálsz az kötözködés, vagy nem tudod értelmezni a magyaarul feltett kérdést.

Általánosításban nem hiszek, mert azt nem lehet megfogni. Kire gonolsz, ha meghallod nagy keresztény egyházak?

Ha konkretizálunk egy csoportot, nem világosabb a kép?


Katolikusokat ismerem hátterem miatt legjobban és a Hit Gyülekezetét. Ha valaki másik egyházat ismer, írja be, szerinte mi a különbség, vagy hasonlóság.

Engem úgy tanítottak, hogy arról beszéljünk, amit tudunk, ne arról, amit nem tudunk.

Mivel mindkettőt ismerem, úgy hiszem kompetensebb vagyok, mint te aki fantázia világban élsz és csak sarat "köpködsz".

2013. ápr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Andizsuzsi ***** válasza:
77%

"Engem úgy tanítottak, hogy arról beszéljünk, amit tudunk, ne arról, amit nem tudunk."


Én arról beszéltem. Ha a kérdező a katolikusokra lett volna kíváncsi, akkor azt kérdezi. Engedtessék már meg neki, hogy feltételezzük, hogy tudja, mit akar, és nem te gondolod helyette.

Minden keresztény egyház ugyan azt az Istent vallja, mert ugyan abból a Bibliából "dolgozik". Ebben azért remélem egyetértesz. És a kérdés erről, és csak erről szólt.

Én még hozzátettem, hogy nem csak a keresztény egyházak, mert az izrealiták és az iszlamisták is az Ószövetséget tekintik a hitük alapjának. Ebben egyetértesz?

Akkor mi a problémád? És mit köpködtem én? Tettem egyetlen negatív megjegyzést is akár rád, akár az egyházadra?

2013. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
70%
Igen, "Money-God" -ot.
2013. ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 yuda ***** válasza:
56%

Andizsuzsi!

Te nem érted, hogy épp azt állítom, hogy nem ugyanazt az Istent imádják.

Nem a biblia a különbség, illetve most már az is, de amig mondjuk mindenki Károli fordítást olvasott addig nem ez volt a fő probléma, hanem az, hogy a legnagyobb egyháznak tartott közösség ma magyarországon a katolikus. Ezzel nem tudsz egyetérteni?


Általánosság az nem konkrétum és én férfi vagyok, nem tudok a levegőbe beszélni a nagy semmiről, mint te. kell legyen valami konkrétum.

Általánosság egyébként sem létezik, mert nincs :D

Gondold végig, vagy írd ki külön kérdésbe és elmagyarázom miért képtelenség az általánosítás és miért nem létezhet.

Szóval konkretizálva és egyébként se te mond már meg, hogyan válaszoljak...?!

Hogy jössz te ahhoz, hogy megmond nekem, egy kérdést hogyan értelmezzek és válaszoljak rá?

Még ha te lennél a kérdésfeltevő, SEM adhatnál előkoncepciót(keresd ki a jelentését)arra nézve, mi a helyes válasz, mi nem az. Ahány ember annyi reakció és az enyém kitart amellet, hogy a katolikus vallásnak gyakorlatilag az istentiszteletének minden gyakorlatával szöges ellentétben áll a bibliával, mert önálló és kitalált szertartásokra cserélték az igaz , bibliai istentiszteletet.

Így viszont azt állítom, hogy nem a bibliát követik, hanem hasraütésre bármi mást, akkor eleve kizárt, hogy egyazon Istent imádják? Tudsz követni? :D

Ha neked lenne igazad, akkor a mormonok, a jehova tanúi és sok egyéb közösség ugyanazt az Istent imádnák, holott elvileg szerinted a biblia ugyanaz lenne. Ha ehhez hozzáveszed az általad említet iszlamistákat, innentől kezdve főleg grotesz az ugyanaz istenhit. Nem érzel a saját írásodban semmi kabarészerűt?

Szóval kézzel lábbal tiltakozok ettől az egybemosástól. Úgy képtelenség, ahogy van.


Szerintem te csak maga a vitatkozás miatt vitatkozol, mert unatkozol és üres életedbe ezzel a pótccselekvéssel próbálsz színt vinni. Ez a véleményem és utolsó reakcióm és ha van eszed, akkor legyen tié az utolsó szó, Írjál vissza valami csattanósat :D

2013. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Annta ***** válasza:
65%
A Hit Gyülekezete nem szekta, hanem Magyarország 4. legnagyobb bejegyzett, hivatalosan is elismert egyháza. Ugyanazt az Istent imádják, mint az összes többi keresztény egyház, amennyiben az összes többi keresztény egyház is Ábrahám, Izsák, Jákób Istenét imádja, aki Atya, Fiú, és Szent Lélek, aki a Teremtő, aki tiltja a képek-szobrok készítését, a bálványimádást, a paráznaságot, a gyilkosságot, a lopást, a hazugságot, és még sorolhatnám..., de értéknek tartja és megáld az alázatossággal, szelídséggel, békességgel, türelemmel, szeretettel, reménységgel, hittel, és még sorolhatnám.
2013. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

"Te nem érted, hogy épp azt állítom, hogy nem ugyanazt az Istent imádják."


Én úgy tudom, hogy a Hit Gyülekezete egyház tanítása az egy, élő, és személyes Istenbe vetett hiten alapszik, ahogy mindendhárom nagy monoteista vallás.

Ez nem általánosítás, hanem a hitünk alapköve.

HA te akkora gyűlölettel fordulsz más vallások felé, hogy Istenen sem akarsz velük "közösködni", akkor Jézus tanítása nem ért még el a szívedhez.

2013. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Van vallások amelyek ugyanabban az Istenben hisznek. Mások több (sokszor megszámlálhatatlan számú)Istenben hisznek. És vannak az ateisták, akik semmiben sem hisznek, és ettől csuda jól érzik magukat.
2013. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!